Jakou zbraň pro LOS , ale i pro mířenku?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#91 » pon 15. srp 2016, 18:19

redukovaný, zkus číst



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#92 » pon 15. srp 2016, 18:46

a ten je kat. A? Proc? Je to munice? Nebo to nema CIP?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#93 » pon 15. srp 2016, 19:54

nema CIP



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#94 » úte 16. srp 2016, 06:00

a to by nedostalo nebo jen to nikdo jim nedal na ocipovani?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#95 » stř 17. srp 2016, 21:27

A ted realne - proc se ptas? Co realne zmeni, pokud budes vedet, ze:
a) proste to jen nikdy nikdo nezkusil
NEBO
b) je jich tak malo oficialne uskladnenejch, ze to nikomu nestoji za to
NEBO
c) z nejakyho duvodu to nejde
NEBO
d) vsechny maji moc tvrde jadro
NEBO
e) ...neco uplne jinyho...

???

Proste nejsou. Hotovo.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#96 » stř 22. úno 2017, 13:34

Ahoj, rychlý dotaz, z pravidel LOS jsem to nevyčetl.

Je na každém závodě dané pravidly max 8+1 náboj v zásobníku (myšleno pistole ráže 6,35+), nebo je to závod od závodu?

Jednoduše jde o to, pokud by to bylo dáno pravidly, pak by bylo jedno zda použít pistoli z zásobníky 8+1 a s vyšší kapacitou.

Díky za upřesnění"!!

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#97 » stř 22. úno 2017, 14:54

Ve velké pistoli je kapacita zásobníku neomezená. V malé pistoli je počet omezen na 7 nábojů ve všech použitých zásobnících (v případě že je povolen start s nábojem v komoře, je možno první zásobník naplnit 7 + 1). Pořadatelé některých závodů kapacitu omezují i ve velké pistolí (viz. Čelákovice), proti pravidlům to není a nese to sebou i jisté výhody. Např. procvičení přebíjení + třeba střelci se zbraní s menší kapacitou zásobníku nejsou znevýhodnění.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#98 » čtv 23. úno 2017, 15:33

Díky Alberte :)
právě proto mi to nebylo jasné, nejbližší LOS (pro mne dostupných) se pořádají v Čelákovicích a tam bylo uvedené to omezení na 8 (+1asi). Mám rád Makarova PM a i CZ 83/2, obě jsem si půjčoval a teď si chci jednu z nich koupit.
Jestli to správně chápu... teoreticky bych se s Makarovem (viz. příloha 6 v pravidlech) mohl zúčastnit divize MPi i Pi. ?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#99 » čtv 23. úno 2017, 16:06

Ano, je to tak.....



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#100 » pát 3. bře 2017, 11:33

Ahoj,

zajímá mne, jakou používáte ráži v pistolích, líbí se mi pistole typu CZ 82/3, Walther PP, MAkarov PM, ale 9mm Browning nechci kvůli ceně, a CZ82/3 v Makarovu sehnat je docela oříšek. Jak se chovají popper po ráně z 7,65br? Koukal jsem na videa borce co střílí škorpikem, i PPK, ale neviděl jsem střelbu na kovové poppery, které jsou dle popisu závodů většinou kalibrované na 9mmL. Stačí jedna rána, nebo je třeba 2,3, nebo celý zásobník ?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#101 » pát 3. bře 2017, 12:15

pokud bude v zabetonovaných držácích a zkalibrován aby po 7,65 padal, patrně padat bude ikdyž ne nějak svižně
speciálně na měkčím podkladu se jinak uložení popperů umí měnit během používání, což je pro slabší ráže potažmo pořadatele problém

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#102 » pát 3. bře 2017, 12:18

V Čelákovicích jsem už několikrát viděl Škorpíka. 2-3 rychle za sebou jdoucí (většinou) stačí...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#103 » pát 3. bře 2017, 12:57

no on škorpík má obvykle větší kapacitu než PP či Makarov a delší lauf taky pomůže



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#104 » pát 3. bře 2017, 13:23

pokud bude kalibrovaný na 7,65br... jenže to na nebude, nebo alespoň ne na LOSu, to si můžu zkalibrovat "doma". O to jde, jak reálně padají/nepadají, když jsou kalibrované na oněch 9mm. Nejlíp se mi drží CZ83, která v 7,65 na tom kapacitně je velmi slušně, ale i patří do Pi, má delší hlaveň. U Maka v ráži není na výběr, ikdyž se dělají i nějaké klony v 9br.. Ale ten jsem zamítl kvůli ceně náboje. Makarova PM mám jako poslední možnost, origoš střenky jsou nic moc, Fab Defense už tohle vyřešil, jenže to se zase dostávám na cenu 8kkč, to pak můžu sáhnout po obnošené CZ75 a nemusel bych to řešit. Jen ta velikost je docela brutus na nošení, jinak se mi drží dobře, ale asi by nebylo moc vhodné jezdit v metru s pistolí v ruce :D.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#105 » pát 3. bře 2017, 13:31

Pointa příběhu je takové, že se mi LOS líbí, ale nechci to brát nějak super sportovně, jen jestli lepší hledat a čekat na to až nějaký dobrák bude chtít prodat CZtu v 9mmMakarov, nebo jestli si oběhnout obchody a sáhnout po 7,65br. Na sebeobranu dle mého názoru dostačující (ikdyž ne ideální) a navíc tolik nekope a příjemněji se z ní střílí ...alespoň do papíru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti