Přebíjení nábojů od 1.7.2014



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1 » stř 8. led 2014, 00:29

Od tohoto data budou moci přebíjet i držitelé ZP sk. E, doposud pouze B !
Jsou o tom nějaké podrobnosti ?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 8. led 2014, 01:20

Ano. Jaké víc podrobnosti bys k tomu rád?

47. V § 28 odst. 4 písm. b) se za slova „nebo nosit,“ vkládají slova „a přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů,“.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » stř 8. led 2014, 23:06

Nový zákon jsem nečetl, jde mně pouze o to, jestli je změna pouze ve skupině ZP, nebo jestli jsou ještě jiné podstatné změny, díky.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 9. led 2014, 00:26

Paragrafové znění nemám, ale když jsem si procházel novelizační zákon č. 71/2013 Sb., jediné dvě zmínky o přebíjení jsem našel právě v rozšíření oprávnění držitelů ZP sk. E respektive odpovídající doplnění paragrafů o přestupcích ("Držitel zbrojního průkazu skupiny E se dopustí přestupku tím, že přebíjí náboje v rozporu s § 28 odst. 4 písm. b)").



icewolf
Příspěvky: 59

Příspěvek#5 » čtv 9. led 2014, 08:28

K dnešnímu dni smí Ečkař pouze nabývat části nábojů, ale nesmí přebíjet, tak jsem pochopil zákon. Páni moudří vysvětlete mi prosím, k čemu to v tom zákoně je a k čemu mi jsou díly, když nesmím přebíjet.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#6 » čtv 9. led 2014, 23:07

Podle vyjádření z ministerstva (někde to tu i visí), smí Ečkař nabývat části nábojů, aby je mohl dát nějaké firmě s licencí a firma mu přebije náboje, takže k něčemu to opravnění nabývat části nábojů bude, ale pochybuju, že to někdo někdy takhle využil :-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#7 » pát 10. led 2014, 00:00

Tak naštěstí jsem myslivec a mám C, tudíž můžu přebíjet náboje 9 mm Luger.
Není to trochu zhovadilé, naštěstí to v půlce roku skončí !



LongRangeReaper
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » stř 29. led 2014, 21:07

Takže jestli jsem správně pochopil, držitel skupiny B mohl doposud a nadále může nabývat komponenty a samostatně přebíjet munici.
Předpokládám že pouze kalibry kterých se týkají průkazy zbraní které vlastní.
Vím že je to věc hodná plácnutí do čela, ale ještě nemám tu zkušenost a mam v plánu si potřeby k přebíjení pořídit, tak v tom chci mít jasno. Přece jen to není úplně zadarmo :)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#9 » stř 29. led 2014, 21:12

a) drzitel ZP skupiny B muze prebijet pro osobni potrebu STRELIVO.
b) jakekoliv raze
c) pro podrobnejsi info si projdi zakon. Jako drzitel ZP bys to mel znat lepe!



LongRangeReaper
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » stř 29. led 2014, 22:51

Díky moc, mě se to též nezdálo.
Pošlu dál, dotyčný tvrdil že toto oprávnění mají pouze majitelé sk. A :lol:

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 27. úno 2014, 10:49

Držitel skupiny B může kupovat jakékoliv střelivo to je né pouze to na které má zbraně a též může přebíjet jakékoliv střelivo. To byl důvod proč jsem si B dělal taky k E.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#12 » čtv 27. úno 2014, 23:00

Od léta je to asi jedno.



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#13 » pát 20. kvě 2016, 10:38

Dobrý den,
možná trochu vedle, ale měl bych dotaz ohledně prodeje použitých, vystřelených nábojnic.
Je prodej vázán na ZP ?

díky za odpověď

:-)



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 20. kvě 2016, 10:45

Ne, není.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#15 » pát 20. kvě 2016, 11:35

On by teoreticky neměl být vázán ani na střely, zápalky a prach, protože zbraně kat. D. V praxi se to bohužel zvrtlo akorát na černý prach a perkusní zápalky (plus ty střely, to jsem snad nikde neviděl, že by někdo vyžadoval ZP). Ono je k tomu i stanovisko MV, ohledně prodeje nábojů do zbraní kat. D, na ty komponenty by to mělo jít použít obdobně. Akorát tedy netuším, jak to řeší v praxi, když má někdo zbraň D třeba na náboj 8x57IS, tak jak mu prodají bez zbrojáku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů