GP K100

Glock a spol.


thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#391 » čtv 26. kvě 2016, 13:32

Docela by mě zajímala nějaká reference na tu opto tritiovou mušku.

Teoreticky by měla být super za všech světelných podmínek, ale víme všichni, jak fungují hybridní řešení. Takže osobní zkušenost je asi nejdůležitější, ale do Prostějova kvůli tomu nepojedu.

Klidně by mi stačily asi i obyčejná tritia, pokud jsem venku vidím mušku dobře.



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#392 » čtv 26. kvě 2016, 14:07

Já mám Truglo TFX (kombinovaná). Když je šero nebo tma tak fungují dobře. Bohužel nefungují při střelbě ze stínu do světla, tj. z přístřešku na otevřenou střelnici. Tam je vidět pouze obrys jako u těch nejobyčejnějších mířidel.



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#393 » čtv 26. kvě 2016, 16:03

Má teda střelba ze tmy do světla nějaké řešení? Jak má člověk ostřit na mušku, když ji pořádně nevidí?



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#394 » čtv 26. kvě 2016, 16:47

Vždyť přeci obrys mušky vidíš. Když se podíváš přes mířidla, tak kolem mušky jsou vidět jasnější mezírky.
Není to moc komfortní, ale mířit se dá.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#395 » čtv 26. kvě 2016, 16:49

Vici: Ty GP mířidla jsou Trugla, jo? Jsem nevěděl právě....

Thubalek: jestli máš Facebook, tak tady je skupina českých a slovenských majitelů GP: https://www.facebook.com/groups/grand.power.guns/ Tam je i člověk, co tu kombinovanou prodává (Jiří Kratochvíl).

Jestli má střelba z šera (tmy) do světla řešení... Na ty kombinované oprot-tritia nám odpověděl Vici, jak fungují normální tritia, to bych snad mohl zkusit, jak půjdu střílet s kámošem. Seberu mu Čízu a zkusím, jaký to bude ze stavu (tmavá bouda). Já z jeho zbraně nestřílel, jen jsem to zkusil u něj doma - jako zhasnout a kouknout. A jo, svítilo to, ne teda moc, ale viděl jsem, kde mířidla jsou. Nečekej ale "baterky", jako jsou světlovody venku na jakémkoliv denním světle. To fakt ne.

Na to, oč Ti jde, by se možná fakt oplatilo to něčím nabarvit, viz vlákno od Setona.
Kamarád X let barví lakem na nehty mouchu na 1911 a spokojenost. Krade lak manželce, nejvíce používá bílý. A vždycky po čase špendlíkem odloupne starou zašlou vrstvu a nanese novou, otázka chvilky. Ale drží to tam jak ďas. Na střelnici jsem viděl u borce, že měl na brokovnici mouchu natřenou taky lakem na nehty, takový uřvaný reflexní lak. Jako bylo to výrazné hodně. A stojí to pár peněz.

Vici: přesně tak funguju v noci, na zbrani mám baterku. Když ji zapnu, krásně mi "vyleze" obrys mířidel. A ani moc nevadí, že světlovody jsou v tu chvíli na nic. Uvažoval jsme o opto-tritiu, ale s tou baterkou to asi nedává smysl, protože by "přesvítila" tritium.



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#396 » ned 29. kvě 2016, 14:48

Otázka na mušku: nechávali jste všichni na K100 mušku "0" nebo jste někdo dali "+1"?

Proč se ptám: když mířím na spodní okraj černého, chodí mi to přibližně tam, kam mířím. Čili na spodní okraj černého.

Vyšší muška by (pokud se nepletu) měla tenhle problém vyřešit. Nebo si mám radši zvyknout mířit na střed černého? Co je běžné?



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#397 » ned 29. kvě 2016, 15:07

Obrázek

Tady je to vidět. Ten kruh přibližně označuje většinu zásahů na 15 metrů.

P.S. jsem úplný začátečník, na kačce mám nastříleno přibližně 150 ran.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#398 » ned 29. kvě 2016, 16:32

U služebních pistolí je běžné nastřelení přímo na záměrný bod. Zatímco sportovní, kde se počítá s mířenkou na tento terč, bývají nastřeleny spíš tak, aby střelec mířil na rozhraní černá/bílá.
Osobně mám s druhou variantou lepší výsledky na 25m a neomezuje mě to ani při střelbě na různě vzdálená železa. Ale je to čistě o preferencích.



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#399 » ned 29. kvě 2016, 19:36

Díky moc za odpověď, to dává smysl. A měnil jsi teda mušku?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#400 » ned 29. kvě 2016, 21:37

Na K100 jsem měl světlovodnou mušku + hledí Dynamic, ale nastřelené to bylo taky zhruba jako s tovární konfigurací a nikterak mi to nevadilo. Teď mám X-calibur a ten mám nacvakaný na rozhraní.

Nastřelení na střed považuju mírně vhodnější při střelbě na různé cíle a vzdálenosti, mířenkářské nastřelení při takovém využití vyžaduje trochu zkušeností a odhad.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#401 » čtv 2. čer 2016, 21:41

thubalek píše:Otázka na mušku: nechávali jste všichni na K100 mušku "0" nebo jste někdo dali "+1"?

Proč se ptám: když mířím na spodní okraj černého, chodí mi to přibližně tam, kam mířím. Čili na spodní okraj černého.

Vyšší muška by (pokud se nepletu) měla tenhle problém vyřešit. Nebo si mám radši zvyknout mířit na střed černého? Co je běžné?


Člověče, já ti tak úplně nevím. Už je noc a moc mi to nemyslí... ale není to naopak? Vyšší muška znamená, že budeš střílet níž. Aby ti to neslo výš než míříš, měl bys mít spíš kratší mušku. Prosím, opravte mne někdo, jestli už únavou plácám blbosti. :?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#402 » pát 3. čer 2016, 06:13

neplácáš



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#403 » pát 3. čer 2016, 06:26

Ok, díky, budu si to pamatovat.

Jinak ale ta otázka byla spíš o tom, kam máte kačenu nastřelenou. Jestli na střed nebo spodní okraj černého. Já jsem se nakonec rozhodl nechat to na střed.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#404 » pát 3. čer 2016, 08:54

Tak jestli ji budeš nosit, tak asi na střed. I když těch pár centimetrů nehraje roli. Já nechal na střed.
Ze začátku jsem měl pocit, že to musí být stranově blbě nastřelené, ale nakonec to bylo rukama :D

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#405 » pát 3. čer 2016, 09:37

Asi si fakt člověk musí ujasnit, jestli mu jde o mířenku a lov desítek, nebo "dynamickou" střelbu. Pokud lov desítek, tak to bude chtít mít nastřeleno na rozhraní černé/bílé. V opačném případě a pro nošení střed...

Co se stranového nastřelení týče, taky patříš do klubu strhávačů, jak já? :) Sranda je, že to je taky problém hlavně při mířence. U "dynamiky" to (tak moc) nevadí.

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů