Střely 9mm luger



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#61 » čtv 8. zář 2016, 07:30

Super, já se bál, že se ten plášť bude strhávat a mazat v hlavni.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » pát 28. říj 2016, 09:14

Ohledně LOS střel (TopSTrely), je výrazný rozdíl v přesnosti mezi FP a RN střelami? Teď mám FP, musí se dělat kratší náboje (já dělám 28,3mm). Obyčejně čtu, jak jsou FP přesnější, ovšem taky jsem slyšel názor, že to je prakticky jedno. Máto to někdo vyzkoušené?



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#63 » úte 13. srp 2019, 06:09

Nemáte někdo zkušenost se současnou kvalitou střel Limit, ideálně 115gr? Mají je teď za hezkku cenu.



fka
Příspěvky: 4

Příspěvek#64 » ned 1. zář 2019, 14:12

Minulý týden jsem koupil omylem pytlík Limit 9 mm Luger 124 gr - CuZn10 tombak :o . Udělal jsem jich na test 100 ks. Lovex D032, doporučená navážka 3,9 gr. Na tyto střely jsou až přehnaně negativní reakce na fórech. Jak špatně střílí, jak ničí hlaveň atd. A tak bych je normálně ani nikdy nekoupil. Prakticky se nikde nelze dohledat seriozního názoru zda do toho jít. Střela je ve špičce nepatrně kulatější a z principu o nějakou tisícinku menší v průměru, než klasické mosazné a lépe se usazuje do hilzny. Porovnával jsem to s kupovanými S&B a AlsaPro střelami. Po konzultaci s nezávislým prodejcem co radí i v přebíjení je olověná střela větší (nejvíce využívá vývrt hlavně), mosazná tak zlatý střed, tombaková je nejmenší a nejméně využije vývrt hlavně. Také říkal, že se to na fórech s negativními reakcemi na CuZn10 přehání. Na střelnici mi říkali kolegové, že špatné. Další říkal, že dal 1000 z Glocka, hlaveň dobrý, ale střílí špatně. Můj pocit dnes 100 ks na 25m CZ Shadow2, pistolový terč venkovní střelnice, ze stoje bez zapření. Všechno v terči, 50% do černého. Pocitově asi nejlepší střílení. Tak teď doopravdy nevím, taky bych rád znal názor někoho, kdo skutečně má s těmito střelami praktické zkušenosti. :roll:



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#65 » ned 1. zář 2019, 16:51

Toto jsem dnes zkusil: Limit 124, CuZn10, D032, Shadow 1, 25m, celkem 50ks. Zatím s nima nemám negativní zkušenosti. Větší nepřesnost je způsobena prozatím rukama a očima. Na trénovaní zatím ok.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



fka
Příspěvky: 4

Příspěvek#66 » ned 1. zář 2019, 17:24

Tak já měl rozptyl malinko větší, ale mě se taky třepou víc ruce :lol: Uvažuji, že na nich chvíli pojedu. Koupil jsem je za 1,60 klasicky v obchodě.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#67 » ned 1. zář 2019, 17:44

Na konkurenčním foru byly k vidění utržené pláště střel Limit. To je jedna "pomluva". Dále, pokud chci hodnotit kvalitu střel, tak si převážím třeba 20 střel, přeměřím průměr, ovalitu... a taky vhodnost pro konkrétní zbraň. Nacpěte pár starých flanelových košil do papírové krabice, střelte do toho, trefte se, vyndejte střelu, koukněte se jestli není celá opálená - čili jak moc to kolem ní profukuje...
A ještě nezapomínejte porovnávat přesnost, které dosahujete se svojí produkcí s tím, ck nastřílíte továrníma.



fka
Příspěvky: 4

Příspěvek#68 » stř 4. zář 2019, 16:19

Děkuji Grimpovi, nicméně chtěl jsem názor spíše někoho, kdo si teď koupil současné Limity, udělal nějakou poctivou laboraci vč. výroby náboje a doopravdy s nimi střílel. Něco jako Luba2. Já samozřejmě průměry změřil a uvádím to i v příspěvku. Tombak je ekonomická varianta FMJ střel a s tím musí ten kdo si je koupí počítat. To jestli podfukují bych přičítal špatně zkalibrovanému a nezakrimpovanému kusu než tombakovému plášti FMJ střely. Má někdo ještě nějaké aktuální praktické zkušenosti? Děkuji za příspěvky. :roll:



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#69 » čtv 5. zář 2019, 14:37

fka - jen tak ze zájmu, jak se povede koupit omylem pytlík střel :D ? Ale k tomu Limitu, když tě tak zajímá. Myslím si, že nikdo rozumný nebude mít nějaké aktuální praktické zkušenosti. A to z toho důvodu, že nikdo rozumný to kupovat nebude. Přehnaně negativní reakce na ně určitě nejsou. Co se týče kvality Limitích střel, nejde na ně přehnaně negativně reagovat :lol: Proč chceš zrovna je? Ty zkušenosti s nima jsou reálný. Kdysi jsem náboje Limit střílel a dodnes věřím tomu, že mám ruce, oči a zbraň v pořádku jen velikou náhodou. Za podobný peníz je Alsa a ta je lepší. Ještě lepší jsou LOS střely. Pokud si chceš kvůli pár halířům ničit zbraň, je to jen tvoje věc. Asi jsem ti moc nepomohl, ale aspoň tě varuju.
Mimochodem Grimpovy rady a názory bych bral vážně...mně v začátcích docela pomohl...



fka
Příspěvky: 4

Příspěvek#70 » čtv 5. zář 2019, 18:21

To: Tomak Asi si nečetl úplně vlákno. I když mám u příspěvku číslo 3, neznamená to, že jsem začátečník :) Navíc já se v zásadě neptal a už vůbec nepotřebuji pomoci. Prostě jsem koupil, nevyhodil, vyzkoušel a kolegovi výše napsal moji aktuální zkušenost. Nechci, aby se diskuse stáčela nějakým přeměřováním kdo má většího :!:



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#71 » pon 9. zář 2019, 11:52

Ja bych se tedy vyjadril k vyrobe cca rok az dva stare - pochybuji, ze se od te doby neco vyrazne zmenilo. Prebil jsem a vystrilel tisice techto strel. Jak 115, tak 124 gr. S cim limit ma problemy, je zmetkovitost. Je pravda, ze jsem nasel nekolik volnych jader strel, ale to byla tak mozna hrst na ty tisice. Co vam uz ale nikdo nerekne, je to, ze v kazdem balicku mate o jednu az tri strely vic. To uvolnene jadro neni problem, pokud nedavkujete elektrickym podavacem strel, protoze hned, jak strelu chytnete do ruky, tak citite, ze je neco spatne. Co se nasledne presnosti strelby tyce - bez problemu. Proste litaji dopredu. Jak presne? Podle toho jak dobry je strelec. Dalsi vec - nemuzeze za polovicni cenu strel znacky SB chtit, aby byla srovnatelna kvalita. I u alsy mi rikali - "nemame problem vyrobit vsechny strely stejne tezke, stejne dlouhe a se stejmym tvarem, ale nikdo nam to nezaplati".

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#72 » stř 30. říj 2019, 11:08

McFly píše:CuZn 10 je tombakovej plášť (železo potažený mosazí) CuZn 30 je čistě mosazná plášť.
Stačí ? :)


Takže když vezmu magnet, CuZn10 se chytne a CuZn30 ne ?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#73 » čtv 31. říj 2019, 13:46

Přesně tak

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#74 » čtv 31. říj 2019, 14:20

nico píše:Ta odpověď je malinko matoucí a vyznívá, že tombak je železo s mosazí. Ty střely sice jsou ocel pokovená mosazí nebo mědí, ale jako celek to není tombak. Tombak je druh mosazi s vysokým obsahem mědi a s ocelí to nemá co dělat.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#75 » čtv 31. říj 2019, 14:37

fka
vše je jen otázkou priorit
pokud někdo staví 0,15Kč levnější produkt nad jiný za cenu , "že bude schopen ohrožovat terč na 25m"
(50% v černým je fakt bída)
je to jeho volba
pokud ho neirituje potřeba zatřást střelou při usazení platí totéž
pokud budu potřebovat střílet body na 50 a více metrů přestanou mi pravděpodobně vyhovovat i Alsy

ad měření piďourů
Tomaka vynech, to začátečnictví nečpí z počtu příspěvků ale z obsahu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů