Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1231 » úte 31. kvě 2016, 20:12

Vici - díky za odkaz, pěkný přehled. Takže jsem si toho dost ujasnila :D
Mihlit - naivně jsem si myslela že 15 odporových jednotek bude odolnějších... no člověk se pořád učí :shock:
MM - objevila jsem ty samé trezory už i na českých webovkách https://www.adsafe.cz/nabytkove-trezory ... tni-trida/

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#1232 » úte 31. kvě 2016, 20:21

Na adsafe jsem koukal - vzhledem k jejich otevírací době jsem volal, jestli by to nešlo po zavíračce. Mobil vypnutý, pak volání zpět a bezproblémová domluva. Prodejce tam kvůli mě a mým dotazům byl o hodinu déle, ale ochotně vysvětloval. Pokecali jsme i o zbraních... Velmi ochotný chlápek. I když jsem si nakonec vzal jen příruční schránku do práce za litr...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1233 » úte 31. kvě 2016, 20:32

Dnes jsem si s nimi vyměnila pár emailů, jejich přístup se mi taky líbí.

S pojmy "trezor", "sejf" atd. podle odkazu od Viciho ale zacházejí všichni prodejci poměrně volně.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1234 » úte 31. kvě 2016, 21:07

Jo jo, AdSafe výborný, jeden dodavatel trezoru mě tahal za nos s dodáním asi 6 týdnů, pak jsem se nakrkl a zrušil to, kontaktoval jsem AdSafe a trezor, u kterého psali dobu dodání asi týden, jsem měl za dva dny doma. Trezor jsem si dovybavil a "doladil" (přece jen kvalita úměrná nízké ceně a takové to dolaďování mě velmi baví) a výsledek naprostá spokojenost a nádhera. :clap: :clap: :clap:



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1235 » úte 31. kvě 2016, 21:27

Firmu AdSafe mohu také doporučit, jsem spokojený zákazník.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1236 » stř 1. čer 2016, 10:54

Espezetka píše:Doporučujete spíš trezor na klíč, nebo na číselný kód?
Případně existují takové, které jsou na obojí? ;)
..
Buď ale narážím na malé trezorky, nebo naopak na velké skříně na dlouhé zbraně. Nevíte o něčem středním? :lol:

Já jsem po dlouhém rozhodování pořídil trezor, který má obojí, klíč a mechanický kódový zámek. Jestli máš nebo plánuješ potomky, tak je to nutnost. Děti jsou neskutečně zvědavé a vynalézavé a s kombinací obou zámků se nemusím bát, že se někdy dostanou k mým klíčům.
A pořídil jsem právě trezor střední velikosti, NTR/13-61 MLG od Safetronics, který je podle mého bezkonkurenčně nejlepší v dané velikosti na našem trhu, protože při relativně nízké ceně nabízí certifikaci třídy I a současně největší vnitřní objem. Vejde se do něho odhadem nejméně 6 krátkých i s jejich plastovými krabicemi a veliká hromada střeliva. Kromě toho váží jen 95kg, takže s ním lze celkem dobře manipulovat. Tady je pro informaci link: http://ekatalog.safetronics.cz/index.php?id_product=32&controller=product

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1237 » stř 1. čer 2016, 20:57

Hackerjack - díky za tip. A tenhle konkrétní trezor funguje i buď jen s klíčem, nebo jen na kód, nebo je k otevření potřeba použít obojí najednou?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1238 » stř 1. čer 2016, 21:10

Espezetka píše:Hackerjack - díky za tip. A tenhle konkrétní trezor funguje i buď jen s klíčem, nebo jen na kód, nebo je k otevření potřeba použít obojí najednou?

V zásadě musíš použít oboje, protože klíčem otočíš pouze tehdy, když předtím uvolníš resp. odemkneš mechanický kombinační zámek.
Pokud ale jednou odemkneš kombinační zámek a nebudeš s ním hýbat, tak můžeš prostě odemykat a zamykat jenom klíčem, protože ten kombinační zámek zůstává trvale v otevřené poloze, tedy dokud nastavenou kombinaci neroztočíš.
Jestli jsi z Prahy, tak si k nim do obchodu můžeš zajít a zámky si vyzkoušet. Taky je dobře ten trezor vidět na živo, protože každý trezor na fotografii vypadá mnohem větší než ve skutečnosti je.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#1239 » stř 1. čer 2016, 21:20

Jo, to potvrzuju. Když jsem viděl předběžně vybraný naživo, tak jsem začal přemýšlet o větším...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1240 » stř 1. čer 2016, 21:38

hackerjack píše:V zásadě musíš použít oboje, protože klíčem otočíš pouze tehdy, když předtím uvolníš resp. odemkneš mechanický kombinační zámek.


Díky. Já bych popravdě raději tu variantu, kde jsou oba způsoby otvírání rovnocenné... nervozita je potvora, ani nemusí jít o zloděje plížícího se do bytu... když se podaří den blbec, občas si nemůžu vzpomenout ani na pin ke kreditce, a už se vidím jak dumám nad zamčeným trezorem ze kterého jsem si chtěla vyzvednout zbraň :lol: :oops:



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#1241 » stř 1. čer 2016, 21:50

Udělám si malou reklamu :)
Tady http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=70&t=7063 je popis mojí skříně a zkušenosti.



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#1242 » stř 1. čer 2016, 21:53

Já mám taky trezor typu NTR/13, ale s elektronickým zámkem. Tam je jedno jestli odemknu klíčem nebo kódem.
Jedinou nectnost co tenhle trezor má je nutnost kontrolovat zda je správně zamčený. Pokud totiž při zavírání závory nedojedou až na doraz, tak se trezor nezamkne. Takže jsem si dal na podlahu trezoru kobereček a týden jsem bydlel s odemčeným trezorem než jsem na tu vychytávku přišel :-)



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#1243 » stř 8. čer 2016, 18:38

Já jsem si zase koupil na krátké zbrane trezor ZSL 65 ME
http://www.obchod-3mh.cz/sejfy-nabytkov ... va-zdarma/
Má také elektronický a "nouzový" mechanický zámek.
Zpočátku jsem myslel, že elektronický zámek blbne, protože někdy otevřel jindy ne. :shock:

Po různých pokusech jsem zjistil, že po zavření již nesmím zkoušet zavření otáčením ovladače závor. Pak neotevře. Pokud pouze zavřu, elektronický zámek funguje pokaždé. Mohu maximálně opatrně tahem zkusit otevřít dveře.
Jinak zavírání i otevírání bez problému. Závory jsou s ovladačem svázány čistě mechanicky kulisou, takže otočením ovladače vždy zavřu. Navíc posuv závor je slyšitelný ...
Plná spokojenost :-)



Sam Jr.
Příspěvky: 228

Příspěvek#1244 » stř 8. čer 2016, 20:17

Irish_terrier: můžeš mě prosím změřit kolik má tenhle trezor od dna po schránku? Výrobce ještě na optázku neodepsal, díky

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1245 » stř 8. čer 2016, 22:22

@Sam - inak ta polica co tvori dno schranky je vyberatelna. Vyhodis policu, vyhodis dvere schranky a mas otvoreny priestor s ktorym mozes robit co chces. Vnutorne rozmery (celkove) su na strankach vyrobcu.

@Irish_terrier - nikdy som nic taketo nezaznamenal, mozem po zavreti skusat otacat sem aj tam kolko chcem (vzdy robim ako kontrolu). Otvori bez problemov. Napis vyrobcovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ozzy1 a 25 hostů