Změny po 6.8.2016

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#1 » pát 22. črc 2016, 16:30

Ahoj, asi by bylo dobré jsem postupně dávat postřehy změn oproti stávajícím otázkám, protože v tuto chvíli nejsou otázky aktualizované (teda podle mě). Ten, kdo se třeba učí měsíc v tom teď bude mít pěknej guláš :(

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2 » pát 22. črc 2016, 16:51

To je při každé změně zákona a nejen ve zbrojní legislativě. Třeba chudáci studenti práv při změně trestního zákoníku. Ale jinak dobrý nápad.



Medicinbal
Příspěvky: 56

Příspěvek#3 » pát 22. črc 2016, 17:29

Zde jsou ke stazeni nove otazky, nezkoumal jsem ale co se zmenilo...

http://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-streli ... 84336.aspx

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#4 » pát 22. črc 2016, 17:33

Hmmm, tak to já budu muset. A kéž by to tak viděli všichni stejně zúčastnění.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 22. črc 2016, 18:04

Já se tím samozřejmě taky proberu a zřejmě dám dohromady i statistiku, co se mění, podobně jako při minulé legislativě. Zřejmě začátkem příštího týdne.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#6 » pát 22. črc 2016, 22:04

Kouknul jsem na to jenom zběžně, podrobné zkoumání budu dělat neděli. Ale je o něco málo otázek víc,tak třeba budou jenom rozšířené. V neděli k tomu sednu a budu porovnávat

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#7 » sob 23. črc 2016, 19:18

Ja se tim probral do otazky 87. Pak jsem si vsiml, ze se otazky i pridelavaji a je potreba se do toho vic ponorit a na to nemam jaksi casove kapacity :-(

Rozdíly ve zkušebních otázkách (nejprve staré znění, potom nové znění):
10. Zbraně s pevně vestavěnými tlumiči hluku výstřelu nebo s pevně vestavěnými laserovými
zaměřovači jsou zbraně zařazené mezi
a) zbraně kategorie A,
b) zbraně kategorie B,
c) zbraně kategorie C.
10. Zbraně s pevně vestavěnými tlumiči hluku jsou zbraně zařazené mezi
a) zbraně kategorie A,
b) zbraně kategorie B,
c) zbraně kategorie C.

13. Laserové zaměřovače jsou doplňky zbraní, které jsou zařazeny mezi
a) zbraně kategorie B,
b) zbraně kategorie C,
c) zbraně kategorie A.

13. Optické a elektronické zaměřovače jiné než konstruované na principu noktovizorů jsou doplňky zbraní, které jsou zařazeny mezi
a) zbraně kategorie B,
b) zbraně kategorie A,
c) doplňky zbraní, jejichž nabývání do vlastnictví, držení a nošení zákon o zbraních neupravuje.

17. Munice je střelivo zařazené mezi
a) zbraně kategorie A,
b) zbraně kategorie B,
c) zbraně kategorie C.

17. Náboj se svítící střelou je střelivo zařazené mezi
a) zpravidla zbraně kategorie A, a to s ohledem na zápalný účinek takové střely v cíli,
b) zbraně kategorie B,
c) zbraně kategorie C.

70. Držitel zbraně kategorie D nesmí mimo jiné přechovávat větší množství bezdýmného nebo
černého loveckého prachu než
a) 1 kilogram a více než 500 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce,
b) 2 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky nemusí být uloženy odděleně v samostatné
schránce,
c) 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné
schránce.

70. Fyzická osoba starší 18 let, jejíž svéprávnost nebyla omezena, nebo právnická osoba je oprávněna nabývat do vlastnictví, přechovávat a nosit nejvýše
a) 1 kilogram bezdýmného a černého loveckého prachu a 500 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce,
b) 2 kilogramy bezdýmného a černého loveckého prachu a 1 000 zápalek; zápalky nemusí být uloženy odděleně v samostatné schránce,
c) 3 kilogramy bezdýmného a černého loveckého prachu a 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.


81. Pokud zákon o zbraních nestanoví jinak, lze zbrojní průkaz skupiny A, D, E nebo F vydat
jen osobě
a) starší 21 let,
b) starší 18 let,
c) starší 16 let.

81. Pokud zákon o zbraních nestanoví jinak, lze zbrojní průkaz skupiny A, D nebo E vydat jen osobě
a) starší 21 let,
b) starší 18 let,
c) starší 16 let.

87. Zdravotní způsobilost žadatele o vydání zbrojního průkazu zjišťuje a posudek o zdravotní
způsobilosti vydává
a) odborný lékař na základě výsledku lékařské prohlídky,
b) posuzující lékař na základě výsledku lékařské prohlídky, popřípadě psychologického vyšetření
a dalších potřebných vyšetření,
c) odborný lékař na základě výsledku psychologického vyšetření.

87. Zdravotní způsobilost žadatele o vydání zbrojního průkazu zjišťuje a posudek o zdravotní způsobilosti vydává mimo jiné
a) odborný lékař na základě výsledku lékařské prohlídky,
b) registrující poskytovatel zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství,
c) odborný lékař na základě výsledku psychologického vyšetření.



Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#8 » ned 24. črc 2016, 00:21

Pochopil jsem, že laserové zaměřovače byly zakázané a nyní již snad nejsou??

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#9 » ned 24. črc 2016, 07:35

Precti si debatu o zmenach zakona... Ze to vypadlo z testu neznamena, ze je to tak definovany v zakone...
Zamerovace budou legalni az od 1.8.2017. Ale otazky jsou upraveny tak, aby se nemusely menit 2x. Jendou ted a jednou za rok. (aspon doufam)

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#10 » ned 24. črc 2016, 08:35

Osobně teda moc nechápu, proč ty lasery všichni tak moc řeší. K čemu jsou dobrý? Že jde z pistole barevný světýlko?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#11 » ned 24. črc 2016, 08:44

To je jako snaha vyvolat dalsi flame OT? Jsme ve vlakne "Změny po 6.8.2016"



JUC
Příspěvky: 5

Příspěvek#12 » ned 24. črc 2016, 20:36

Jdu na zkoušku v srpnu a konečně jsem začal mít v testech stabilně 100% a prohlásil jsem se za připravenýho na teorii. :( Snad se podaří aktualizovat brzy appky a webové testy.....jdu se probírat tím pdf....

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#13 » ned 24. črc 2016, 21:19

Tady jsem v DiffPDF udělal porovnání obou verzí 2014 i 2016 - !!!není to zkontrolované!!! https://uloz.to/!oRuQuM7EG/report-pdf - doufám, že to někomu pomůže, prosím chlapce-komisaře, ať na to mrknou, aby to nebyla nějaká haluz...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#14 » pon 25. črc 2016, 07:55

info k Aplikaci pro iOS : https://itunes.apple.com/cz/app/zbrojni ... 00839?mt=8

Ptal jsem se přímo autorů. Aktualizace otázek prý bude, vyjít by měla kolem 6.8., pokud by to někoho zajímalo.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#15 » pon 25. črc 2016, 09:10

Kdo by chtěl trénovat hned, tak na https://mihlit.cz/guns/testy/ je aktuální verze již teď. Je to samostatná webová aplikace. Stránku lze uložit a otevřít z disku a bude plně funkční (nevyžaduje net) a to na win/apple/linux/android, zkrátka všude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů