Kolik místa pro přebíjení?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1 » čtv 16. pro 2010, 10:09

Měl bych dva dotazy na zkušené přebíječe - kolik místa zabere výbava na přebíjení a je na to třeba separátní místnost? Uvažujme situaci kdy bych si nehodlal odlévat vlastní střely, takže odpadají výpary z olova.

Jde mi o to, jestli lze úspěšně přebíjet v malém bytě aniž by mě zavraždila skoromanželka za nepořádek, hluk a zabrané místo.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 16. pro 2010, 11:27

odpověd má mnoho proměnných - jaké ráže chceš přebíjet , kolik toho chceš přebíjet a v jaké kvalitě chceš přebíjet - co se týče hluku tak kromě praní nábojnic ve vibrační pračce tam nehlučí - ale to se dá ošéfovat praním ve chvílích, kdy nikdo není doma. Jinak zbytek činnosti je normálně hlučná činnost.
Co se týče nepořádku to záleží na každém jak je velkej "bordelář" :D

ale obecné zhodnocení . jednooperák(třeba rcbs partner, sada matric, 1kg prachu, 4000 střel , 1000 zápalek, váhy a hilzně a je to cca skříňka 40*50*50 cm. Když budeš přebíjet přiděláš lis na stolek nebo nějakou desku a po přebíjení zasejc vrátíš - pokud budeš pracovat v klidu a pohodě můžeš to dělat i na stole k PC ;) - aby ti doma nenadávali, že jim zabíráš místo

přebíjení zdar

Uživatelský avatar
Proden
Příspěvky: 29

Příspěvek#3 » čtv 16. pro 2010, 12:36

jhora >
trezor ve vedlejším vlákně, na kterej odkazuju, plně postačuje pro přechovávání zbraní i přebíjecích propriet
co se týče místa pro práci, počítej tak s plochou 1x1,5m
pokud budeš prát za mokra, budeš potřebovat nějakej prostor na sušení nábojnic, někdo je suší v troubě aby to neměl roztahaný po bytě
v každym případě bude ale potřeba ze strany partnerky trocha tolerance než zvládneš efektivní způsob práce
přeju mnoho zdaru a žádnej omyl 8-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#4 » čtv 16. pro 2010, 14:02

Díky za odpovědi, zatím je to ve fázi teorie. Ale rád si zjistím dopředu co nejvíc informací, abych pak mohl dlouze hloubat, jestli jsem zase nevymyslel nějakou koninu. :)

EDIT: Pro případ že by se ještě někdo chtěl zapojit, tak upřesním - jednalo by se o přebíjení .45ACP a možná v budoucnu i něco dalšího - dost možná puškového (krmivo pro kosu nebo .223 Rem). Takže asi by nešlo o jednooperační lis. V bytě bude větší trezor na zbraně, kde by se ty věci asi daly skladovat (nebo aspoň většina).

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 16. pro 2010, 15:11

Proden píše:jhora >... co se týče místa pro práci, počítej tak s plochou 1x1,5m
...


pokud se bavím přímno o přebíjení tak ti stačí místo 60x60 cm = lis, váhy, stojánky na hotové náboje, zásoba prachu, zápalek , střel a hilzní.

čím víc místa tím víc bordelu a tíám víc se tooh musí uklízet - moje varianta je ozkoušena - sám jsme takhle přebíjel s lisem přišroubovaným ke konf. stolku - půlku zabroalo přebíjení a na druhý půlce byli jiný věci :D

Uživatelský avatar
Proden
Příspěvky: 29

Příspěvek#6 » čtv 16. pro 2010, 15:37

mluvím o podlahový ploše bytu, tedy prostor pro stolek a nějakou židli - nikolivěk o pracovním místě na stole

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 16. pro 2010, 16:16

jo tak se židlí jo ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » čtv 16. pro 2010, 17:49

Tak to je únosné i v králíkárně, jako bydlím já, to mám docela radost.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#9 » čtv 16. pro 2010, 17:55

Turret s váhama, krabičkou na hotový náboje, krabičkou 300 střel a krabičkou pro cca 500 nábojnic se úspěšně vejde na poličku 60x25cm, jen ji musíš pořádně přidělat ke zdi. na poličce mám jen co potřebuji a po naplnění krabičky ji měním za prázdnou. Židli si vezmu od stolu tu nepočítám :)

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pát 24. pro 2010, 22:44

Ja zacinal na turretu a mel jsem ho pridelany ke kuchynskemu stolu. Bylo to docela nedostatecne, cely stul tancoval. Problem je pokud potrebujes zatlacit na paku nejen pri pohybu nabojnice nahoru (tlacis smerem dolu coz je ok), ale i pri pohybu dolu (zapalkovani, tlacis primo od sebe). Doporucuji bud poradny stul nebo poradnou polici prichytit ke zdi.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » sob 25. pro 2010, 23:35

Já jsem lis 650 připevnil k železnému ponku, napřed jen tak narychlo ale musel jsem to předělat, protože tím, že se tam dělají všechny operace na jedno zatažení páky, tak to s lisem pěkně cvičilo. Jinak potřebné místo je asi 80×60 cm včetně místa pro lis na kalibrování střel a další binec kolem toho + místo pro další příslušenství - pračka, pícka, prach, zápalky, sady pro další ráže aj. Až se dostanu k tomu abych to nějak uklidil a zorganizoval tak to vyfotím.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#12 » stř 29. pro 2010, 01:04

To bych byl vděčnej, rád bych si udělal představu i vizuálně. Místo mít budu, ale nebude ho moc a bude to stůl v podstatě kancelářskej, tak abych si to mohl v klidu promyslet...

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 29. pro 2010, 08:56

koukám, že jsi ze prahy - nehledal jsi někde ve svém okolí - kamarád, kamarád kamaráda, kamarád kamaráda kamaráda, ..... ?

jde o to že by se dalo domluvit, aby až bude přebíjet tě vzal k sobě na instruktáž - takhle začínalo a okukovalo na začátku hodně lidí, včetně mě ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#14 » sob 1. led 2011, 11:15

NA to samozřejmě taky dojde - sice sám nikoho neznám, ale když tu zasomruju, tak se snad někdo najde, kdo mě ukáže co a jak. Zatím to nespěchá, teprve se učím na papíry a pak budu nějakou dobu jenom střílet, abych si udělal návyky. Tenhle dotaz jsem dal hodně dopředu, abych měl čas přemýšlet, jestli se do toho pustit nebo ne (takhle velký investice obvykle promýšlím několik měsíců dopředu, abych si pak nevyčítal impulzivní rozhodnutí)...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů