"Prislusny utvar policie" pro zadost o zbrojni prukaz



karelmal
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » ned 25. říj 2009, 01:09

Dobry den,

o odbornou zpusobilost a posleze i samotny zbrojni prukaz lze zadat pouze v miste trvaleho bydliste? Neni mozne zadat napr. v Praze, i kdyz misto trvaleho bydliste je jine?

Diky za upresneni,
Karel

---------------------------

Svůj příslušný útvar Police můžete snadno nalézt v sekci Zbrojní průkaz: Můj příslušný útvar Policie
Naposledy upravil(a) MarK dne pon 20. říj 2014, 10:43, celkem upraveno 2 x.
Důvod: doplněn odkaz

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 25. říj 2009, 07:45

Je to tak. Všechno musíš vyřizovat na PČR, kam spadáš podle svého trvalého bydliště.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » ned 25. říj 2009, 11:48

Můžeš požádat o složení zkoušky jinde než na příslušném oddělení, protože dočasně bydlíš(pracuješ) jinde. Běžně to povolují, ale všechnu další administrativu pouze na místně příslušném odd.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 25. říj 2009, 12:17

Můžeš požádat o složení zkoušky na střelnici jiné, než příslušné tvému trvalémů bydlišti. Ovšem pokud vím, i tuto žádost musíš podat na tvém příslušném policejním oddělení. Je to smutné, ale je to tak.
Bohužel, elektronizace ještě na české úřady moc nedorazila, většina dat je uložena v papírové formě na tvém oddělení - z toho důvodu zřejmě toto pravidlo existuje.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 26. říj 2009, 20:04

Jak už tady bylo řečeno. Zkoušku odborné způsobilosti můžeš skládat i jinde než u svého příslušného útvaru policie.

Přesně tak to dělám teď i já. Stačí zajít na příslušný útvar a vyzvednout si Přihlášku na zkoušku odborné způsobilosti a vyplnit ji. Přiložíš k ní žádost o vykonání zkoušky odborné způsobilosti na jiném než příslušném útvaru. Ta žádost je psána volnou formou a stačí třeba dvě věty, ale musíš tam klást důraz na důvod proč to chceš tak (např. dlouhodobý pobyt jinde, studium, zaměstnání). Hodíš na žádost datum a podpis, vytiskneš a odevzdáš společně s přihláškou na svém útvaru. Na vyřízení mají 30 dní, ale zpravidla je to do dvou dnů. Přijde ti domů dopis s oznámením, že tvá žádost byla vyřízena a vše bylo předáno útvaru, kde jsi žádal. Poté jen čekáš na pozvánku ke zkoušce od útvaru, kam jsi žádal.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#6 » sob 23. říj 2010, 12:27

Přeji dobrý den vespolek. Jsem rád že jsem objevil tuto rubriku.
Chci si udělat zbrojní průkaz, ale nejdříve potřebuji znát sídlo příslušného útvaru policie, který budu obtěžovat žádostí o přijetí ke zkoužce odborné způsobilosti a následně (doufám) hromadou dalších dokumentů. Chci se tedy zeptat zda se jedná o obvodní oddělení v obci, kde mám trvalé bydliště, či zda se jedná dokonce o krajské oddělení policie ČR?
Chci se zeptat předem, než budu shánět informace přímo od příslušníků policie.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#7 » sob 23. říj 2010, 14:06

Na obvodním oddělení bys asi nepochodil. Obrať se na Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál. Ty jsou zřizovány na úrovni územních odborů, které zhruba odpovídají dřívějším okresům. Odkud jsi?

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#8 » sob 23. říj 2010, 18:41

Jsem z okresu Praha-Jih, obec Kamenice, kousek od Prahy.
Naposledy upravil(a) Vojta dne sob 23. říj 2010, 18:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#9 » sob 23. říj 2010, 18:44

Hledal jsem informace na stránkách policie, nenašel jsem ale informaci, ve kterém městě bych našel útvar pro zbraně pro můj okres. Kamenice je vypsána pod Prahou venkov-Jih, spolu s dalšími obcemi, jedná se ale pouze o obvodní oddělení.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#10 » sob 23. říj 2010, 19:07

Tak jsem už získal starou dobrou telefonickou metodou informaci kterou jsem chtěl slyšet, Praha-venkov má oddělení s názvem služby pro zbraně a bezpečnostní materiál na Praze 8 v Křižíkově ulici, ale následně jsem zjistil, že je to napsáno i na stránkách policie, jen jsem špatně hledal.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#11 » sob 23. říj 2010, 19:30

Hlavně, že jsi se dopátral. Teď už jen vyběhat papíry a hodně štěstí u zkoušky. ;)

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#12 » ned 24. říj 2010, 09:33

Děkuji za popřání štěstí a za odpověď.



ufrantisek
Příspěvky: 1

Příspěvek#13 » ned 24. říj 2010, 13:59

Dobry den. chci se zeptat udelal jsem si zkousky na ZP ale ale ZP jsem si nevyzvedl sel jsem na vojnu.Uz je to nejaki rok. Bude mi stacit akorat obnova ZP? DEKUJI

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » ned 24. říj 2010, 14:08

Potvrzení o úspěšném složení zkoušky platí 12měsíců, takže pokud sis nezažádal tak smolík, nová zkouška. Ale pokud sis zažádal a jenom nevyzved zbroják tak tam na tebe nejspíš dodneška čeká.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#15 » ned 24. říj 2010, 14:32

jenže ZP platí 5 let a ZVS byla zrušena od 2004. takže už je ZP neplatný :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů