Kde nelze nosit zbraň

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#571 » čtv 16. čer 2016, 11:37

Mam dotaz, delam ve velke bance a tak nejak jsem predpokladal, ze noseni do zamestnani je zakazano. Nicmene jsem prosel pracovni rad a BOZP a nikde se o zbranich nic nepise. Dokonce na sluzebnim vchodu nemame ani tu nalepku.
Je jeste nejaky jiny predpis, ktery bych mel pohledat - nenapada vas neco ?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#572 » čtv 16. čer 2016, 11:40

Ja to nasel (v nebankovni korporaci) ve Workspace and people security.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#573 » čtv 16. čer 2016, 16:01

V jaké bance? Třeba kamarád v České Spořitelně to zjišťoval a může nosit do práce.



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#574 » čtv 16. čer 2016, 18:25

Často to taky bývá v různých předpisech, které upravují činnost ostrahy, režimová pracoviště, návštěvní řády budov a podobné věci, které běžný zaměstnanec moc nečte.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#575 » čtv 16. čer 2016, 20:53

Zrovna v bankách to s pracovním řádem a BOZP nemá nic společného. Jde o bankovní neboli fyzickou bezpečnost což řeší obecný vnitřní předpis a zpravidla bezpečnostní standard pracoviště nebo objektu a velice pochybuji, že by umožňovaly nosit na pracoviště zbraň. Minimálně o dvou bankách to vím osobně. ;)

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#576 » čtv 16. čer 2016, 22:15

Diky, zkusim rozsirit hledani ;)

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#577 » pát 17. čer 2016, 07:51

Já být tebou tak to nehledám. Není-li na dveřích škrtlá pistole je zbytečné to hledat protože pokud to najdeš budeš naštvanej že nesmíš nosit :D

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#578 » pát 17. čer 2016, 08:32

Panove tak snad jsem "safe" nasel jsem instrukci rezimova ochrana a zde se pise ze v objektech banky a jejich prostorach je zakazano viditelne noseni zbrane - takze pohoda (snad)

No na pracovisti se nebojim, ale jde o tu cestu do prace a zpatky...

A gunfree zony snad nepotrebuji komentar...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#579 » ned 19. čer 2016, 21:43

Zrovna banka by mohla mit i trezor na zbrane ... ? Tak pokud ti jde jen o ulozeni zbrane behem pracovni doby, nebal bych se zeptat nejakeho sefa ochranky apod. jestli nejake bezpecne uloziste neni k dispozici.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#580 » pon 20. čer 2016, 08:19

Kdybych pracoval v bance, tak by to bylo jedno z míst, kde bych nechtěl být beze zbraně. Určitě bych ji nikam neukládal, pokud by to nepřikazoval nějaký řád. Ještě že nemusím pracovat v bance:)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#581 » pon 20. čer 2016, 09:47

Na tom taky něco bude :) pamatuji si několik let staré video z nějaké průmyslové kamery v bance tady v ČR ... security guy poslušně ležel na zemi jak zločinec nakázal, borec s punčochou cpal prachy do tašky a svůj revolver měl položený na pultíku 0,5m od sebe. Být tam v tu chvíli ozbrojený civilista s pár absolvovanýma LOSíkama ... :P ... asi by zločinec zaplakal. Nicméně ochranka nepodnikla nic. Takže máš asi pravdu v tom, že bankovní úředník to může považovat jen za výhodu, má-li svoji zbraň. (Uvedl bych zdroj, kdybych si pamatoval alespoň rok a město, kde se to stalo ... možná si to někdo pamatuje a poskytne link?)



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#582 » pon 20. čer 2016, 10:04

honzek86 píše:Na tom taky něco bude :) pamatuji si několik let staré video z nějaké průmyslové kamery v bance tady v ČR ... security guy poslušně ležel na zemi jak zločinec nakázal, borec s punčochou cpal prachy do tašky a svůj revolver měl položený na pultíku 0,5m od sebe. Být tam v tu chvíli ozbrojený civilista s pár absolvovanýma LOSíkama ... :P ... asi by zločinec zaplakal. Nicméně ochranka nepodnikla nic. Takže máš asi pravdu v tom, že bankovní úředník to může považovat jen za výhodu, má-li svoji zbraň. (Uvedl bych zdroj, kdybych si pamatoval alespoň rok a město, kde se to stalo ... možná si to někdo pamatuje a poskytne link?)

Dovedu si představit, že ochranka měla instrukce nic nepodnikat, aby neohrozili klientelu, ale i sebe. Co by se asi stalo, kdyby hoch z ochranky střílel a skutečně toho "ubohého" zločince zastřelil? Jak by se k tomu asi postavila naše justice? A kdyby při tom náhodou utrpěl zranění nějaký zaměstnanec nebo návštěvník banky?

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#583 » pon 20. čer 2016, 10:17

neměl jsem v úmyslu napadat tu ochranku :) asi jí rozumím. Proč byste měli za mizerný plat nasazovat vlastní život? To už je ale jiná diskuze ...

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#584 » pon 20. čer 2016, 10:26

Často ta ochranka nedokáže vyvést ani ožralu. Naposledy musela moje těhotná manželka vykázat ožralu z banky sama. Ten děda z ochranky je těžkej posera, nejlepší je když v čase oběda na hodinu odejde a banka je "nechráněná", což je stejně i když tam je, ale přecijen. Skutečný důvod proč je ochranka v bankách je kvůli tomu, že to požadují pojišťovny.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#585 » pon 20. čer 2016, 11:24

Ulozeni zde mozne neni - na to jsem se bezpecaku ptal jako prvni. Na pobocce jsou bezpectnostni schranky, ale nesmi se tam ukladat zbrane.
Ja na pobocce nesedim, takze pripadne prepadeni se moc moc netyka.
Jinak ochranka tam opravdu neni kvuji ozbrojenym lupicum... Navic v dnesni dobe se uz banky nejak moc neprepadavaji - ono na te pokladne moc penez neni.
Kazdopadne zadnou smernici, ktera by mi noseni zakazovala jsem nenasel i kdyz me to tedy prekvapilo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 28 hostů