Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4568

Příspěvek#4561 » úte 23. srp 2016, 18:27

Medicinbal : A poslat si eventuálně střelu např. do betonové podlahy pod nohy? To nevidím jako šťastné a souhlasím s CMK, že osobně bych to na zkouškách nedělal protože jednoznačně správné řešení není. Ale podle debat se scorpionem si myslím, že on má na toto přesně to hodnocení s nadhledem, o kterém CMK píše. Ale je to pořád podle mého názoru příklad s příliš subjektivním řešením.



Medicinbal
Příspěvky: 56

Příspěvek#4562 » úte 23. srp 2016, 21:23

Jdu v patek znovu na strelnici magnum, tak se jich zeptam, jestli maji tuto situaci od nejakeho konkretniho komisare. Ale sami na to neprisli a uci dle toho co tam zazili. Ale jako spravne dle nich je to tocit do stolu.

Jen prodavam, jak jsem nakoupil. Opravdu nemam skoro zadne zkusenosti a ZP budu teprve delat, tak nemuzu ani moc soudit. Chodil jsem na strelnici zatim jen s kamarady a tam jsme takove veci rozhodne neresili.



cipis
Příspěvky: 2097

Příspěvek#4563 » stř 24. srp 2016, 08:04

Nemyslím si, že by ta betonová podlaha byla takové riziko v případě pistolového náboje, ano, rozstříkne se to, ale budou to střepinky, asi tam odraz kompletní střely nehrozí. U tohoto "špeku" neexistuje jediné 100% správné řešení, vždy to bude mířit někam jinam než do bezpečného prostoru. I u toho otáčení "do stolku" přejede hlaveň dotyčného a když uhne bokem, tak míří třeba na dalšího. Podle mne se v této situaci nedá trvat na tom, že míření mimo bezpečný směr je hrubé porušení bezpečnosti, protože to fyzicky prostě nejde provést. Tedy pokud už takový "špek", tak zaměřit se na prst na spoušti.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#4564 » stř 24. srp 2016, 08:12

100% souhlas. I to otáčení přes hlaveň je blbost. Když je bezpečný prostor určen terč na zdi, tak cokoli mimo je špatně. Takže i deska stolu, podlaha, strop...



Bloodshirt
Příspěvky: 4

Příspěvek#4565 » stř 24. srp 2016, 09:22

Ahoj,potřeboval bych trošku poradit včera jsem byl na opravě praktické části zkoušek odborné způsobilosti. Byl jsem vyhozen podle Komisaře za nebezpečnou manipulaci se zbraní .
Probíhalo to :
manipulace s dlouhou kulovou zbraní v pořádku
rozborka krátké/dlouhé kulové zbraně v pořádku
u povelů vše v pohodě , a pak to přišlo ...... po povelu Střelba ukončena jsem ukázal zbraň ke kontrole zda je v nenabitém stavu, komisař mi potvrdil že zbraň je nenabitá pak jsem dal do zbraně zásobník a spustil závěr zbraně a za to jsem vyletěl. Když jsem se na to dotazoval tak mi řekl že když bych neměl skupinu D tak by mě pustil ale když ji mám tak že nemůže. Argumentoval s tím pokud vím kolik lidí se už zastřelilo prázdnou zbraní ....
Potřeboval bych poradit zda je tohle na odvolání .
Děkuji



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#4566 » stř 24. srp 2016, 09:47

Hoj, z mýho začátečnickýho pohledu.. proč jsi tam ten zásobník dával? Jako prázdnej teda, předpokládám:)
Střelba byla ukončena, tak vyhodim zásobník, ukážu, odložím, ne? Pokud jsi tu zbraň odložil se zásobníkem a nataženou, na velký odvolávání to nevidim..



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4567 » stř 24. srp 2016, 09:48

No řekl bych (bohužel pro Tebe), že jsi byl odejit po právu. Když už shazuješ závěr, tak zásadně s pistolí bez zásobníku. Shodit závěr s pistolí se zásobníkem uvnitř je porušením bezpečnosti. Člověk se stvoření nedokonalé a opravdu se může stát, že tam nevědomky vrazíš zásobník s náboji a v tu chvíli máš v ruce nabitou zbraň.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#4568 » stř 24. srp 2016, 09:50

Bloodshirt a proc jsi teda daval do zbrane zpatky zasobnik? To jsi ji jako znova nabil,nebo ten zasobnik byl prazdny,nebo jak? Asi nemame dost informaci,ale vypada to,ze si ji po pravu zopakujes znova...
Naposledy upravil(a) Marcurba dne stř 24. srp 2016, 10:11, celkem upraveno 1 x.



Bloodshirt
Příspěvky: 4

Příspěvek#4569 » stř 24. srp 2016, 09:58

před zahájením nám bylo řečeno že zbraně máme uvádět do stavu v jakém jsme je obdrželi ... se zásobníkem ve zbrani . zbraň natažená nebyla kouhout byl spuštěn a zásobník byl prázdný .

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#4570 » stř 24. srp 2016, 10:02

Hm, tak to už je potom asi jenom na tobě, abys dokázal, že to takhle komisař opravdu řekl. Každopádně je to porušení bezpečnosti. Ještě by se dalo odpustit, pokud bys zkontroloval, spustil, dál ránu jistoty/vypustil kohout a pak zasunul zásobník (zkontrolovaný) zpět do zbraně - a je možné, že takhle to chtěl. Ale pokud jsi zkontroloval, zasunul a spustil, tak jsi teoreticky nabil a odložil jsi zbraň připravenou ke střelbě...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#4571 » stř 24. srp 2016, 10:03

jak mohla být zbraň nenatažená a kohout spuštěn, když jsi pouštěl závěr dopředu, po čemž teprve má následovat rána jistoty (nebo vypuštění kohoutu)???



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#4572 » stř 24. srp 2016, 10:06

Takhle bych to viděl správně já: závěr dolu, rána jistoty a pak až zpátky zásobník



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#4573 » stř 24. srp 2016, 10:13

Nechápu, jak jako že nebyla natažená, ty jsi teda dal ránu jistoty, nebo vypustil kohout? To nepíšeš..



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4574 » stř 24. srp 2016, 10:15

Přesně jak píše notobi - zásobník máš do pistole vrazit až jako poslední po spuštění závěru a ráně jistoty. Tohle fakt neusmlouváš :(



Bloodshirt
Příspěvky: 4

Příspěvek#4575 » stř 24. srp 2016, 10:16

Vypustil jsem kouhout

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů