Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#1141 » ned 1. kvě 2016, 20:58

předpokládám svěrák + trochu citu. Sem s návodem.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1142 » pon 2. kvě 2016, 05:44

No borci, trošičku maličké síly je sice třeba zapotřebí, ale svěrák ? To už je moc :roll: :lol:
No je to jednoduché, není třeba žádného nářadí ani nástrojů:

vemte do ruky "prázdnou", nenabitou zbraň bez náboje v komoře. Zahrkejte s ní, až uslyšíte ten závěr. Pak napáskujte plný zásobník a vsuňte jej do zbraně až cvakne záchyt zásobníku. A nyní zahrkejte pistolí znova. Že je to rozdíl ? :lol:
Ta "trošičku maličká síla" je třeba na to páskování :lol: A nepsal jsem, že to hrkání úplně odstraní, ale minimalizuje :lol:
Na tady tu "blbost" jsem přišel nedávno úplně náhodou, když jsem se chystal na závody. Nevim proč, ale dřív mě to nenapadlo :D



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1143 » pon 2. kvě 2016, 11:40

Tim ale jen primacknes zaver ve vedeni silou pruziny ale jinak se ve vuli nic nemeni.Takze placebo efekt k nicemu.Jinak o tom sveraku jsem taky premejslel ale jeste jsem nezkoumal jestli je ta vule stranova nebo vyskova.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1144 » pon 2. kvě 2016, 12:32

A nebo tu vůli prostě neřešit :-)

smates: u mě konkrétně jde převážně o výškovou vůli, takže svěrákem by se toho asi moc nevyřešilo, navíc se mi zdá, že na pravé straně pistole je větší, než na levé. Tím, že je vůle výšková, dovoluje závěru "otáčení" v ose hlavně a to způsobuje to hrkání při zastřesení zbraní.



Lojzicek
Příspěvky: 18

Příspěvek#1145 » pon 2. kvě 2016, 15:39

Ahoj mam na vas dotaz po dnesni zkusenosti ze strelnice. Po zasunuti zasobniku a natazeni se sprajcl hned ten prvni naboj stalo se mi to celkem 3x pri strelbe nic. Mam zasobniky dva, dnes sem mel sebou jen jeden a ten mi pripada ze ma to usti o trochu uzsi nezli ten druhy. Myslite ze by to mohlo byt timto a stacilo by to usti trochu roztahnout. Diky

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1146 » pon 2. kvě 2016, 15:51

Lojzicek: zkus prvne ten druhy pred nejakou upravou. Predpokladam,ze prvni naboj natahujes spustenim zaveru ze zadni polohy, ze ho rucne nevracis. Pripadne bych pred nejakou upravou jeste zkontroloval funkci a cistotu pruziny v zasobniku.

edit: dělá to u plného zásobníku 8 nábojů? Zkusit menší počet nábojů. Nebo ještě vyzkoušet, jak si s plným zásobníkem poradí výstřel, tzn. 1 do komory + 8 v zásobníku. Možností je spousta, jak se dopracovat k tomu, co je špatně. Nechce se mi věřit, že by to bylo špatně tvarovaným zásobníkem, když další náboje to podává dobře.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1147 » pon 2. kvě 2016, 20:51

Georg: tak jsem si přecejen "tvůj fígl" teď vyzkoušel a je to rozdíl obrovský. Vůle samozřejmě nezmizí, jak zmínil smates, ale o to ani nešlo. Šlo o odstranění hrkání a to je zaražením zásobníku odstraněno ;-)

Ani bych nečekal, co svou poznámkou o hrkání spustím :-) Tímto bych si to dovolil taky uzavřít, protože z prázdné pistole nestřílíme a s plnou to nehrká, vyřešeno!



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#1148 » pon 2. kvě 2016, 21:08

Tak se hlásím také do klubu. Včera jsem si udělal radost tímhle Bulharským molodcem a vzal jsem k němu i jednu italskou signorinu :)

Jsou to moje prvničky, dnes na počkání vystaveny PZ, tak už jen vyzkoušet je na střelnici. BTW milderede koukám, že máme stejný vkus a stejnou volbu 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1149 » úte 3. kvě 2016, 08:46

moc pěkná kombinace. Já si tu Beretku stejně taky jednou pořídím. Sluší jim to spolu :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1150 » úte 3. kvě 2016, 14:31

smates: znovu pakuji:

Kód: Vybrat vše

A nepsal jsem, že to hrkání úplně odstraní, ale minimalizuje
:lol:
Neber život vážně, stejně z něj nevyvázneš živý :lol:
Ale jinak ano, hrkání to neodstraní úplně :D
pitrsm - pěkný přírůstek ;)



milderede
Příspěvky: 27

Příspěvek#1151 » úte 3. kvě 2016, 17:59

pitrsm - sázka na osvědčenou, nenáročnou kvalitu a navíc pěkné zbraně, až ty moje dostanou mahagonové střenky, bude jim to opravdu slušet :D
gratuluji ke koupi, pěkné kousky, ať dělají radost a pěkné zážitek ze střelby



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#1152 » úte 3. kvě 2016, 18:41

Jirka-t, George - díky :)

milderede - vidím to stejně, proto jsem si je vybral. Na Berettku plánuju taky dřevěné střenky, Maka asi nechám jak je - uvidím. Tak se potom pochlub s novými kabátky :geek:

Dotaz na všechny makaronisty. Kde aktuálně pořizujete střelivo? Já vzal na zkoušku maďary za 5,50 které jsou někde dost kritizované. Jinak jsem se díval, že se dají koupit Selliery po 6 Kč. Nějaké další zdroje ? Asi sledovat inzerci, případně uvažovat o přebíjení.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1153 » úte 3. kvě 2016, 19:00

Ano Madarsky naboje stojej za vyliz kapsu.Prej jsou dobry origo Rusky ale ty nevim kde sehnad.Jinak SB.



LAKIM
Příspěvky: 46

Příspěvek#1154 » stř 4. kvě 2016, 19:23

Zdravím , tak já mám taky Berettu 71 a Makarova .



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1155 » čtv 5. kvě 2016, 22:56

Nic víc, než dobrá volba !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů