Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3976 » pát 13. kvě 2016, 09:53

Jojo, trefit cajta by bylo drobné faux pa :D Já prozatím počítám raději s variantou lámání pažby, hlavně do bezp. směru. Při lámání se natočím a ohlédnu se aby nedošlo k zásahu :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#3977 » pát 13. kvě 2016, 10:03

Proti teto variante by nikdo nemel mit namitky. Jen doplnim, ze obcas jeste nasleduje od nekoho otazka, jestli jako myslivec na honu stejne a pozadovana odpoved zni ze take lamat pazbou ale hlavne sklopene k zemi.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3978 » pát 13. kvě 2016, 10:07

OK, díky za upřesnění, myslivcem se asi jen tak nestanu ale kdo ví co mě v důchodu chytne :)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#3979 » pát 13. kvě 2016, 11:40

To neni dulezity. Dulezity je, ze ta nesmyslna otazka muze prijit.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3980 » pát 13. kvě 2016, 11:48

Jistě, taky jsem poděkoval za upřesnění. Sbírám každou informaci už dost dlouho. Jsem toho plnej...jen bouchnout :D



LM
Příspěvky: 5

Příspěvek#3981 » pát 13. kvě 2016, 12:34

cmk píše:
"Dvojka sklopit, zkontrolovat, popsat. Tady pro mě zkouška (a asi pro dalších 5) končila - dvojka zaklopená hlavněmi."

Muzes, prosim, tohle nejak rozepsat? Dik.


Samozrejme muzu. Z pripravy jsem byl nauceny drzet svazek horizontalně do BP a všechno dělat pouze pažbou. Takže jsem dvojku sklopil pžbou, svazky vodorovně (samozřejmě pořád do BP). Načež mi komisar řekl, at si ty ten svazek sklopím, at tam porádně vidim(?). Když jsem na to nereagoval, protože jsem fakt nechápal proč sklápět hlavně k zemi (mimo BP!) tak mi chytnul dvojku, a sklopil je tam sám. Jenže jak jsem tak mířil s odklopenou brokovnicí do země, a v hlavně mi běhalo že svazek má být vodorovně, zaklopil jsem to svazkem.
Ještě jsem se o tom bavil se školitelem, prý "komisař starý myslivec". Ale i tak, mířit svazkem do země v budově a na vnitřní střelnici mi nepřijde moc super.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#3982 » pát 13. kvě 2016, 12:40

No tak to mi prijde jako celkem zakernost, pokud na to pred zkouskou vyslovne neupozornil. Me ucili na strelnici do terce, na louce do zeme, ze se to takhle logicky rozlisuje.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#3983 » pát 13. kvě 2016, 12:45

No a už jsme u toho. Jeden chce lámat laufy, druhej pažbu a prase aby se v tom vyznalo :roll: .
Tohle je podle mě kravina, poněvadž když mu nevadí, že sklopím svazek mimo bezp. prostor, pak by mu nemělo vadit ho opačným způsobem vrátit. Já u zkoušek sklopil pažbu a do komor se podíval stále v ose hlavní, mířících do bezp. prostoru. Kontrolu hlavní jsem prováděl pak proti světlu, ale to až po sundání předpažbí a sejmutí svazku z baskule.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#3984 » pát 13. kvě 2016, 12:58

CMK : Ono to i svoji logiku ma. Na strelnici do bezpecneho prostoru, v lese do zeme, protoze kde je tam bezpecny prostor? Pokud se v tom ale nesjednoti ani komisari, je kravina za to nekoho vyhodit od zkousky. Pokud to ovsem neni kategoricky upresneno a vysvetleno pred manipulaci.
Naposledy upravil(a) marinakus dne pát 13. kvě 2016, 13:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3985 » pát 13. kvě 2016, 13:01

cmk a další komisaři: nechcete udělat video znázorňující vzorový průběh ZOZ u všech zbraní? Co jsem nalezl na tvýtrubce to je starý jak metuzalém a neodpovídá to dnešním požadavkům. Pro mnoho lidí by to bylo poučné, věděli by co je čeká, častečně by to potlačilo stres uchazeče...a snad i částečně eliminovalo případné opakování.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#3986 » pát 13. kvě 2016, 13:07

HV : Zakladni problem je v tom, ze jak by melo to video vypadat by mel stanovit nekdo z hora. Bud z OBP MVCR nebo RSZBM. Mozna si nekdo troufne mit patent na rozum a rict, ze jedine co vymysli on je to nejlepsi a jedine spravne ale ja do toho nepujdu. Stejne by to nemelo zadny zavazujici ucinek. Kecu o tom, jak budou komisari svolani jsem uz slysel spoustu. Zatim to bylo jen jednou a to jeste spis kvuli CRZ pred jeho spustenim nez cemukoliv jinemu.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3987 » pát 13. kvě 2016, 13:11

No to s tebou naprosto souhlasím, vždyť i několik mých příspěvků tuto situaci kritizovalo. ZOZ by měla mít jednotný charakter napříč celou republikou. Pak bych tam šoupnul nějakou volitelnou disciplínu - náhodný test z čehokoli, jen pro ověření, že když se uchazeč odchýlí od striktně daných postupů, dokáže z toho vybruslit jistě a bezpečně. Ono udělat zkoušku na komisaře je jedna věc a tou druhou věcí je, jak bude člověk jako komisař fungovat. Je zřejmé, že dost uchazečů (vč. mě) pokud od ZOZ vyletí, mají na komisaře vztek a nejsou nestranní. Na druhou stranu pokud pak čteme příspěvky viz brokna a lámání, jisté pochyby jsou evidentně na místě.
Naposledy upravil(a) HV dne pát 13. kvě 2016, 13:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#3988 » pát 13. kvě 2016, 13:17

HV : :lol: A byl bys zas na zacatku. Mozna ze je dobre, ze jsou mozne trochu varianty a nejsou dany zcela pevne mantinely. Je to o lidech a tak to bude vzdy. Zajimave je, ze se o vysledku zkousky hadaji temer vzdy ti, kteri neprospeli zcela jednoznacne a z jejich rad jsou snad i vsichni stezovatele. Nebrat prosim osobne. :D



LM
Příspěvky: 5

Příspěvek#3989 » pát 13. kvě 2016, 13:19

Když o tom tak přemýšlím, tak se vás zeptám na tu situaci - můžete přemýšlet taky.
na indoor střelnici sklopím dvojku tak že hlavněmi mířím do země, nabiju a zaklopím pažbou. V tom okamžiku mám zbraň nabitou a mířím do zeme. Nevím ale to mi nepřipadá moc bezpečně, ale komisař mi řekl že je to tak v pořádku.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#3990 » pát 13. kvě 2016, 13:20

marinakus : :) předběhl jsi mě, doplňoval jsem to zrovna do příspěvku výše. Máš pravdu, jde vidět, že máš pohled ze všech stran a jsi schopen nadhledu.
LM: v pořádku to samozřejmě není, takhle to dělá pan komisař "myslivec" v honitbě. Je to ta jeho "pravda".
Naposledy upravil(a) HV dne pát 13. kvě 2016, 13:21, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antoaneto a 10 hostů