GP K100

Glock a spol.


thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#406 » pát 3. čer 2016, 18:42

No já zatím lovím černý střed terče, o desítkách si můžu jen nechat zdát ;-) Horizontálně mám střed v pohodě, vertikálně mi to ale celkem lítá. Ale s každou krabičkou se to pomalu zlepšuje.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#407 » sob 4. čer 2016, 11:26

thubalek píše:... ta otázka byla spíš o tom, kam máte kačenu nastřelenou. Jestli na střed nebo spodní okraj černého...


Pokud se nepletu, tak všechny pistole GP se montují tak, aby střílely tam, kam míříš, na nějakých 25 metrů. Tak nějak se to o nich všeobecně ví.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#408 » pon 6. čer 2016, 21:45

Ja kdyz kupoval, serie E, bylo to na mirenku, kupoval jsem mouchu na stred extra

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#409 » pon 11. črc 2016, 11:56

Potřeboval bych pohnout hledím.
Je tam červík, který povolím. Při použití středně velkého úsilí se hledí ani nehne.
Jemné poťukávání ze všech stran nepomáhá.
Jak a do čeho upnout závěr, případně celou kačenu, abych mohl použít větší než střední sílu?
Ještě jsem s tím od fabriky nehýbal, tak nevím, jak moc si mohu troufnout zabrat.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#410 » pon 11. črc 2016, 12:12

na P1S mám stejné "sociální" hledí jako ty na K100 (pokud máš ten základ). Po povolení to šlo skoro samo. Až moc lehce, špatně se to seřizovalo při dotahování se to mělo tendenci zcela samozřejmě ještě mírně hýbat. Zkusil bych být tebou ten šroub povolit úplně, třeba "jsi mu dal málo". Nebo to vytáhni úplně ven. Chodit to musí celkem volně, když tam šroub nebude.

Máš tohle, ne ? http://eshop.qins.cz/fotky38119/fotos/_ ... kovovy.jpg



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#411 » pon 11. črc 2016, 12:17

jojo, to ono. Myslím, že jsem ho povolil dostatečně, ale vytočím ho pro jistotu celý.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#412 » pon 11. črc 2016, 13:36

Povol šroub a přes dřevěný nebo silonový špalík klepni na hledí svrchu, tak aby si sedlo do drážky a pak to půjde volně, měl jsem ten samý problém a pomohlo to.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#413 » úte 12. črc 2016, 08:42

... a strekni ho WD-čkom alebo podobnou mastnou žbrndou.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#414 » úte 12. črc 2016, 10:00

Taky mi nešlo povolit, měl jsem to podlepené :D Nechtěl jsem do toho valit, posunul mi to známý puškař. Pak jsem měnil hledí za dynamic se světlovody, to udělal pan Entl. Tohle hledí už posunu - šroubek úplně ven, dřívko a přes něj po hledí klepnout - a nebát se toho. Závěr samozřejmě sundat ze zbraně a položit na pevnou podložku - ideálně zase dřevo :)

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#415 » úte 12. črc 2016, 20:54

Tak nic, buším do toho jak hluchý do vrat a páčím silou výrazně nadprůměrnou.
Asi to svěřím odborníkům, kteří mají více zkušeností než já síly.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#416 » stř 13. črc 2016, 12:46

Sundej závěr, vyšroubuj ten jistící šroub, polož závěr na pevnou dřevěnou podložku a přes dřevěný kolík několikrát kladívkem klepni do prostoru kolem závitu pro šroub, je potřeba, aby si hledí sedlo (jak bylo zajištěno, tak se zatáhlo do vybrání v závěru, v továrně jistící šroub utahují zbytečně moc), pak by mělo jít hledím hýbat pouze rukou. Měl jsem to taky tak. Neboj se do toho bouchnout, přes dřevo nebo silon nic nezničíš. Až se ti to povede tak jistící šroub nemusíš utahovat až tak na krev a pak je možno i na střelnici šroub povolit a hnout hledím. Luboš



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#417 » čtv 22. zář 2016, 15:13

Tak jsem byl dneska provětrat fungl novou P1S a ... dojmy mírně smíšené - na 75 výstřelech továrního střeliva S&B byl nejmíň 3x nedovřený závěr a ani jednou nešel mírně doklepnout, celý mechanismus byl zamčený a bylo nutné ho odemknout zatlačením hlavně se závěrem o stůl dost velkou silou.

A taky mi přijde, že otisk zápalníku v zápalce je takovej ... decentní, mírně řečeno. Když to srovnám s K100, se kterou střílela kolegyně vedle...

Počítám, že se to běhá, ale přesto - máte někdo podobný zkušenosti a/nebo tipy co s tim?

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#418 » čtv 22. zář 2016, 15:26

Zkus to příště víc namazat - čím jsi mazal? Hlavně komoru po obvodu, tam je přímo vidět, že to tvoří v závěru ložisku, jak tu už padlo. A můžeš taky protikus - to samé místo v závěru. Plus samozřejmě váleček a mastným prstem přejeď uzamykací ozuby a otvor pro hlaveň v závěru... A uvidíš. Mě tohle K100 nikdy nedělala, ale než si sedla, vinou nedostatečného mazání se po našpinění zakousla a pistole šla blbě natáhnout. Dnes už to neznám, jednak mažu přiměřeně potřebám K100, jednak už je pořádně ošlehaná a ochozená :)

*dostatečné mazání se nerovná, aby z toho kapal olej. Bohatě to umaže motorový olej, kapku a rozetřít prstem tam, kde jsem psal (ještě trošinku líznout drážky).

**Já z motoráku přešel zpět na Froglube a funguje skvěle, chybně jsem ho nanášel. Ale hlavní bonus proti jiným mazadlům je, že když 14 dní i déle nošenou pistoli otevřu, je stála namazaná a není v ní bordel, nic se na ni nelepí. Motorový olej mazal výborně, ale po týdnu tam byla spousta bince, prostě se to na film oleje lepí, na každý olej asi. Mít K100 jen na sport a ne na nošení, tak klidně mažu dál motorovým olejem.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#419 » čtv 22. zář 2016, 15:47

Váleček namazanej byl, ale pravda, komoru jsem nemazal - ona byla celá zbraň poměrně dobře promazaná už "z výroby", ale zkusim, dává to smysl. Mažu GunCerem.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#420 » čtv 22. zář 2016, 15:50

Ten konec komory je důležitý moc, dle mého tam byl právě můj problém... jak si to sedne, je to ok. Aspoň tak to bylo u mě. Chce to tak 2000+ ran (tak to bylo u mě) :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů