Poprvé na střelnici



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#91 » ned 31. črc 2016, 10:14

Ja to pochopil tak, ze do kufru, ktery ma u sebe.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#92 » ned 31. črc 2016, 11:05

kolemjdoucí píše:
marinakus píše:Ono u střeliva jde i o to, co je na které střelnici povoleno střílet. Jinak kontrola ZP i PZ je naprostá samozřejmost. Pokud to někde nedělají, jejich věc, popřípadě i jejich průser.


Můžu se zeptat, co konkrétně se nezkontrolováním PZ porušuje? Nevím o tom, že by někde byla tato povinnost zakotvena.


Není to spíše jištění sama sebe? Že jsi je pak správce jistej, že mu tam nikdo nestřílí neregistrovanou zbraní nebo něčím co našel ve stodole pod hromadou dřeva?

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#93 » ned 31. črc 2016, 13:08

A kde máš okoštovat to, co jsi našel ve svý stodole pod tou hromadou dřeva? :-D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#94 » ned 31. črc 2016, 13:42

Wigum : Tak nějak. Držitel ZP nesmí střílet ze zbraně, která nemá platnou zkušebnu nebo na kterou není vystaven PZ. Takže pokud chce správce střelnice PZ vidět, je to jen logické. V podstatě tím zjistí oboje.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#95 » ned 31. črc 2016, 14:04

JardaB píše:Ja to pochopil tak, ze do kufru, ktery ma u sebe.



JJ napsal jsem to kostrbatě, do kufru po malorážce který je na střelišti, tj pod mým dozorem. Dělám to tak normálně, když střílím z krátké mám v kufru zamčenou malorážku, když jdu střílet malorážku krátkou uzavírám do hliníkového kufru s kodem na zámku.... tj. nikdo cizí mi kufr neotevře a vzhledem k rozměrům (skoro 150 cm na délku) se s ním nedá ani utéct.... v kufru mám i střelivo a čistění, už jsem zaslechl že byly zcizeny náboje na střelnici ! Asi vyjímačná situace ale i mezi střelci se najdou černé ovce....



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#96 » ned 31. črc 2016, 17:36

tomblaha: :o, u nas se na zadne strelnici nekrade, nebyly ty naboje jen zcizeny omylem?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#97 » ned 31. črc 2016, 17:38

Enerccio : Věř tomu... a dávej si bacha. Lidé jsou všude stejní.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#98 » ned 31. črc 2016, 17:57

no, ja jsem se spravcem meditoval, kdyz sme vcera slapali k tercum na 50m, ze asik by sme meli nosit sebou naky zalozny zbrane, bo vsechny kvery na palpostu kdyby tam nekdo prisel... :lol:

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#99 » ned 31. črc 2016, 19:37

Enerccio: těžko říct zda omylem.... mě se jednou povedlo že jsem odcházel od terče a zakufroval na sousední palpost. když jsem strílel z malorážky, tj po 50 metrech jsem se netrefil o dva metry. Na sousedním stanovišti byla taky malorážka a majitel byl ještě u terčů. Jen jsme se na sebe usmáli :) Takže i omyl může být ve hře.... ale i ta úmyslná krádež. Ale bylo to na jiné střelnici, dozvěděl jsem se to při klábosení s ostatními při přestávce ve střelbě. Jestli to bylo dražší střelivo a víc kusů tak už se jedná o stovky kč. Trochu odobočím: v práci se v šatnách dost často řešili krádeže sice tam chodila různorodá smesice lidí ale nevěřím že mezi střelci jsou jen a jen slušní lidé...takže tak... takže i obezřetnost bych na střelnici řešil...



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#100 » ned 31. črc 2016, 21:46

Enerccio:
Probůh/přírodo ... Na střelnici po Tobě údajně nikdy nechtějí PZ, pak se správcem ponecháte zbraně na stavu a tak si cestou k terčům spolu "meditujete" aniž máte jistotu, že se k nim nikdo nepovolaný nedostane.
To buď není střelnice nýbrž prachsprostý bordel anebo jsi pravnukem barona von Praschily .. :twisted:



zlomená tužka
Příspěvky: 1

Příspěvek#101 » pon 26. srp 2019, 15:14

Ahoj, jsem z Prahy, ZP mám 5 let, ale 4 roky jsem už nikde nebyla, takže by to bylo vše od začátku. Najde se tu někdo, s kým bych mohla jít na střelnici a by mi vše ukázal a vysvětlil? ;)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#102 » pon 26. srp 2019, 19:34

Pokud nejde o seznámení :P , tak se dá určitě domluvit se správcem nebo si objednat stav s instruktorem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#103 » pon 26. srp 2019, 19:46

Pražáků je tu hodně, tak se snad někdo obětuje :-)

Základ je bezpečnost, takže vybito, dokud se nechystáš střílet, mířit jen k terčům a hlídat si úhly, kam směřuje zbraň. A správce bych se zeptal, jak to tam chodí, že jsi dlouho nikde nebyla.

A doma bych si na sucho zopakoval základní manipulaci, úchop a spouštění ...

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#104 » pon 26. srp 2019, 22:34

zlomená tužka píše:Ahoj, jsem z Prahy, ZP mám 5 let, ale 4 roky jsem už nikde nebyla, takže by to bylo vše od začátku. Najde se tu někdo, s kým bych mohla jít na střelnici a by mi vše ukázal a vysvětlil? ;)


:) klidně

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#105 » úte 27. srp 2019, 15:25

zlomená tužka píše:Ahoj, jsem z Prahy, ZP mám 5 let, ale 4 roky jsem už nikde nebyla, takže by to bylo vše od začátku. Najde se tu někdo, s kým bych mohla jít na střelnici a by mi vše ukázal a vysvětlil? ;)


Žádný problém. Napiš a domluvíme se

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů