Převoz střeliva

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#1 » pon 15. lis 2010, 14:02

Na dálnici D1 u Jihlavy zadrželi celníci dva srbské kamióny, které převážely obrovské množství střeliva bez povolení. Celníci vozy zadrželi na odstavném parkovišti v pátek, s řidiči zahájila policie řízení.
Kamióny bez povolení převážely přes milión kusů střeliva. Střelivo do malorážek, pistolí, automatických pušek a kulometů v hodnotě přes šest miliónů korun směřovalo ze Srbska do Německa a pak do Ruska a Pákistánu.

Řidiči neměli povolení českého policejního prezidia k průvozu tohoto nákladu, za to jim hrozí pokuta do miliónu korun, sdělila v pondělí mluvčí Celního ředitelství Brno Lada Temňáková.

Kamióny byly zadrženy v pátek odpoledne při kontrole na odstavném parkovišti Pávov na 112. kilometru dálnice směrem na Prahu. S oběma řidiči zahájila policie řízení kvůli podezření ze spáchání správního deliktu.


http://www.novinky.cz/krimi/216883-po-d ... eliva.html


Sakra, to by se šiklo, když ne všechno, tak aspoň něco. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 15. lis 2010, 15:38

teď jsem to četl. Já bych na výprodej klidně nějaký ten kiláček projel, pokud by dali zajímavou cenu :-)

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#3 » pon 15. lis 2010, 20:23

a co se vlastně s takovouhle zabavenou věcí dělá?těžko to budou asi sešrotovávat :lol:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 16. lis 2010, 08:37

no první věc asi bude, že společnost bude chtít dostat zboží zpátky, takže si bude chtít vyřídit povolení k převozu a záleží na našem státu, zda povolí, nebo zabaví a ještě dá pokutu. Jinak proč by to šrotovali? Vrazí použitélné ozbrojeným složkám a zbytek prodají :lol:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 16. lis 2010, 12:56

Já si naopak myslím, že pokud si to majitel nevyzvedne, bude to zničeno. Těžko mohou dávat bezpečnostním složkám neznámé střelivo, tím méně ho prodávat.

Spíš by mě zajímalo, jak je odhalili. Pochybuju, že to byla náhoda.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#6 » úte 16. lis 2010, 19:03

Klidně to mohlo být namátkou. Dělají to už nějaký pátek, takže ví, že u východních šoférů je skoro vždy nějaký problém (kolečka, doklady, alkohol ...). Je to celkem snadná kořist a pokud to projedou tím svým rentgenem, tak nemusí ani otvírat náklad. To, že je tento případ v novinách, neznamená, že nenachytali další. Ale to už nejsou u nás tak atraktivní případy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů