Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR



juango
Příspěvky: 8

Příspěvek#1442 » stř 20. črc 2016, 08:04

Při zkouškách jsem střílel z Beretty M71 a nebyl jsem z ní moc nadšený, snad jen spolehlivost mě překvapila, všichni odstříleli bez problémů na staré střelivo LR22 ještě ze zásob Svazarmu. Dnes nedám na Berettu dopustit a tak mám dvě - M70 7,65 a M71 LR22, obě rok 1978 v provedení s Alu rámy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Hondista
Příspěvky: 40

Příspěvek#1443 » úte 2. srp 2016, 10:00

Ahoj, tak jsem v sobotu Berettu poprvé prohnal na střelnici. Vystříleno cca 150 ran bez závady , jen jednou mi místo výstřelu kladivo skončilo na bezpečnostním ozubu. Vystřelil jsem, mačkám spoušť podruhé a nic. Normálně přebito a kladivo na ozubu, natáhl jsem ho a střílelo to dál. To jsem moc nepochopil.
Střílel jsem SB Standart,SB Club a Federaly American Eagle na 25 a 15 m. Nejlíp se mi střílelo s SB Club. Nejlíp jsem se s nima trefoval a měly nejmenší rozptyl. Víc jsem čekal od Federalu. Připadly mi možná ještě pod úrovní SB Standart. Pár Clubek jsem dal známému s dlouhou malorajdou co střílel Standarty na 50m a taky se mu zlepšil soustřel.
Začínám, tak se chci zeptat zkušenějších proč se u těch SB Club niklují nábojnice. Nejsou tvrdší a nemůžou při dlouhodobějším používání víc namáhat zápalník ?



Peldy81
Příspěvky: 4

Příspěvek#1444 » stř 3. srp 2016, 00:25

Ahoj, co se týče nábojů SB Club. Střílelo se mi s nima dobře, jsou dost přesné, ale strašně čoudí, špiní zbraň a hlavně ten materiál nábojnice je docela aušus, praskla mi po výstřelu hilzna podélně. :? Ale nic se naštěstí nestalo. Já se chystám teď vyzkoušet darované včelky Neroxin Smokeless (SB) z roku 1961.
DSC_1336.jpg
DSC_1296.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#1445 » stř 3. srp 2016, 06:18

V pondělí jsem viděla tuhle pistolku poprvé živě a byla to láska na první pohled :). O malorážkové zbrani sem vůbec neuvažovala, ale tenhle drobek mě uchvátil. Jaká je z ní střelba?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1446 » stř 3. srp 2016, 07:46

Kralycek: Když jsem viděl Berettu 71 poprvé na fotkách, řekl jsem si hnus. Na živo se mi okamžitě zalíbila. Ale nakonec jsem dal přednost její argentinské kopii (Bersa 62), rozměrově jsou totožné, jen je jiný způsob rozborky (rozborná páčka Berrata 71, nebo rozborný čep Bersa 62).
Zastřílím si z ní asi až příští týden (čekám na PZ).

A důvod proč jsem zvolil bersu? Je celoocelová, váží cca dvounásobek beretty. A tak mi lépe sedla do ruky. + mi přišlo příjemnější spouštění (ale to může být kus od kusu). Jinak až na tvar závěru je to rozměrově stejná zbraň. (třeba zásobníky poznáš až dle značky výrobce ;-) ).

Až budu mít něco nastříleno, tak založím vlastní vlákno, s pár fotkami a zkušenostmi. (Ještě jich pár asi v BVS leží.. má ležela někde po skladech 6 let.. - česká zkušebna 2010).



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1447 » stř 3. srp 2016, 08:02

Kralycek píše:Jaká je z ní střelba?

No je to plivátko :D - myšleno v porovnání výkonnějšími rážemi. Zpětný ráz je minimální a občas svádí k divokému vyprázdnění zásobníku do toho černého papíru naproti. Přesnost je kromě zručnosti střelce závislá na stavu uložení hlavně v těle - vystřílené hlavně bych se nebál. Nicméně sportovní speciál neočekávej - na to nebyla stavěná. Moje má trochu tužší a ne zcela plynulou spoušť, což má vliv na výsledky v terči.
Na zábavnou střelbu je to zbraň téměř dokonalá - neznám u ní závadu způsobenou zbraní. Pro začátečníka bych asi těžko hledal vhodnější zbraň v této cenové relaci a ráži.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#1448 » stř 3. srp 2016, 12:38

Díky moc :). Já ji viděla fyzicky a, jak říkám, láska. Obrázek mě nikdy nezaujal, o 22 jsem vůbec neuvažovala. Pak jsem dostala do ruky tuhle Beretku. Je příjemná do ruky, kov... Ale chci s ní i něco nastřílet, takže každý poznatek dobrý. Aby třeba nekousala, nebo se nekousala. Stále vybírám první zbraň a malé mě moc nelákají (glock 26, CZ07 a podobné velikosti) Takhle bych si mohla pořídit "normálně" velkou zbraň a k tomu tohohle mazlíka a vlk by byl přecpaný :).



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#1449 » stř 3. srp 2016, 13:39

vgj píše:Kralycek: Když jsem viděl Berettu 71 poprvé na fotkách, řekl jsem si hnus. Na živo se mi okamžitě zalíbila. Ale nakonec jsem dal přednost její argentinské kopii (Bersa 62), rozměrově jsou totožné, jen je jiný způsob rozborky (rozborná páčka Berrata 71, nebo rozborný čep Bersa 62).
Zastřílím si z ní asi až příští týden (čekám na PZ).

A důvod proč jsem zvolil bersu? Je celoocelová, váží cca dvounásobek beretty. A tak mi lépe sedla do ruky. + mi přišlo příjemnější spouštění (ale to může být kus od kusu). Jinak až na tvar závěru je to rozměrově stejná zbraň. (třeba zásobníky poznáš až dle značky výrobce ;-) ).

Až budu mít něco nastříleno, tak založím vlastní vlákno, s pár fotkami a zkušenostmi. (Ještě jich pár asi v BVS leží.. má ležela někde po skladech 6 let.. - česká zkušebna 2010).


Může někdo doplnit, jak se od zmíněných dvou, tedy Berretty 71 a Bersy 62 liší Bernardelli 60?



Peldy81
Příspěvky: 4

Příspěvek#1450 » stř 3. srp 2016, 18:39

Kralycek píše:V pondělí jsem viděla tuhle pistolku poprvé živě a byla to láska na první pohled :). O malorážkové zbrani sem vůbec neuvažovala, ale tenhle drobek mě uchvátil. Jaká je z ní střelba?

Ahoj, mám Berettku asi dva měsíce a dělá mi jen radost. Vystřílel jsem asi 600 nábojů různých značek a ani jedna zádržka. Pistole je velmi přesná na krátkou hlaveň a skvěle se drží
DSC_1337.jpg
DSC_1338.jpg
DSC_1319.jpg
DSC_1339.jpg
DSC_1340.jpg
. A jak se tu dole píše, že je to plivátko, tak s tím nesouhlasím. Rány jsou ohlušující, bez sluchátek ani náhodou, zvlášť když střílím HV náboje. A účinnost v cíli mě také překvapila. Na 25m prostřelí skrz bez problémů prkno 2,5cm tloušťky a to ještě přes kovový držák terče a střela ještě pokračuje dalších 25m do hliněného valu :) Zábava je i trefovat plechovky od rajčat, to lítá skrz jak víno. No mohu jen doporučit :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#1451 » čtv 4. srp 2016, 05:59

Diky moc :-)!



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1452 » čtv 4. srp 2016, 07:51

Peldy81 píše: Rány jsou ohlušující, bez sluchátek ani náhodou, zvlášť když střílím HV náboje.

Nic ve zlým, ale pokud o malorážce mluvíš jako o ohlušující, tak nevím co by jsi řekl, kdyby vedle tebe stříleli z SVT nebo mosina. Porovnával jsem krátkou malorážku s chováním jiných krátkých zbraní. Berta se při výstřelu chová velice mírně - zpětný ráz je minimální, rána v porovnání s výkonnějšími rážemi slabá. Pro seznámení začátečníka se střelbou ideální stav (neleká se každý rány). Přítelkyně mě viděla střílet z Makarova a prohlásila, že na to nešáhne (zdálo se jí, že to se mnou moc cloumá) - střelbu z Berty by ale bez problémů dala.Sluchátka potřeba jsou, ale když z toho někdo vystřelí vedle Tebe, tak to s Tebou ani nehne (na rozdíl od zmíněného SVT, kdy se klepou i prkna v boxech).

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#1453 » čtv 4. srp 2016, 08:43

Musím potvrdit že bez sluchátek je výstřel nepříjemný ale v porovnání s CZ75 (9L) výrazně slabší. Normálně střílím z dlouhé malorázky (Vostok) a tam sluchátka nejsou potřeba vůbec, u Berrty jde o to že hlaveň je krátká a ústí blízko střelce narozdíl od dlouhé.. Jinak Berreta je jediná zbraň z které je ochotná střílet přítelkyně :) Což jí činní ideální zbraní.



Peldy81
Příspěvky: 4

Příspěvek#1454 » pát 5. srp 2016, 14:42

Nic ve zlým, ale pokud o malorážce mluvíš jako o ohlušující, tak nevím co by jsi řekl, kdyby vedle tebe stříleli z SVT nebo mosina.

Je pravda, že slovo ohlušující je asi přehnané, ale určitě to jsou dost ostré rány na malorážku, což mě mile překvapilo. Aspoň si nepřipadám, že střílím z flusbroku. :) Jinak jsem střílel ze spousty zbraní, včetně SVD Dragunov, samonabíjecí brokovnice Saiga, SA58, spousta pistolí atd., takže moc dobře vím co je to za rány. Škoda, že teď mají na mojí oblíbené střelnici dovolenou, hned bych zajel střílet.



juango
Příspěvky: 8

Příspěvek#1455 » ned 7. srp 2016, 07:31

Na ráži LR22 dává docela slušné rány (nikoliv ohlušující). Oproti dlouhým malorážkám je to velký rozdíl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů