CZ P-09

Glock a spol.


burunduk
Příspěvky: 43

Příspěvek#211 » pon 23. kvě 2016, 16:59

CMK:
b) na ozubu
Energie, kterou pistole dopadne na zem je tataz, kterou preda zeme kohoutu, kteryzto muze pres pojistny ozub preskocit a pokracovat smerem k zaveru a povysunutemu oderniku. Jelikoz ta koliva pistole spadla z 1 metru, je to dost velka anergie na to, aby (pokud selze blokace zapalniku) pokud kohout uderi na zadni celo zaveru a hlavne na udernik, by ten iniciobal zapalku a pistole MUZE VYSTRELIT (na rozdil od situace, kdy je kohout az '"dole").

Souhlasím, jen bych dodal, že k deformaci/ulomení "zářezu na kohoutku" je třeba dost energie a o tu se zmenší energie zbývající pro iniciaci
zápalky. Ale kolik jí zbude...



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#212 » pon 23. kvě 2016, 20:31

Ano jak piše Milan100 je to normální

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#213 » pon 23. kvě 2016, 21:03

burunduk:
zapoměl jsi: energie úderu musí nejen překonat mechanismus ozubu, ale ještě blokaci úderníku



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#214 » úte 31. kvě 2016, 17:24

Ja si ji dneska koupil i kdyz jsem sel puvodne pro P-07, prodejce ma strelnici tak se pred koupi vyzkousela a libi se mi, bez nejake snahy jsem to na 10m nasypal do 9-10, zatim nejlepsi vysledek ;-) Tak snad budu spokojen. (noseni nepredpokladam a na my velky pracky pekne sedi, desetitisice z toho asi taky nenastrilim)



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#215 » stř 1. čer 2016, 19:50

JardaB:to sem myslel že taky nebudu nosit ale nosim.Když sem ji kupoval podnikovce v praze tak prodejce se na mně podival a řikal pane vy ji neschováte ale mylil se při spravnem pouzdru :D



Rogerson
Příspěvky: 52

Příspěvek#216 » čtv 2. čer 2016, 04:36

David 33:
A jake pouzdro pouzivas?
Dik

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#217 » čtv 2. čer 2016, 04:50




david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#218 » čtv 2. čer 2016, 20:18

Rogerson:přesně jako MilanoX mužu jen doporučit pouzdro drží zbran krasně u těla



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#219 » čtv 2. čer 2016, 20:39

To mi nerikejte, ze to v lete neni videt...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#220 » čtv 2. čer 2016, 21:46

Nosim skoro stejne velkou pistoli (uzsi ale stejne dlouhou) jak 09 na opasku v kratasach v kydexu pod tilkem cele leto. Nakych 6-7 let. Nikdo si toho jeste nevsimnul nikdy a jestli jo, tak mel taky a bylo mu to uplne sumak. Jeste jsem nepotkal nikoho, kdo by chodil po Kauflandu a ocumoval lidem faldy na triku jestli to nahodou neni gver... to ze je sem tam lehce videt obrys rukojeti pod trickem je zhruba asi stejne, jak se sem tam nekomu rozepne poklopec. Taky se zadna davova hysterie a masova panika ani okamzity prijezd SWAT nekona. Panikari akorat novacci, co zkousej co 8-12 m jestli ten gver fakt jeste maji a jestli nahodou nekam neutekl :-). Zakonnou podminku skryteho noseni to splnuje a zbytek je zbytecne resit.

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#221 » pát 3. čer 2016, 07:31

JardaB: Tak trochu záleží na tom, co nosíš jako oblečení. Na upnuté tílko to není. Já obvykle nosím tenkou košili "ven z kalhot" a je to v pohodě.



Standa Orel
Příspěvky: 22

Příspěvek#222 » úte 7. čer 2016, 19:52

Zdravím místní diskutéry,
Dovolím si přispět svojí troškou do mlýna. P09 jsem koupil cca před měsícem a zatím z ní vystřílel 500 nábojů bez zásadních problémů. Jak továrních SB tak přebíjených, ani jeden neselhal. Soustřel s ní mám výborný na to, že jsem úplný amatér.
Co se vad týče, tak jen klasika, co už tu byla popsána (buď přímo v tomto vlákně nebo v P07). Jako je rýha na vyhazovači (vyřešeno přihnutím kleštěmi), cvaknutí při spuštění kohoutu na ozub a mírnému zatažení za kohout směrem dozadu (jako by chtěl člověk kohout natáhnout). Toť asi vše, nějak to neřeším, nejsem cíťa. Ale přiznávám, že kdybych si koupil auto a někde něco o něco drhlo, tak to jdu reklamovat. Jenže to jsme v jiné cenové kategorii. U pistole klidně přimhouřím oko.
Rám je v pohodě, tam se vada typická pro P07 neprojevila.
Vlastně je jedna věc, která mě nemile překvapila. Když mám náboj v komoře a k tomu tam narvu zásobník s 19, tak mi po prvním výstřelu nedovře závěr. Nevím, jestli to má ještě šanci se vychodit a sednout si, nebo jestli to je tím, že jsem toto zatím zkoušel jen s přebíjenými náboji, nebo je to vlastnost. I tak je to extrém, který mi nevadí, protože ji takhle nikdy nosit nebudu. Jednak se necítím tak ohrožen, abych nosil neustále nabitou zbraň (do toho možná dospěji časem), ale hlavně je na skryté nošení fakt zbytečně velká. Koupil jsem si na ní tašku od Falca a je super, vejdou se tam i doklady a pod. Ale používám ji prakticky jen když jdu na střelnici. Na skryté nošení si třeba někdy pořídím něco menšího. Třeba tu zmiňovanou P07.
A na závěr ještě jeden poznatek. 19 nábojů je fakt hodně. To si říkám vždy, když po dvou vystřílených zásobnících přelepuji to řešeto, kterému se dá říkat terč jen s velkou dávkou fantazie :D
Tak hezký den všem a ať to střílí, jak má.
Standa



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#223 » úte 7. čer 2016, 20:01

Tak co se tyce terce, tak bych si koupil ty nahradni stredy za par Kc, nez se s tim lepit s 19 dirama ;-)
Jak to vypoustite nadoraz? Decocker zmacknu z obou stran levou rukou (jinak to boli), skoci to na ozub, povolim, znova zmacknu decocker na doraz, stisknu a pustim spoust a pomalu uvolnim decocker. Takhle mi to prijde celkem bezpecne, protoze funguje blokace zapalniku. Nebo je lepsi metoda?



Standa Orel
Příspěvky: 22

Příspěvek#224 » úte 7. čer 2016, 20:14

Jj, vidíš. Říkám, že jsem amatér, já blbec lepím dírky :D
S tím vypouštěním nadoraz jsem tě asi nepochopil. Snažím se to dělat, jak popisuješ, ale pořád mi to zůstává na ozubu. Já ji nemívám nabitou, takže když chci vypustit nadoraz, tak buď palcem za kohout při zmáčknuté spoušti nebo mířená rána jistoty. :)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#225 » úte 7. čer 2016, 21:17

JardaB: nemyslím si, že by tebou popsaný postup byl mechanicky nebezpečný, ale je dost nevhodný kvůli své složitosti.
Lepší metoda je nechat kohout po vypuštění na ozubu - není důvod shazovat až na závěr a riskovat větší možnost chyby. Na střelnici v klídku se to asi neprojeví, ale stačí trochu stresu, únavy nebo spěchu a máš problém...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů