Uzkon AS-46: trable se zásobníkem

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#1 » úte 30. srp 2016, 08:37

Narazil jsem na první zádrhel s novou AS-46 - zásobník nedrží v záchytu, volně vypadává ven. Zkoumal jsem konstrukci - na rámu je tlačítko vypouštění zásobníku spojené se závorkou, která by dle mého měla zacvaknout do okénka v zásobníku. Podle mě závorka pracuje správně, spíš mi to připadá, že zásobník nezapadá do zbraně dostatečně hluboko, takže nezacvakne. Dnes si ještě vezmu domů šupleru a budu potvrzovat svou teorii. Nevím, jak fungují jiné brokovnice se zásobníkem, jinou jsem zatím nedržel v ruce. Řešili jste někdo už takovou závadu, příp. v čem byla bota? Reklamovat budu až to bude nutné :) počítal jsem s tím, že Uzkon je zboží za pár babek a že to bude trochu "dodělej si sám" ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#2 » úte 30. srp 2016, 08:43

Pokud si dobře vzpomínám, o nějakých problémech se zásobníky pro tyto brokny psali i na stránkách dovozce - Zelený sport. Snad i nabízeli výměnu.
Zavolej tam!

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#3 » úte 30. srp 2016, 08:50

Tak jsem tu ze sebe udělal vola :) prý to nezacvaknu, dokud tam nedám náboj. Zatím jsem to zkoušel jen naprázdno, protože nemám ještě techničák a náboje si koupím až s PZ. Pokud tento topic moderátoři považují za nepřínosný, můžou smazat ;) na druhou stranu - třeba to do budoucna někomu pomůže.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#4 » úte 30. srp 2016, 08:51

pro jaký kategorie máš zbroják??

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#5 » úte 30. srp 2016, 09:07

B,E - vím, můžu si je koupit :) ale nebylo kdy. Včera odpoledne jsem nakupoval+žádal o registraci, PZ bude zítra. A tam co jsem nakupoval zbraň jsou náboje drahé ;) na to mám jiný krámy...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » úte 30. srp 2016, 10:09

honzek86 píše:Tak jsem tu ze sebe udělal vola :) prý to nezacvaknu, dokud tam nedám náboj. ...


To zní divně, něco takového jsem ještě nepotkal. A co se stane až vystřelíš poslední? Zásobník sám vypadne?

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#7 » úte 30. srp 2016, 12:19

Tak to je fajn :) když to i tebe zarazilo, nemusím se stydět...
Takže - pokud je to pravda, je to vyloženě nějaký systém ála turek, jo?
Vyzkouším to a napíšu poznatky. Prý po poslední ráně nevypadne. je tam prý nějaká další závora, kterou při vkládání zásobníku odtlačí první náboj v zásobníku. Jak se to za ní jednou dostane, už to vypustím jen záchytem zásobníku. Vyzkouším a doplním info, ať tu zbytečně nefantazíruju.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#8 » úte 30. srp 2016, 12:49

Máš přitažený šroub tlačítka záchytu zásobníku ?

To, že zachytí zásobník až s nábojem ti proboha řekl kdo ?
Naposledy upravil(a) Petzold dne úte 30. srp 2016, 12:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#9 » úte 30. srp 2016, 12:49

Jestli je to pravda, tak mne jen napadá „Teda, to muselo dát příšernou práci. … Přitom taková blbost, co?“
K čemu by takto zbytečně komplikovaný systém záchytu mohl byt dobrý?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#10 » úte 30. srp 2016, 12:56

Nijak komplikovaný systém to není....stejný princip jako u AR 15.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#11 » úte 30. srp 2016, 12:57

petzold, majkl: absolutní souhlas. Řekl mi to prodejce (dnes ráno po telefonu - nemohl jsem se dovolat, tak jsem tu založil vlákno a hned po tom mi to vzal). Prý na to taky prvně čuměl jako puk, ale prý je to tak. Jsem blb, že jsem nezkusil vložit zásobník na prodejně ... co dodat. Pokud to tak bude fungovat, nijak extra mi to nevadí, ale je to trochu divný systém...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#12 » úte 30. srp 2016, 13:03

Petzold píše:Máš přitažený šroub tlačítka záchytu zásobníku ?


Díky za tip ... mrknu na to. Moje první zbraň tohoto typu ;) Snad na turkovi takový šroub vůbec najdu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#13 » úte 30. srp 2016, 13:23

Žádný divný systém, jednoduchý záchyt, který MUSÍ zachytit zásobník. Jiný systém tam není a jestli prodejce tvrdí u AS 46 něco o "odtlačované závoře nábojem" , tak je to ko..t a klidně mu to vzkaž.
Na tlačítku z pravé strany je šroub, tak ho přitáhni. Buď se v tom někdo hrabal v prodejně, nebo ta Rashida co to u Uzkona na lince kompletuje zrovna dostávala menzes a zapomněla.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#14 » úte 30. srp 2016, 18:32

Jinak se psychicky připrav na to, že ten zásobník od novoty nefunguje jak by měl, ať nemáš nějaké trauma. :) Chce mu trochu pomoct, je to ale 10 min pohodové práce u cigárka a dvojky vína. ;)

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#15 » úte 30. srp 2016, 20:07

Tak jsem koupil krabku super skeetů a hned jsem to testnul :) a světe div se - byla to pravda! Bez náboje ani ránu. Vložím jeden náboj, nastrčím zásobník do šachty a razantním bouchnutím zacvaknu. Po jeho vyhození zůstane zacvaknutý v šachtě, vypustím ho tlačítkem. Takže nekecal ... zkuste to nějaký puškař prozkoumat, já se v tom zatím prd vyznám, v těch pajšlech.
Jinak trocha informací obecných: Petzold má v posledním příspěvku pravdu. Žádné mazlení z Uzkonem! Nejsou to švýcarské hodinky. Zvlášť ten s vyjímatelným zásobníkem. Napoprvé šlo vše VELMI ztuha - skoro se to sekalo tak, že jsem si chvíli zoufal: ládování zásobníku (pořezal jsem si i ruku), jeho zaklapnutí, nadrcnutí prvních nábojů do komory, vypuštění zásobníku. Celé jsem to 5x zopakoval - tj. naládovat 10 ran do zásobníku, nacvaknout ho do šachty, "přepumpovat" přes závěr všechny náboje ven a vycvaknout zásobník. A ejhle :P šlape bez jediného kousance. Ale i tak nesnese zacházení v rukavičkách. Vyžaduje razantní práci do krajních poloh. Uvidíme při střelbě ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron