Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#241 » čtv 5. kvě 2016, 08:12

Zdravím, než si proštuduji celé toto vlákno, zeptám se rovnou. Jsem začátečník, mám čerstvý ZP a P-07. Zajímám se o sport, ale netuším kudy kam. Tady jsem se dozvěděl o jakémsi "LOSu", než se budu zajímat více, to jsou závody jen kolem Brna a na moravě? Nebo jsou akce i v západních čechách? Jsem totiž z KV ze západu, takže pokud tomu tak je, nemusím se v tomto ani namáhat...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#242 » čtv 5. kvě 2016, 08:41

Pekné závody děla Kvz Tachov. Neni to loska, ale takove jednodušší IPSC. Koukni na KVZ Tachov... :-) Jo a další slušný závody dělali ve Stodu u Plzně. Ale nějak se tam poštěkali a už jich je málo. Ipsc i Losí závody se dělají dostvna severu. Žalany, Ustí n labem, Žlutice atd...



J.P.
Příspěvky: 2

Příspěvek#243 » čtv 5. kvě 2016, 13:30

Ještě doplním Chipa. Losku dělají i v Dobřanech ( ale spíše jen pušku ) a ve Spáleném Poříčí. Ty dávají info o závodech na tyto stránky. Ještě něco jako LOS dělá i SSK Stříbro, info na jejich stránkách. Nejbližší závody jsou v Tachově, myslím že 14.5., na začátek více než vhodné a nemáš to daleko.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#244 » stř 8. čer 2016, 14:56

Ahoj, chci zkusit LOS a ze zde načtených informací jsem došel k závěru, že je asi vhodné začít LOSíkem. V kalendáři jsem našel na triggeru Brno LOSíky pro začátečníky a pro pokročilé. Může někdo uvést praktickou zkušenost, jaký je v tom rozdíl (je-li nějaký)? Když si pročtu detaily závodu, není tam žádný rozdíl. Je problém se přihlásit přímo na ten "pokročilý"?

Razí někdo snad dokonce názor, že je na poprvé lepší zapsat se přímo na LOS a vynechat LOSík, nebo je klubový LOS značně obtížnější a je opravdu lepší začít LOSíkem? Mám nastříleno jen na klasické střelnici, na podobné disciplíně jsem nikdy nebyl, tak si nedokážu udělat představu... V mém okolí (Olomoucko) jsem na nic nenarazil, tak asi musím vyrazit do toho Brna ;)



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#245 » stř 8. čer 2016, 15:11

určitě doporučuju nejdřív LOSík nebo Drilly od Aleše L. (obojí v kalendáři LOS, oboje na Triggeru). Jde o to si nacvičit hlavně bezpečnou manipulaci se zbraní (nabití a vybití, tasení a ukládání do pouzdra, základní návyky reakce na pípnutí timeru atd.). Tím to budeš mít pak už celkem v krvi a nebudeš nad tím nejistě přemýšlet co a jak. A pak můžeš v klidu vyrazit na LOS, protože se budeš už moct plně soustředit na řešení situace a budeš si celkem jistý tím PŘED a PO a nevyrobíš nějákou zásadní bezpečnostní chybu (snad ;-)
Pokud bys přecejenom chtěl vyrazit na LOS rovnou, tak vol klubovku a nejlépe určenou přímo pro začátečníky. Všude na scoresheety si napiš ZAČÁTEČNÍK a jdi až na konci squadu, abys mohl v klidu odkoukat co a jak dělat. A až nastoupíš na situaci, rozhodčímu řekni že jsi začátečník, všechno ti vklidu vysvětlí a bude trpělivý, takže můžeš všechno udělat vklidu (nabití, uložení do pouzdra atd.).

A hlavně se všude a pořád ptej když nebude cokoliv jasný, nikdo ti hlavu neutrhne a většina střelců ráda poradí, protože každý něják začínal a musel se tím prokousat a pro mnohé z nich to ani nebylo tak dávno ;-)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#246 » stř 8. čer 2016, 20:32

Takže LOSík a Drilly jsou vyloženě práce Triggeru a LOS je komplexnější soutěž, která může být všude možně? Přičemž obojí je pod záštitou LEXu?



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#247 » stř 8. čer 2016, 20:55

Ne, LOSík pořádají pánové s nicky Steiner, ilicz a joerg.s. Pokročilý se od začátečnického liší v situacích. Podívej se do jednotlivých propozic. V pokročilém chybí např. střelba z místa a naopak se střílí i vleže. Doporučuji si nejdřív zajít na začátečníky, obzvlášť pokud máš zatím zkušenost pouze ze střelnice a nemáš za sebou třeba nějaký kurz. Ona je ta manipulace trochu jiná, když máš za zadkem timer :). Kluci Ti všechno vysvětlí a ukážou, rozhodně neváhej s účastí. Já jsem byl několikrát jak na začátečnících, tak na pokročilých, a rozhodně budu chodit dál. Jsou to velmi rozumně investované peníze.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#248 » stř 8. čer 2016, 21:17

Ok, dik za vysvetleni ;)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#249 » pon 20. čer 2016, 21:56

Někoho by mohlo zaujmout, když se na Liberecku LOS nestřílí.

los.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#250 » pát 8. črc 2016, 18:08

Žádná reakce? Nikoho závod nezaujal? Když už se na Liberecku nestřílí klasický LOS, tak jsem myslel, že aspoň někoho pro začátek zaujme závod podle pravidel LOS. Nebo se někdo přijdete zítra podívat? :-)



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#251 » pát 8. črc 2016, 19:07

Přijel bych, ale musím bohužel do práce :-(

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#252 » pát 8. črc 2016, 19:36

Hmm, všiml jsem si toho až dnes :-(

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#253 » sob 9. črc 2016, 18:38

Líbí, ale byl jsem dnes na LOSíku v Čelákovicích, jinak bych jel.

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk



pavčin
Příspěvky: 12

Příspěvek#254 » sob 9. črc 2016, 19:22

Honzo,
taky kdybych měl čas, tak bych se dostavil.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#255 » sob 9. črc 2016, 21:34

Byla to dneska dobrá akce :-) Jako bonusy přidané zbraně do situací, do jedné pár ran z brokovnice pumpy, na druhé situaci konverze s glockem. Pro liberečáky dobrá možnost, jak se začít seznamovat s Losem (ale není to oficiální LOS). Třeba sem dám i nějaká videa pro představu (ale trochu dost jsem to dneska kazil, tak se moc nesmát :-D ).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů