Prodloužení ZP - kontrola zbraní

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 1. pro 2010, 19:29

Nedávno byl strejda žádat o nový ZP (končila jeho platnost) a při vydání chtějí vidět vlastněné zbraně. Nikde jsem o tom neslyšel a tuto informaci mají vylepenou na přísl. útvaru policie (v Klatovech). Je to normální postup kontrolovat držené zbraně při výměně zp?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#2 » stř 1. pro 2010, 20:12

ano, mají na to právo a dělají to snad všude. sice nemusí, ale je to pro ně nejjednodušší možnost, jak jednou za čas zbraně zkontrolovat. navíc pokud by se jim nelíbily po stránce stavu, můžou chtít potvrzení od zkušebny, že jsou v pořádku.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 2. pro 2010, 09:08

na to je ještě jednodušší odpověď, že ukázat zbraně po tobě mohou chtít kdykoliv. Je to čistě na jejich uvážení



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » čtv 2. pro 2010, 10:13

A protože se objevili chytráci co si mysleli, že stačí přinést třeba jen hlavni části zbraně nebo jinak se vyhnout kontrole tak byl novelizován zákon a doplněno:

1. V § 29 odst. 1 se za písmeno e) vkládá nové písmeno f), které zní:
„f) vzniklo-li při kontrole zbraně příslušným útvarem policie důvodné podezření na špatný technický stav zbraně, předložit zbraň na výzvu příslušného útvaru policie ke kontrole Českému úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva, a to ve lhůtě do 20 pracovních dnů ode dne oznámení této výzvy,“.



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#5 » čtv 2. pro 2010, 11:46

To je primisima, už to vidím, jak táhnu 15 kousků do okresního města v nějakém pytli.Pak s ním jdu cca 200 metrů. poněvadž není kde zaparkovat.
Už se vážně nemůžu dočkat.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:44, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » čtv 2. pro 2010, 11:57

Je třeba mít dobré vztahy a domluvit se, nebo případně pozvat toho dotyčného na kafe až pojede kolem.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 2. pro 2010, 12:42

midlos, stejně musíš na prodloužení zbrojáku k policajtům dvakrát, tak si náklad rozděl ;)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#8 » úte 7. pro 2010, 12:36

tak zrovna dnes jsem slyšel v rádiu, že je údajně úprava zbrojního zákona. a podle této úpravy už bude povinností přinést při prodloužení ZP (specifikovali to jako vydání nového) zbraně na kontrolu.
i když nevím, proč to dávají do zákona, když tuto možnost mají i nyní.
doufám, že tam není nějaké ještě nějaké jiné zvěrstvo, takové úpravy jsou celkem v pohodě (pokud člověk nemá těch zbraní trochu víc ;) )



Viking
Příspěvky: 3

Příspěvek#9 » úte 13. zář 2011, 14:20

Končí mi platnost zbrojního průkazu a půjdu si pro nový. Je ale něco jako pravidelná prohlídka zbraně? Nebo se předkládá ke kotrole jenom při registraci (koupi)? Na průkazu zbraně datum platnosti není, jenom datum vystavení, v zákoně o tom nic nenacházím, jen podle par.29, odst.1, pís.e) jsem povinnen "předložit na výzvu příslušného útvaru policie zbrojní průkaz, zbraň kategorie A, B nebo C, střelivo do této zbraně a příslušné doklady ke kontrole". Bývá ve zvyku majitele zbraně na místě rovnou k tomu vyzvat, tj. až půjdu pro zbroják, mám si vzít zbraň s sebou?

Sloučeno P.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#10 » úte 13. zář 2011, 14:24

Zatim to byvalo od okresu k okresu. Napr. u nas, pokud Te policajti znali, jako zodpovedneho majitele, zbrane videt nechteli. Ale nyni pry maji narizeni vzdy kontrolovat. Nepochybuji, ze Te pri podani zadosti nalezite informuji. ;)



Viking
Příspěvky: 3

Příspěvek#11 » úte 13. zář 2011, 14:45

Na Praze 4 mne znát nebudou, navíc mne asi neposoudí jako zodpovědného - zaspal jsem a žádám měsíc před koncem platnosti...

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#12 » úte 13. zář 2011, 15:25

Praha 9 chtějí vidět při prodloužení vždy. Teda alespoň nevím o žádném případě kdy ne. ;)



BUBBA
Příspěvky: 31

Příspěvek#13 » úte 13. zář 2011, 15:34

Viking - někde chtějí vidět,jinde nechtějí.Pokud chceš mí jistotu,musíš si tam zavolat.



Viking
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » úte 13. zář 2011, 15:39

Tak jo. Díky moc, snad se to do měsíce stihne...

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#15 » čtv 15. zář 2011, 15:15

V srpnu jsem taky měnil zbroják. Při podání žádosti jsem zároveň registroval novou malorážku. A bylo mi sděleno že na vyzvednutí zbrojáku se mám dostavit na kontrolu se všemi zbraněmi, akorát tu co jsem zrovna registroval už nosit nemusím. Tak jsem musel nabalit 14 kousků a se synem jsme to táhli na kontrolu. Naštěstí v Brně se dalo zaparkovat přímo před služebnou. Když jsem to začal postupně vybalovat z obalů a kufříků tak lidi ve frontě za mnou omdlévali.Ale policista byl šikovný tak to nazabralo celé ani 15 minut. Byla to taková formalitka, podal jsem zbraň k tomu průkaz, policista zkontroloval čísla a další a další.Syn to pomalu ani nestačil vracet do obalů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů