Kontrola kúpených striel



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#1 » čtv 30. čer 2016, 09:40

Ako začiatočník mám strach s použitím strely, ktorá by z výroby bola malinko out-of-spec a kvôli tom sa zasekla pri výstrele.

Kontrolujete nejakým spôsobom kúpené strely, napr. Ares alebo Alsa?
Je nejaký efektívnejší nástroj ako merať každú mikrometrom?

Mám "Lyman Pistol Maximum Cartridge Gauge", ale podľa popisu to je len pre veľkosť nábojnice.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » čtv 30. čer 2016, 10:11

Můžeš si je znovu prohnat kalibrem, ale přijde mi to zbytečný.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#3 » čtv 30. čer 2016, 12:48

Pokud strílíš pistoli, tak je to hloupost. Sám jsem napřebíjel určitě přes dvěstětisíc střel typu FMJ a nikdy neměl žádný problém. Respektive... čas od času člověk narazí na vadnou střelu např. špatně spojený plášť s jádrem, nebo špatný tvar atd. Pokud je ale odchylka velká, poznáš to na první pohled a vyradis ji a natolik male odchylky že to nepoznas by neměli vadit. U tréninkových nábojů kde používám levnější a lehčí střely, jsou občas v jedné várce problémy s tvarem a tím pádem po osazeni maji některe rozdílnou délku. Proto je dělám kratší než závodní, aby se i ty nejdelší nesekly v šuplíku. Sem tam se zástavním a jeden, dva náboje změřím, zda nedelam nějakou blbost... Ale kolegové odstřelovači třídí stejnou serii střel a nábojnic i podle váhy. Maji ale jinou spotřebu než já v IPSC... :-)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#4 » čtv 30. čer 2016, 13:03

Snad nevadi, kdyz se tady zeptam - vadi necemu takto nedokonaly naboj (jde o tovarni vyrobu, ne prebijenku)?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#5 » čtv 30. čer 2016, 13:13

Jestli je to tovární, tak to reklamuj :) Já osobně bych to neřešil a vystřelil, ale asi tu někteří odpoví i jinak :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » čtv 30. čer 2016, 13:34

Klidně to vystřel.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#7 » pát 1. črc 2016, 09:18

Děkuju pánové :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů