Pouzdra pro skryté nošení na léto



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#241 » pon 3. říj 2016, 14:12

Spousta rizik vyvažovaná snad jen komfortem... Za všechny vzpomenu možnost odcizení tašky včetně zbraně zkušeným chmatákem(fakt je to fofr s řezákem na pásy a podobnými nástroji), změna polohy při rychlém pohybu, pádu či přímém fyzickém kontaktu s útočníkem, možnost vypadnutí zbraně z toho sucháče při výraznějším trhnutí za poutko atd... Plus je tu možnost ztráty při odložení tašky, ke kterému dříve či později dojde(v restauraci, na veřejném WC atd.)... myslím že i zde na foru bylo vzpomenuto pár případů, kdy lidé od své tašky s železem dokázali odejít...



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#242 » pon 3. říj 2016, 15:33

Nejde (jen) o komfort, ale o realne dodrzeni povinnosti skryteho noseni. Nemohu si dovolit chodit v lete do prace s vykasanou kosili, "tuckable" IWB vypada porad dost napadne (packy pouzdra vykukuji, pri sezeni/predklonu se muze pod kosili vykouknout obrys rukojeti, ...) a jedina dalsi moznost je kotnikove pouzdro, ktere se mozna hodi pro zalozni zbran, ale jinak...



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#243 » pon 3. říj 2016, 15:37

Tak jestli ti jde pouze o dodrzeni povinnosti/zakona, fakt te nemusi nejaky "packy" nebo obrys trapit.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#244 » pon 3. říj 2016, 15:45

Musi, ponevadz nechci, aby kolegove nebo kdokoliv vedel, ze mam u sebe revolver.

Edit: proto jsem pouzil termin "realne dodrzeni povinnosti skryteho noseni".



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#245 » pon 3. říj 2016, 15:49

Neboj nevedej, nikoho to nezajima:)



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#246 » pon 3. říj 2016, 16:25

Na opasku nosim Victorinox 111 mm v kozenem pouzdre a prvni tyden v soucasne praci mi kolega rekl, ze kdyz me videl prvne, tak si myslel, ze v tom mam zasobnik... nepodcenoval bych lidi, byvaji (i podvedome) vsetecni takovym tim neprijemnym zpusobem:-)... radeji mit jistotu skryteho noseni nez pozdeji litovat.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#247 » pon 3. říj 2016, 18:50

To dfgdsster: Nevím o jakou práci jde, ale přechováváš v práci tu zbraň??? Stále v tašce zavěšené na rameni??? Po celý den???



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#248 » pon 3. říj 2016, 19:18

V praci to hodim ke kotniku. Jde o to, ze v praci sebeobranou situaci skutecne nepredpokladam.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#249 » pon 3. říj 2016, 21:46

No pak mi uniká ten důvod k nošení v tašce, kterým měla být nemožnost před kolegy "skrýt", když je u kotníku... Ale to je jedno, každý ať si nosí v čem chce, ale taška je podle mého jen to nejnouzovější řešení, protože má podle mě víc rizik, než přínosů...



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#250 » úte 4. říj 2016, 06:16

Nemam zbran jen v praci, ale cely den. Proto musim resit celodenni skryte noseni, a tedy i v oblastech, kde k sebeobrane situaci muze dojit s vetsi pravdepodobnosti, a kde by mi revolver u kotniku byl platny jako mrtvemu zimnik. Zkus se na to podivat takto komplexneji.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#251 » úte 4. říj 2016, 07:17

Tak já si taky přihodím. Řeším něco podobného, jako dfgdsster.
Nosím do práce ne proto, že se tam cítím ohrožen. Ale po práci zpravidla jezdím do města, jedu domů, taky jezdím pracovně mimo firmu. Jinými slovy, pohybuji se "po venku" hlavně všední dny. A když nosit tak nosit. Nemá smysl nosit jen o víkendech a dovolené. Proto do práce donesu v tašce přes rameno a tu si zamykám do trezoru ve skříňce. V práci nikdo neví, že zbraň nosím. A chci aby to tak zůstalo. Vědomě se dopouštím přestupku, protože zbraň nenosím a držím ji bez souhlasu vlastníka nemovitosti. To vím. Na nic lepšího jsem zatím nepřišel. I když stále zkouším různá tuckable pouzdra pod košili, pořád to není ono. Teď chci zkusit objednat J-hooks.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#252 » úte 4. říj 2016, 08:28

Ať na to koukám jak koukám, pořád se mi jeví ta taška jako nejméně vhodné řešení, pokud tedy chci skutečně zbraň nosit tak, abych byl kdykoli schopen ji použít... Také chodím do práce v košili, také nechci aby kolegové koukali kde mi co vyčnívá a jde to...

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#253 » úte 4. říj 2016, 08:48

Asi se budu opakovat... pokud je potřeba zcela bez poutek, pak vyzkoušejte buď nějaký elastický bellyband (použitelné i pod sportovní kalhoty s gumou) nebo klokaní kapsu - hledej "smartcarry holster". To druhé lze spíchnout za večer alespoň jako prototyp na vyzkoušení. Daní za dokonalé ukrytí pod zakasanou košilí vepředu je poněkud nepohodlné sezení.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#254 » úte 4. říj 2016, 09:20

Sarkafarka.Loupeznik píše:Ať na to koukám jak koukám, pořád se mi jeví ta taška jako nejméně vhodné řešení, pokud tedy chci skutečně zbraň nosit tak, abych byl kdykoli schopen ji použít... Také chodím do práce v košili, také nechci aby kolegové koukali kde mi co vyčnívá a jde to...

Holt kazdy mame jine naroky na utajeni zbrane.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#255 » úte 4. říj 2016, 09:33

To je možné... Ale já zbraň nenosím primárně proto, abych jí co nejlépe utajil, ale pro obranu zdraví a života svého a rodiny... Takže je pro mne priorita spíš použitelnost, než dokonalé mimikry... Ačkoli zatím za tu dobu co nosím jsem neměl jedinou odezvu na téma "kouká ti u pasu železo... tedy u mne plast...:-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů