Identifikace "nosiče"

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#46 » stř 11. kvě 2016, 19:55

A pak ještě nošené viditelně třeba okurky nebo melouny. Teď srovnáváš nesrovnatelné. Máš jen pravdu, že v různých kulturách je to přijímáno jinak.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#47 » stř 11. kvě 2016, 20:30

cipis: bohužel jsi kápnul na blbej příklad. Kamarád, co dělal na cajtárně v Lupáčovce mi povídal, že nejčastěji okradeni o mobil byli teenageři, kteří ho měli ve chvíli přepadení v ruce. Čmoudi si ho prohlídli a podle líbí/nelíbí se rozhodli a obestoupili/neobestoupili teenagera.
Jinak historicky jsou u nás lidé zvyklí nenosit viditelně proč? Že by pro to, aby se naše nestřelecká většina národa nebála neobvyklého, jak jsem psal?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#48 » stř 11. kvě 2016, 20:43

a vy byste to někdo opravdu nosil viditelně? já úplně souhlasím s tím co píše Rough boy. pokud mě někdo bude chtít přepadnout, tak viditelná zbraň bude mít spíš vliv na způsob útoku. než, že by mě útočník nechal.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#49 » stř 11. kvě 2016, 20:45

Nošení skrytě je taktická výhoda.

Budu citovat jednoho instruktora, se kterým v tomto naprosto souhlasím. Do krámu na předměstí jezdí pro tržbu jakási Goup 4. I když na to nemají nárok, nosí pistoli viditelně na opasku. A k tomu rovněž viditelně neprůstřelnou vestu. Čili když bude zloděj chtít, stačí mu rychlost a moment překvapení. Ví, kam sáhnout pro pistoli a kam (ne)mířit.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#50 » stř 11. kvě 2016, 20:58

"Nosiče" jsem si zatím ještě nikdy nevšiml. Největší riziko odhalení vnímám hlavně teď teplých dnech, např. při vystupování z auta, či při svlékání mikyny. Skrytelnost je o třech věcech, zbraň, pouzdro, oblečení. Odzkoušeno mám G42, Fobus s pádlem, tričko s límečkem. Nikdo si nikdy ničeho nevšiml, ani kamarádi se kterými chodím na střelnici. Subkompakt se na těle hledá špatně. :-)
Pokud by bylo povinné viditelné nošení, nosit bych přestal. Bylo by to pro mne neúměrné riziko.



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#51 » stř 11. kvě 2016, 21:15

Souhlasím s «SC1». A přidávám, jedině skrytě, pro útočníka moment překvapení. Vytasení ve správný (včasný) čas a ještě když se k tomu přidá výstřel do nebe s výkřikem "na zem ty hajzle" , tak se ten grázlík podělá strachy. Ale každý z nás doufá, že se do takové situace nikdy nedostane, když ji máme schovanou na tom pásku u kalhot. Nosit viditelně v demokratických zemích v civilním sektoru snad ani nikde neexistuje( možná v některých státech USA, nebyl jsem tam, nevím).

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#52 » stř 11. kvě 2016, 22:21

jaro.63 píše:( možná v některých státech USA, nebyl jsem tam, nevím).

Minimálně v jednom státu je viditelný nošení povolený. Ale... viděl jsem na youtube video, kde nějaká příliš sebevědomá/trollící mládež naběhla do obchoďáku s pistolema na opascích jako by byli na divokým západu, a do pár minut tam byla hlídka a zjišťovala si je, protože se lidi zcela oprávněně mohli posrat, že si mezi nima vykračuje ozbrojená skupina.



Dědektt
Příspěvky: 19

Příspěvek#53 » čtv 12. kvě 2016, 03:05

Tak já už jednoho nosiče-kokota viděl u nás na chatě,vracel se z putyky odhadem tak s 1 promile v kožichu,bouchačkou v podpažním pouzdru na levé straně a sakem na ukazováku na pravém rameni,cesta je do kopce,tak mu bylo asi vedro.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#54 » čtv 12. kvě 2016, 06:35

Sedmej, ja viditelne nosil a porad obcas nosim, ale je to z povahy prace. Zadny zasadni rozdil to pro me v psychologickem ohledu nebyl



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#55 » čtv 12. kvě 2016, 07:51

Mě by vůbec nevadilo, kdyby byla zrušená povinnost skrytého nošení. Ne, že bych chtěl nosit viditelně, ale člověk by nemusel tak úzkostlivě hlídat, jestli někde kousek nekouká.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#56 » čtv 12. kvě 2016, 08:37

Při stávající situaci de facto okolí vůbec neví, že dotyčný nosí. Pokud by bylo povolené viditelné nošení, tak mám pocit, že třeba běžné uchopení viditelně nošené zbraně a srovnání v holstru u pasu by mohla vyplašená část veřejnosti začít brát jako vyhrožování se zbraní ("on na mě chtěl vytáhnout pistoli"), přičemž by se nakonec ukázalo, že to nebyla pravda. Podle mě by toho začali zneužívat lidé, kteří mají ke zbrani odpor. Což se zaplaťpánbůh nyní stát v podstatě nemůže. Já bych při volitelném nošení zůstal u skrytého též.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#57 » čtv 12. kvě 2016, 08:46

No vidíš to, a já bych to udělal tak, že když už viditelné, tak všichni :)
Osobně si nemyslím, že by otevřené nošení bylo důvodem k větším krádežím/přepadením, ale spíš, jak jsem psal, z historického hlediska. Posledně, když se u nás nosily viditelně zbraně, tak to byly meče a dýky. Prostě na to nejsou lidé zvyklí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#58 » čtv 12. kvě 2016, 10:30

Serž : Jenže to máš na sobě mundúr a lidé to pak samozřejmě vnímají jinak. Pokud v uniformě nejsi, máš mít zbraň schovanou i v rámci plnění služebních povinností.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#59 » čtv 12. kvě 2016, 10:48

To mam, ale nemam pocit, ze by nekdo chtel dat klackem pres hlavu :) to jsem myslel

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#60 » čtv 12. kvě 2016, 10:53

V Čechách není zvykem vlastnit natož nosit střelnou zbraň. Kdyby bylo povolený ji nosit viditelně, tak potkat toho nosiče by se podobalo Vánocům. Lidi by se z too mohli posrat a policie, z toho jak by jim každej volal taky. Já se jim nedivím, pistole tu vždy nosila jen represivní složka. Já bych to tak nechal, pro dobro nás všech.
Jediné veřejné nošení bych viděl jako schůdné v oblastech s minimálním zalidněním. Lesy, louky, příroda, vesnice, kde se lidi znají. Určitě bych to neviděl růžově ve městech.

Btw už sme hodně mimo téma :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů