Sdružení pro přebíjení

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » ned 12. čer 2016, 15:45

A u koho ten lis bude ?



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#17 » ned 12. čer 2016, 15:59

No to je taky dobra otazka :) Jako nejlepsi by bylo u nekoho kdo ma na to zazemi nebo me napadlo se domluvit, ze si ho muzou predavat. Ve smyslu "hele Pepo, potreboval bych na vikend vybavu. OK, tak se pro ni stav v sobotu rano". Nebo "potreboval bych o vikendu prebit. No ja taky, tak se sejdem v sobotu vecer u me a dame pokec a prebijem". Nechci to nejak formalne, proste na domluve. Chapu, ze to porad zni naivne, ale kdyz ja stale verim ve slusnot a domluvu :)
Nicmene navrhy, napady muzou byt ruzne. Prave proto jsem to tema otevrel abych posbiral co nejvic informaci, napadu a pripadne zajemce :)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#18 » ned 12. čer 2016, 16:10

Spousta těch "hádacích" věcí závislých na gentlemanské dohodě může poměrně elegantně vyřešit třeba pořízení lisu nikoliv osobně některým z kolegů, ale místo toho s kolegy založit občanský spolek (či jak se to dneska jmenuje) a koupit lis jako majetek tohoto spolku. Nastávají tam sice zase další problémy, ale když se dobře napíšou stanovy, nemělo by tak snadno dojít k situaci, že by si někdo mohl nějak jednoduše vytírat zadek s ostatníma. A slušný kolega ochotný přistoupit na gentlemanskou dohodu bez vedlejších úmyslů by neměl mít problém s podepsáním takových stanov ;)

Co se zákona a "přebíjení pro vlastní potřebu" týče, dokud si ty náboje nebudete dělat navzájem, neměl by být problém - veškerá výbava snad krom některých materiálů (střely? nevím, nepřebíjím) se dá koupit bez ZP jako normální zboží bez licence.
Naposledy upravil(a) mikky dne ned 12. čer 2016, 16:19, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#19 » ned 12. čer 2016, 16:14

Společenství vlastníků?

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 12. čer 2016, 16:21

No jmenuje se to Zapsaný Spolek, jsem v jednom takovém jednatelem, myslím, že rozšířit působnost na sportovní střelbu by neměl být problém, škoda, že právě proběhla valná hromada, ale to není problém.
Dohodnu to s předsedou a pokladníkem.
Tedy pokud by byl zájem z řad střelců, za zapsaný spolek s 11 letou historií se jedná přeci jen lépe, než za jednotlivce.....
No a pokud by nás bylo více, tak bychom snad i na nějakou klubovnu dosáhly společně ze zdrojů z EU.

Tonda



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#21 » ned 12. čer 2016, 16:33

To by bylo vtipne v soucasne dobe omezovani zbrani dostat penize na klubovnu streleckeho spolku od EU :D

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » ned 12. čer 2016, 16:41

No rozhodně bych to zkusil, ale chce to nabrat pár členů na založení pobočného spolku.
Stanovy jsou zde: http://hlavy.org/doc/stanovy-2015.doc
Nazval bych to třebas jaculatores = latinsky střelci.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#23 » ned 12. čer 2016, 17:20

Nefunguje to a nikdy to nefungovalo. Pokud lis patri treba klubu, tak s tim každý zachazí jak s cizí věcí, mění si ráže, nastaveni prachovnice, kašle na seřizovani, čištěni atd. A lis jde za chvilku do prdele... :-( Je to overena a vyzkoušena věc bohužel. Lidska povaha je uz takova...



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#24 » ned 12. čer 2016, 17:29

Chip: No proto jsem driv mluvil o 3 max 4 lidech, kdy se to uhlida. Spolek zni fajn, ale je pravda, ze uz to proste preroste pres hlavu.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » ned 12. čer 2016, 17:30

Ahoj Chipe, to jste už určitě zkoušeli a to jste ti nejpovolanější po armádě samo.
Jaký lis bys na .357 doporučil, nenastřílím toho mnoho, kolem 200 měsíčně, z toho většinu lugru.

Výběr přebíjecího lisu.
Od jakého množství nábojů se vyplatí přebíjet + vhodný lis



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#26 » ned 12. čer 2016, 17:39

To se odvíjí od množství přebíjeného střeliva, technických schopností, lenosti a finanční situace. Takže je těžké poradit. :-) Začínal jsem s Lee 1000, ale pořád to chtelo seřizovat, upravovat, měnit díly a nakonec mi prasklo cele hliníkove tělo zbraně. Teď mám Dillona 650 a to je prostě brus... Jenže cenově je to někde naprosto jinde :-( Ale od toho jsou jina vlákna. Takze honem konec at nesereme Admina... :-)



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#27 » ned 12. čer 2016, 20:41

Pravda, ze pri vice lidech bych sel do neceho takoveho (nebo konkretne) jako Dillon 650. Jenze to uz kostuje okolo 40t a to se mi v jednom cloveku zatim nevrati. Proto prave jsem hledal do "party" dalsi lidi se kteryma bych to sdilel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů