Walther PPK/Ulm 22.lr

Krátké zbraně .22LR


Mira73
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » úte 18. pro 2012, 18:07

Sehnal jsem(ufffff),testnul jsem,moc se o tom nepíše,tak přidám nějaký postřeh,třeba to někomu pomůže.

Předem bych chtěl říct,že je to velmi až neuvěřitelně přesná zbraň(takto přesnou znám jen čz 27) a na 20m jednoruč vestoje jsem udržel všechno v černém(jsem jen sváteční střelec) vystříleno přes 1000 ran různých výrobců.Snažil jsem se nemazat,protože z důvodu nošení je toto(mazání střeliva) nepoužitelné,něco ovšem bez mazání vůbec nešlapalo.Cenově jsem se chtěl vejít co nejníž,proto jsem volil střelivo do 2kč nejlépe ovšem do 1,50kč(jsem jen pracující smrtelník)

SB REX-Do mého PPK téměř nepoužitelné,poruchy podávání způsobovalo ztuhlé staré mazivo,které se lepilo na náběh do komory,jakž takž,ale ne bez problémů šlapaly jen po namazání olejem.Přesnost nic extra NEBRAT.Cena 14,50kčs za krabku:-)

SB HV s poměděnou kulkou-Toto střelivo šlapalo relativně bez problémů,je ale drahé a jsou lepší a levnější.To,že šlapalo bylo evidentně dáno ocelovou nábojnicí a poměděnou kulkou s těmito proporcemi nezlobilo podávání a silnější rána obtáhla bez problémů závěr.Přesnost nic extra,šlo to znatelně nahoru.NEBRAT.Cena drahé

Federal American Eagle-Střelivo za relativně příjemnou cenu,ovšem bez mazání naprosto nespolehlivé podávání,silná rána,poletující částice dohořívajícího prachu štípaly na ruce.Prostě NEBRAT.Přesnost nicmoc Cena 1,44kč/ks

Geco Rifle(pistol neměli)-Od tohoto střeliva jsem si hodně sliboval,ale opak byl pravdou,totální propadák a tragedie.Podávání semtam blblo i při namazání,bez mazání sek při každé ráně.Přesnost byla ucházející,ale díky předchozímu NEBRAT.Cena 1,50/ks

Remington thunderbolt-Bez mazání se vyskytla občas zádržka v podobě nepodání vesměs posledního náboje.Přesnost byla obstojná.Díky ceně ale NEBRAT.Cena 2kč/ks

Federal Champion s poměděnou střelou bez dutinky-Tento náboj šlapal naprosto spolehlivě i bez mazání,pěkná,akorátní silnější rána.Přesnost perfektní,cena horší,2kč.Sehnat ho někde poblíž za slušnou cenu do 1,50kč tak okamžitě beru...

CCi Standart-Tento náboj šlapal na 90% spolehlivě,velmi malá rána,velmi láskyplný k pistolce a vysoce přesný.Zádržky byly ty,že jsem musel semtam dotlačit závěr cca 3mm dopředu po obtahu,holt závěr asi nemá takový švunk.Toto je to,co bych PPK dopřával na střelnici.Při máznutí prvního náboje v zásobníku šlapaly 100%.Cena 1,44kč Rozhodně brát na přesnou střelbu na střelnici

Winchester Wildcat-Tento náboj šlapal na 100% bez jediné zádržky,bez mazání,silnější rána,perfektní přesnost,famozní cena 1,10kč MŮJ FAVORIT.Na střelnici i na nošení!



Jestli bych mohl poprosit vás spokojené uživatele PPK v ráži 22.lr o taky nějaký takový soupis střeliva,které prostě šlape a nějakou tu zkušenost,fintu.
Rádi si tady něco počtem.Na netu sice něco na dané téma je,ale nic konkrétnějšího
Prosím držet se jen tématu okolo PPK v malorážce,dík



Skipy
Příspěvky: 6

Příspěvek#2 » sob 5. led 2013, 16:33

Nazdar, vyzkoušel jsem vše co je na přiložené fotce. Cenový rozpětí 1,40 (Blazer) - 2,60 (Remington) a nejlíp mi z toho vyšel S&B Standard. Největším propadákem byl Remington (ač nejdražší) - cca každý 4. náboj byl vpořádku napíchnutý, ale selhaný :evil:
Takže jsem zůstal věrný Sellieru
PS: nevíš o nějakým volným zásobníku? sháním, sháním, sehnat nemůžu :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#3 » stř 8. črc 2015, 10:28

Zdravím,PPK22LR,jsem vlastnil.Pěkná zbraň,má své kouzlo i minulost,ale vadilo mi mazání nábojů,a rozmlsanost téhle pistole.Málo kdy jsem zásobník vystřílel naráz.Vysouval se mi občas čep spouště,prý to dělává u té 22.Čekal jsem od toho víc,možná nevydařený kousek.Tak šla k druhému majiteli.
Pak jsem zkoušel HOLKA 22,taky šel.
Teť mám BERETTU 71,22LR,a spokojenost.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#4 » čtv 9. črc 2015, 11:28

Zdar mám a střílím Blazer bez problémů a závada se koná jen v případě špatného páskování do zásobníku.
Moje PPK je hodně střílená a nošená zbraň která pořád funguje jak má.
Stran střeliva je potřeba vyzkoušet co PPKáčku chutná testoval jsem Eagle, Splašený&Bobule(S&B), Blazery, sypaný Lapua.
Eagel HV byl moc silný a mlátilo to moc.
Splašený & Bobule každá rána jiná a občas to nepřetáhlo a nevystavovalo závěr.Přesností ideální pro prak.
Sypaný Lapua se vyklali kulky a tak to občas nepodalo správně nebo moc měký olovo a kule se k nábojnici prohla jak luk a zasekla se o ústí komory a závěr ji přimáčkl na skluzavku.
Nejlépe se mi osvědčili Blazery výkon cena spolehlivost. :D

Záleží na tuhosti pružiny.Moc tuhá neopakuje, moc měkká mlátí to kov o kov.
Tu vratnou pružinu bych neladil-nezkracoval spíš koupil několik jiných a pak testoval co bude 100%.
A je to kovový takže pěkně mazat především závěr a rám.



Dexter02
Příspěvky: 54

Příspěvek#5 » úte 23. srp 2016, 13:33

Zdar vespolek

mam PPK-L .22LR zhruba mesic a po cca 700 vystrelenych ranach ( SB Standard, SB Club, SB HV, Remington Viper, Federal Am.Eagle, ... + dalsi HV ) muzu rict, ze sem ( minimalne v mem pripade ) identifikoval 3 priciny ( a jednu hlavni ) problemu s prebijenim.

1. strelivo
2. zasobnik
3. UCHOP

ad 1) obecne HV prebiji spolehliveji nez standard. Nicmene napr Remington Viper, kde prach dohoriva pred hlavni jeste v dobe kdy uz se strela urcite rozplacla o lapac, mel taky nekolik problemu s prebitim

ad 2) mel sem moznost vyzkouset 3, resp 4 zasobniky; u kazde zadrzky sem si poznamenal ktery to byl zasobnik a ktera v poradi rana. 2 zasobniky 'bezproblemove' ( kazdy cca 1 zadrzka na 150ran), 1 zasobnik problemovy ( 10 zadrzek z 150ran ), 1 zasobnik tezce problemovy ( 15 zadrzek z 80ran ). Zasobniky sem tocil jeden za druhym a mely stejne podminky ( stejne strelivo, stejne znecistena zbran, postupne cim dal znecistenejsi ). Mezi dvema navstevami strelnice sem zbran necistil, abych to udelal jeste narocnejsi.

ad 3) absolutne nejvetsi vliv na spolehlivost prebiti. Staci trochu povolit uchop a zacinaji problemy s prebitim. Napr. pri nacviku strelby s vymenou zasobniku staci, kdyz podvedomne uvolnim uchop slabou rukou abych po vystrelu mohl rychleji uvolnit zasobnik a uz mam zadrzku. Kdyz si na to davam pozor tak zadny problem s prebitim nemam. Poslednich 300 ran bylo SB Standard, celkem zadrzky 4 ( kolem 200rany ) a to vzdy posledni rana pred vymenou zasobniku. Nasledne vystrileno jeste 100 ran z uz radne znecistene zbrane bez jedineho problemu.

Takze za me, PPK funguje spolehlive s kazdym strelivem, chce to jen poradne Waltra drzet :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů