Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1471 » úte 23. srp 2016, 21:05

pardon omyl



saimon
Příspěvky: 8

Příspěvek#1472 » stř 24. srp 2016, 12:47

Díky moc, zkusím a uvidím. Každopádně se ještě ozvu čím to bylo :-)



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#1473 » stř 24. srp 2016, 20:24

Nejlepší je si půjčit funkční zásobník a pak teprve hrabat do vlastního.To platí u každé pistole.A hned mám jasno,jestli to je zásobníkem.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1474 » sob 27. srp 2016, 09:16

Ohledně toho nepodání prvního náboje. Čtu nyní zajímavou knížku (Manuál obranné střelby), kde mne zaujalo jedno doporučení při nabíjení. Má se ukazovákem slabé ruky navést zásobník do zbraně. Já jsem při tomto úkonu náboj vždy potlačil směrem nahoru (v rámci možností vývodky) a pak zásobník vložil do šachty. Zkoušel jsem to simulovat a při každém pokusu to náboj podalo. Připomínám, že jsem měl s orig zásobníkem problém a když to neudělám, tak se mi náboj v komoře vzpříčí.
Obrázek

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk



spachal
Příspěvky: 4

Příspěvek#1475 » čtv 1. zář 2016, 08:44

Zdravím, příští týden si jdu také pro jednu M71, mám na výběr buď verzi s původními pažbičkami, nebo tu 'plochou' verzi Klinsky ve dřevě. V každém případě budu stejně kupovat anatomické dřevěné pažbičky.
Rozdíl v ceně je 1000Kč (stejné ceny jako na zelenysport), ta 've dřevě' je v nepatrně lepším stavu.

Tož mě napadlo, pokud by měl někdo zájem, mohu vzít tu 'Klinsky' variantu, pažbičky za rozdíl ceny prodat někomu, kdo by měl zájem a koupit anatomické. Já budu mít 'hezčí' berettu a případný zájemce o pažbičky ušetří :].

Pokud by to bylo pro někoho zajímavé, dejte vědět, hádám, že v pondělí půjdu berettu koupit, pokud se policie pochlapí a opravdu bude v pondělí nákupní povolení hotové.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1476 » čtv 1. zář 2016, 09:17

Jestli Ti můžu poradit - vykašli se na anatomické střenky. Ty mají smysl u pistole se kterou hodláš trénovat mířenku a která má na přesnou mířenou střelbu potenciál. Ač mám Bertu rád, tak na toto není určená. Spoušť rozhodně sportovní chod nemá, délka hlavně je na velmi spartánská, hlaveň není pevně spojená s tělem a má mírný až extrémní vakl (podle stavu) a s mířidlama taky nic neuděláš (muška je na volné hlavni, hledí je na závěru.
Je to super všežravá absolutně spolehlivá malá mrška, ale tou vždycky bude a tuningem z ní terčovej speciál nikdy neuděláš. Chceš-li levnou malorážku na mířenku, kde má anatomická pažba smysl, tak kup Margolinu. Bertu mám a je čupr babča na vyblbnutí a na naučení. U mě už toho moc nenastřílí (na mířenku mám Hammerli 208S), ale zbavovat se jí nehodlám, neb je to většinou první pistole, kterou dávám do rukou nováčkům na seznámení - hodná, spolehlivá a naučí nezbytné základy. Až vyroste kluk, tak bude mít s čím začínat.

Je to ale samozřejmě Tvoje rozhodnutí.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1477 » čtv 1. zář 2016, 10:24

Videl by som to podobne - aj ked tie "anatomicke" v podstate nie su nejako vyrazne tvarovane - vzdy je tam riziko toho ze ti to pripadne niekomu inemu v rodine nebude sediet. Plochu zoberiem do tlapy bez problemov aj ja, aj moje 10 & 12 r decka. Ale drevo tej pistolke rozhodne dodava smrnc.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1478 » čtv 1. zář 2016, 19:40

Spachal: máš sz

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk



spachal
Příspěvky: 4

Příspěvek#1479 » pát 2. zář 2016, 17:37

Zdravím, díky všem za reakce i zprávy! Ještě zkusím tedy popřemýšlet, zda do té anatomické varianty jít nebo ne. V žádném případě nejsem závodní střelec (a ani nikdy nebudu :] ..), .22 mám čistě pro radost a velmi vyjímečné nošení v případě, kdy by byla velikost zbraně potřebná.
Doteď jsem s malorážkou střílel jen s Walther P22 s prodloženou hlavní, taková ta terčovka pro pohodu a odreagování, ale závěr z hitlermetalu to nevydržel cestou do věčných lovišť ještě stihnul natrhnout obočí .. Takže M71 jako náhrada, vyrobeno ze slušného materiálu a 'všežravé', snad konec problémů s přimazáváním střeliva a dalšími 'radostmi' ..

Ale už i P22 jsem raději měl v ruce širší pažbu ve dlani, pro pevný, ale stále ještě uvolněný úchop zbraně. Je to asi opravdu jen o zvyku, Beretta mi prostě přijde v té 'ploché' variantě v ruce .. já nevím, nestabilní? :]

Ohledně případného prodeje pažbiček, překvapil mě zájem, první odpověď pár minut po mém příspěvku, takže ze slušnosti dám přednost prvnímu zájemci a pokud se nedohodneme, jsou na řadě další podle toho, jak jste se ozvali. Plus je ještě varianta, že se mi to přes víkend rozleží v hlavě a nakonec vezmu tu plochou variantu s Klinsky pro sebe. Zbraň vypadá mírně používaná včetně pažbiček, ale moc jsem to zase nezkoumal, rezervaci mám na 'original'.

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#1480 » pát 2. zář 2016, 19:06

Originál je stejně nejlepší. Vím co říkám, mám Berettu M71 hodně přes 20 let.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1481 » pon 5. zář 2016, 04:40

Vim, ze jsem kapku mimo, ale co rikate na tohle:
http://www.gunner.cz/cs/p-4004-pistole- ... rettyPhoto
?



saimon
Příspěvky: 8

Příspěvek#1482 » pon 5. zář 2016, 06:52

Tak, zásobník rozebrán, vyčištěn, promazán. 50 ran skoro bez problémů, pak začal opět problém s vyhazováním plných nábojů a sem tam vzpříčení - používám ty nejlevnější náboje české výroby standart 1,4kč. Napadlo mě ještě, jestli prachová náplň není slabá, jestli nemám kupovat silnější náboje. Zásobník jiný nemůžu sehnat, abych porovnala rozdíl. Docela lituju koupě téhle zbraně, každý jí vychvaloval a já sem tedy zklamaná.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1483 » pon 5. zář 2016, 08:03

Používání obyč SB standardů by problém být neměl. S tím vyhazováním plných nábojů - chápu správně, že nedojde k zasunutí náboje do komory a ten se vzpříčí v závěru? Nebo je jeden v komoře a druhej skříblej - zásobník podává najednou 2 náboje? Zkus to popsat podrobněji, nebo ideálně nafotit detail vývodek zásobníku a stav skluzavky na hlavni.
Případně napiš odkud jsi a třeba se najde někdo z okolí, kdo by mohl donést svoji bertu k porovnání.

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#1484 » pon 5. zář 2016, 11:19

Mě spolehlivě funguje na všechny možné druhy nábojů. Naposledy jsem měl sypané Winchester a bez problémů.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1485 » pon 5. zář 2016, 11:34

Zkusil bych prověřit ty vodítka, skluzavku jak píše kolega výše. Dále zklepnout náboje v zásobníku před vložením do zbraně a také vyzdvihnutím prvního náboje v zásobníku, který jsem popisoval výše. Náhradni zásobník lze koupit např. v armyshop-karasek (chtěl za něj 950kč).
Také bych třeba požádal i nějakého jiného střelce o vyzkoušení, někdy to bývá i v rukách (osobní zkušenost - jako střelecký elév se stále učím).

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů