Pumpa. Klasika nebo se zásobníkem?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#61 » pát 29. dub 2016, 07:34

myslíš,jako že nás ztrestá tím, že do EU nebude vyvážet brokovnice a náhradní díly? To by nám to nandal!



Ludvík Kubíček
Příspěvky: 3

Příspěvek#62 » pát 29. dub 2016, 07:43

spíš, že by došlo ke zdražení dílů, ale to je jen uvažování dopředu a v co nejčernějších barvách. Jde spíš o reklamace, vyjádření výrobce k vzniklým vadám atd. Pořád jsem nikde nesehnal pořádné informace k U 12, ani na zahr. servech. Máte ji už někdo doma?

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#63 » pát 29. dub 2016, 08:05

Fakt nikdo z Vás nemá žádné zkušenosti či poznatky o téhle pušce???
Obrázek
http://www.zelenysport.cz/pusky/uzkon-zk12-12ga-samonabijeci-brokovnice
Nabízí ji skoro,každej... Ale koupil jí už někdo?
Hlavně mě zajímá s jakým střelivem spolehlivě přebíjí.



Návštěvník

Příspěvek#64 » sob 30. dub 2016, 11:51

Jak psali pánové výše, párkrát do roka seženeš SuperNovu v bazaru kolem 15k a do smrti nemusíš nic řešit - jedna ti před pár dny utekla. Novu jsem už viděl v komisi za 10k v netknutém stavu. Ad Winchester SXP - turecká výroba, takový Uzkon za dvojnásobek.

Ještě mi to nedá: Boj s dlouhou zbraní na kontaktní vzdálenost potažmo v interiéru je složitý (v našich podmínkách neřeším CQB přestřelky, kde je brokovnice stejně na dvě věci, ale realistickou vloupačku řešenou v mezích NO/KN). Důkladně netrénovaný jedinec tahá za hodně kratší konec, proto bych se vybodl na snění o obraně domova (tedy pokud nemáš v okolí lední medvědy) a volil model vhodný na sport/zábavu.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#65 » sob 30. dub 2016, 16:48

Velmi realistický pohled!
Dík, zahajuji čekanou na Benelli! Je nějaký podstatný rozdíl meti novou a supernovou pro člověka, který chce pumpu na dovádění?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#66 » sob 30. dub 2016, 17:04

žádný, a garantuju ti že ani jednu neustřílíš

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#67 » úte 16. srp 2016, 06:18

Drvoštěp píše:Alealealééééé! Svět si vzal za úkol mě rozhodit... Tentokráte touhle fešnou opakovačkou nepumpou.

Obrázek

Jestli a jak se nakonec rozhodnu je teď fakt ve hvězdách. Nepokusíte se někdo mi poradit?


Hoj, jen tak pro zajímavost - cos to našel? To je nějaká amerika - winchester, remington ...? Je hezká, no :)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#68 » úte 16. srp 2016, 07:13

Jelikož jsem ve stejné výchozí situaci jako Drvoštěp, tak mu děkuji, že za mne založil toto téma a tak statečně se tím prodírá :) mě už stačí jen číst. Za sebe jsem zatím asi nejvíce inspirován Uzkonem. Podle různý recenzí to ti Turci nedělají špatně.

Chtěl bych se vrátit k původní otázce tohoto tématu - evidentně řeším stejné dilema:
Pumpa - trubice nebo vyjímatelný zásobník???
Hlavně tu nikdo zatím neodpovéděl na to nejdůležitější - je u těchto dvou systémů rozdíl ve spolehlivosti? To je pro mé asi hlavní kritérium! Má s tím někdo zkušenost?

Za sebe:
Včera jsem viděl vedle sebe dva nové Uzkony pumpy - trubici a zásobník. Za prvé obě vyhlížejí dost robustně a elegantně, řekl bych. Snad to není jen kamufláž jinak odfláknutého zpracování ;) ale první dojem ok. Už mám domluveno, že si z obou prásknu... Ta se zásobníkem má ještě trochu odstrašujícího vzhledu navíc, jelikož jí to ještě přidává na robustnosti.
Obecně jsem zatím zastánce trubice - podle mě je hlavní výhoda, že se dá rychle dobíjet po jednom náboje. Zásobník se doláduje o dost pomaleji. Mám pravdu?

Taky děkuji za odpovědi. Určitě je bude chtít i Drvoštěp :D



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#69 » úte 16. srp 2016, 07:29

honzek86: uzkona tr-x muzu jen odporucit, je to presny kus zeleza, sice kope, ale to jen tak zdrave :) jinak pumpa je pumpa, oproti zasobniku ma vyhodu v konstrukci imho

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#70 » úte 16. srp 2016, 07:58

honzek86: No zase se zásobník vymění podstatně rychleji, než po jedné dobiješ trubku.
Mám obě TRX i AS 46, 46 je o kousek líp zpracovaná. Nedá se říct která je "vhodnější", trubková má výhodu, že si "takticky" můžeš do trubky dobít druh náboje, který potřebuješ, typicky třeba slug mezi broky.
Po vystřílení trubky/zásobníku se obě dají nouzově dobít vhozením náboje do okénka, u AS je ale třeba držet levou rukou podpažbí/závěr v zadní poloze, je totiž na pružině..taková turecká "halbselbstladeflinte" :-)
Nikdy bych neřekl, že desetiranný zásobník může být s OO buckshotama tak "nekonečný". Subjektivně pro mně velkou výhodou je, že zásobník je uprostřed zbraně v těžišti, s krátkou hlavní (33 cm + choke) a dá se rychleji "točit" a zbraň "zastavit" při přenášení na terče které jsou dál od sebe. Plná dlouhá trubka po 52 cm laufem je přeci jen těžší na čumák a má větší setrvačnost.

Zásobníky jsou samozřejmě trošku bolest, nové úplně plné nefungují na 100%, chce jim trošku pomoct ale pak je to jak u Verdunu ...ovšem, teď zrovna nejsou.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#71 » úte 16. srp 2016, 09:18

Jedna by byla, právě ;) ale musím spěchat, podle všeho půjde na dračku. Jinak díky za dobré vysvětlení. A tedy obecně nemáš s těmito dvěma problém se zasekáváním a jinou nespolehlivostí? Zpracování dobré, akorát nový zásobník se musí trochu vychodit a potom šlape, jo?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#72 » úte 16. srp 2016, 09:44

Mnoo pokud nebudeš mit smulu na kus, tak budou spolehlive obě. Tj. si spis vyber co je k dispozici, nebo co se ti víc líbí. :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#73 » úte 16. srp 2016, 09:53

honzek86 píše:
Drvoštěp píše:Alealealééééé! Svět si vzal za úkol mě rozhodit... Tentokráte touhle fešnou opakovačkou nepumpou.

Obrázek

Jestli a jak se nakonec rozhodnu je teď fakt ve hvězdách. Nepokusíte se někdo mi poradit?


Hoj, jen tak pro zajímavost - cos to našel? To je nějaká amerika - winchester, remington ...? Je hezká, no :)


To je UZKON http://www.uzkon.com.tr/Uzkon_Product/lever.php

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#74 » úte 16. srp 2016, 11:59

honzek: Já na "turkyně" nemůžu říct křivého půl slova, fungují naprosto bez problémů. Je to samozřejmě i o výběru střeliva, u brokových jsou ty "tolerance" výrobců tak nějak dost tolerantní. Chce to, konkrétně u TRX s SB docela razantně "onanovat" podpažbím důsledně do krajních poloh.

Už jsem to psal na "vedlejším foru", zásobník do AS chce rozebrat, smirkovým papírem vyhladit vnitřní plochy, zejména pod vývodkama, zásobník trošku namazat..a hlavně trochu nechat unavit pružinu . Ke zbrani je jen jeden 10 ranný a další zřejmě vzhledem k situaci v Turecku zatím v nedohlednu. Zásobníky z BARAKA v tom nefungují, respektive nepodají poslední náboj, mají jinak udělaný podavač.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#75 » úte 16. srp 2016, 12:12

tak to muzes nabit nakym inertnim a mit z toho zasobnik n-1, ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů