Zkušební značky



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#31 » pát 12. úno 2016, 21:44

Tormentační značka jako termín v ZOZ neexistuje. Je ověřování, na základě toho ověřování se pak dávají na zbraň zkušební značky. Tormentační zkouška je ale používaný termín pro ověřování, konkrétně pro střelbu se "silnějším nábojem". Co všechno je součásti toho ověřování (ten výstřel není to jediné), tak stanovují normy. A pokud to vše projde, tak jsou vyraženy zkušební značky. A pokud neprojde, tak X :)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#32 » pát 12. úno 2016, 22:10

Periodické ověřování zbraní

Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva. > Otázky a odpovědi > Periodické ověřování zbraní
Periodické ověřování zbraní - povinnost nebo doporučení?

Kdysi tormentace zbraní, dnes úřední ověřování vyrobených palných zbraní nezávislou (státní) autoritou je tradiční postup, který garantuje bezpečnost nově vyrobených zbraní. Na území nynější České republiky se realizuje již od roku 1891. Vedle toho existuje takzvané opakované (nové) ověřování zbraní, tedy zkoušení zbraní, které už byly v používání. Jednou z forem ověřování již použitých zbraní je tzv. periodického ověřování zbraní. Na důvody a podrobnosti se pokusí odpovědět Ing. Zdeněk Štěpánek, bývalý předseda Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva........

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#33 » čtv 26. kvě 2016, 13:52

Nezná někdo význam této zkušební značky?
AA.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#34 » čtv 26. kvě 2016, 14:10

Sám neporadím, ale možná by pomohlo, kdyby jsi napsal na čem to bylo (je) vyražený. Takhle je to bez vodítka a hledá se špatně.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#35 » čtv 26. kvě 2016, 16:04

Mám to na revolveru Taurus 85UL, dále je tam tuším německá značka zkoušky bezdýmným prachem a značka zkušebny. Viděl jsem to i na ostatních revolverech Taurus, je to na rámu nad válcem, jsou všechny tři u sebe. Zkusím někde najít fotku, nebo to blejsknout na makro.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#36 » čtv 26. kvě 2016, 16:25

Nemůže to být rok, kdy byla zbraň prohnaná zkušebnou?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#37 » čtv 26. kvě 2016, 19:08

Taky to může být značka výrobce a nemusí to mít se zkušebnou vůbec nic společného. (Nehledal jsem, jen domněnka)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#38 » čtv 26. kvě 2016, 19:27

Podle obrázku a té zkratky to vyhledat nejde.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#39 » čtv 26. kvě 2016, 19:34

Myslím, že to nebude výrobce, je to pohromadě s těmi dvěmi ze zkušebny. Výrobce má myslím malé psací b v kroužku (brazil?), krom znaku Taurusu, samozřejmě. Pak má ten revolver ještě další značky, co jsem nikde nenašel, to bude možná taky něco jen pro vnitřní potřebu fabriky. Zítra to zkusím nafotit.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#40 » čtv 26. kvě 2016, 20:24

Pokud to vypadá nějak takhle, jde o rok zkušebny. Jinak nevím, chce to foto...
Untitled-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#41 » čtv 26. kvě 2016, 20:58

Zítra se dostanu k foťáku, tak to blejsknu. Nicméně to vypadá jak jsem to nakreslil, jsou to dvě písmena v erbu.

EDIT: tak jsem to "nějak" vyfotil. Je to dost blbě vyražené (není to ostré, jako třeba v železe) ale k poznání to je:
znacka.jpg

A ještě koukám, že jsem to dole zašpičatil a v reálu je to kulatý, ó dio :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#42 » pát 27. kvě 2016, 07:00

Tady jsem našel postup pro zkoušení zbraní a střeliva u kolegů z dojčlandu, ale tam to mezi značkami taky není:
https://www.gesetze-im-internet.de/besc ... 00006.html

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#43 » pát 27. kvě 2016, 07:54

Podle mě je to rok zkoušky. Zkušebna je německá v Mellrichstadtu, a tam používají místo čísel písmenné kódy A-K (A=0, K=9, a J se vynechává). Podle toho by šlo o rok 2000 AA=00). Mnichov značí rok podobně, ale viděl jsem to i s čísly - ve štítě bylo 75.
Viz třeba zde (kódy až dole): http://www.shotguns.se/html/west_germany.html

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#44 » pát 27. kvě 2016, 07:59

Zkušební značky mezinárodně uznávané podle standardu CIP najdeš všechny na stránkách ČÚZZS podle jednotlivých států. Můžeš zkusit hledat. Může to být ale skutečně i něco jiného.
Edit : To, co napsal Peggy, dává smysl.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#45 » pát 27. kvě 2016, 09:14

Peggy: jo, to by mohlo být. I modelové odlišnosti poukazují na konec devadesátých let, o pár let později už byly některé ovládací prvky změněny. Díky.
marinakus: na ČÚZZS jsem koukal jako první, tam jsem to nenašel. Tak jsem zkusil zapátrat dál a ten odkaz je spíš pro zajímavost, kdyby někoho zajímalo, jak zkoušejí a ověřují v Německu.

Díky všem ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů