Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#1456 » ned 7. srp 2016, 15:37

Já zastávám názor, že každý, kdo zbraň nosí na obranu by měl čas od času zkusit vystřelit bez sluchátek aby se nebál vlastního výstřelu. Bertu jsem zkusil na maličké střelnici (dva stavy, tedy odraz "jako doma") a ještě po hodině mi zvonilo v uších.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#1457 » stř 10. srp 2016, 20:27

Na venkovní střelnici mimo stav z Beretty a CZ83 v ráži 7,65Br. Prakticky to samé (bez špuntů). Na to jak je holka malá, umí o sobě dát vědět :D



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#1458 » stř 10. srp 2016, 21:17

Myslím, že to vůbec není dobrý nápad. Stejně jako není dobrý nápad si občas preventivně prostřelit ruku nebo nohu, abyste se nebáli postřelení. Zdraví máme jen jedno. Je pravda, že se člověk nesmí bát výstřelu, ale myslím si, že je důležitější trénovat bezpečné ovládání zbraně, aby měl člověk určitou sebedůvěru, a trénovat stresové situace třeba na LOSu.



Hondista
Příspěvky: 40

Příspěvek#1459 » čtv 11. srp 2016, 07:33

Při zkoušení Beretty při nákupu jsem si v Armyarms zapoměl vzít špunty. Mají tam oddělené stavy a ještě za sebou zavřete dveře. Vypadá to jako když střílíte z telefoní budky. Upřimně, myslel jsem ,že ten výstřel byl to poslední co jsem v životě kdy slyšel :-)



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1460 » čtv 11. srp 2016, 14:09

Tak jsem se také stal majitelem této sériové zbraně. Výroba 1980 (AF). Zatím jsem v pozici záběhu a zjištuji chování. Připadá mi, že mi nese doleva, ale možná trošku strhávám, i když většinu terčového pole bylo zaplněno zásahy na levé straně (střílela i přítelkyně). Možná budu muset trošku srovnat hledí, podle doporučení zde ve vlákně.
Po první střelbě (130nábojů) jsem si všiml, že jsem měl vysunutou mušku z hlavně - necelý 1 mm. Je uložena v rybině a měla by být zajištěna svarem nebo mechanicky (jsou tam dva důlky, při pohledu z ústí hlavně). Setkal jste se s tím někdo? Všiml jsem si toho, když jsem vkládal zbraň do pouzdra, tak jsem zadrhl o ostrou hranku. Opravil jsem to tak, že jsem opatrně zmáčknul hlaveň do čelistí svěráku a mušku zalisoval zpátky. Uvidím, zda se bude vlivem střelby vysouvat, či nikoliv. Při koupi jsem si nevšiml, že by byla tak vysunutá.
Jinak střelba příjemná, i přítelkyně si pochvalovala ten malý zpětný ráz, semtam nějaká zádržka při novém zásobníku. Střílím jen standard S&B, zatím bez gumičky :lol:

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#1461 » čtv 11. srp 2016, 19:53

U mě vystříleno cca 1000ks, SB standard a winchester HP, cca 1% zádržka, bohužel špatným podáním náboje. Problém je s starým (repasovaným) zásobníkem. S novým s plastovou botkou no problem. Žádné problémy s muškou, přesnost na 15 m víceméně limitovaná střelcem :) PS: střelba bez sluchátek v mojem případě nehrozí, stačily dva výstřely a hned jsem bral sluchátka.. Ve stresu by člověk tohle neřešil ale na střelnici alespoň špunty ale lépe standradní sluchátka (nikdy nevíte kdo bude střílet vedle, stačí SVT / mosin /SA58 a pod. a půl hodiny pískání v uších !)



salamcz
Příspěvky: 48

Příspěvek#1462 » stř 17. srp 2016, 11:32

Tak jsem se konečně dokopal k tomu rozebrat zásobník (originál), který bez problémů nepodával víc jak 6-7 nábojů.  Celý jsem ho pročistil a promazal a v pondělí zajel do Třeště na střelnici.  Vystříleno 200 nábojů S&B club a standard a krom jediného problému podával 8 nábojů.  



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1463 » sob 20. srp 2016, 19:03

Tak jsem si u Karáska koupil druhý zásobník s plast.botkou. Stál necelý litr. Podává náboje lépe než ten originální, kde se občas stane, že se první náboj vzpříčí v komoře.
Teď už jen trošku poladit tu přesnost poklepem na hledí :)

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk



LAKIM
Příspěvky: 46

Příspěvek#1464 » ned 21. srp 2016, 17:12

P1030683.jpg
Tak jsem pořídil 71 bratříčka .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dexter02
Příspěvky: 54

Příspěvek#1465 » ned 21. srp 2016, 18:34

AgN75cZ píše:Tak jsem si u Karáska ....



U Karaska to je kde ?
Druhy zasobnik bych taky bral. Dik



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1466 » ned 21. srp 2016, 20:42

Je to u nás na Sev.Moravě.
www.armyshop-karasek.cz

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk



saimon
Příspěvky: 8

Příspěvek#1467 » pon 22. srp 2016, 10:34

Ahoj, mám nově zakoupenou berettu 71 a mám problém od začátku se vspříčeným nábojem při střelbě a to i s lepším střelivem (takže střelivo vylučuji), teď se mi do toho ještě objevil další problém, při vystřelení a vyhození prázné nábojnice vyskočí i plný náboj, který mi přiskřípne závěr a tak musím náboj vyhodit a natáhnout znovu. U plného zásobníku se jev opakuje 2-3x....
Nevíte někdo z vlastní zkušenosti co je za problém? Pistole je naprosto čistá a promazaná. Díky moc!



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1468 » pon 22. srp 2016, 11:15

Já bych to tipoval na vadu zásobníku. Zkus si pročíst toto vlákno, kde se uvádí rozteč mezi vývodkami (5mm) a také i výšku a úhel, ve kterém je náboj při podávání. To porovnej s tím co máš u sebe.
Doporučuji i rozebrat zásobník a pročistit.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1469 » pon 22. srp 2016, 11:52

Jak píše kolega výše - zkouknout vývodky zásobníku a zkontroloval bych ještě skluzavku - jestli ji nějakej dobrák nezkoušel "poladit" pilníkem. Už tu podobný problém někdo řešil.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#1470 » pon 22. srp 2016, 21:39

Já měl stejný problém = zásobník. S novým (sic neoriginál - plastová botka, ale funglovka) není problém...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů