Uzkon TR-X



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#586 » ned 14. srp 2016, 20:45

Po vyzkoušení na střelnici (trapové broky a slugy) potvrzuji, že problém se zasekáváním se týkal opravdu jen nepřesně vyrobených školních nábojů a nebyla to chyba zbraně. S ostrými náboji žádný problém nebyl, brokovnice nabíjí zcela hladce a spolehlivě. Na okraji kování nezůstává žádný otisk ani deformace.

Akorát si v týdnu budu muset zajít do špitálu pro nové rameno, ale to je lapálie...



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#587 » pon 15. srp 2016, 04:28

No jo, po me prvni strelbe sem mel na rameni modrinu ktera se hojila tyden :)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#588 » pon 15. srp 2016, 20:34

Ještě dotaz - kdy se natahuje bicí mechanismus? Je to při pohybu předpažbí vzad, nebo vpřed? Tuším, že asi vzad (což se pro níže uvedený účel nehodí), ale radši se ptám.

Jde mi o možnost ukládání zbraně s otevřeným závěrem. Knížka říká - vybijte zbraň, zkontrolujte, ještě jednou, pak ránou jistoty vybijte bicí mechanismus a uložte. To udělám na střelnici, pak zbraň dovezu domů, ale nedá mi to a kontroluju znova (včetně rány jistoty). Při otevřeném závěru by se nemuselo kontrolovat už nic (a při nečekané návštěvě v noci by stačilo vhodit náboj, což je druhá výhoda).



Olaff
Příspěvky: 3

Příspěvek#589 » ned 28. srp 2016, 23:19

Omlouvám se za téma mimo TR-X, nicméně základ bude asi stejný. U brokovnic jsem nováček. Pořídil jsem AS 40, žádné výměnné choky u ní nebyly, informace od prodejce žádné. Byl jsem jednou na střelnici, vystřílel přes 60 nábojů, z toho mj. asi 8x slug. Až teď zkoumám hlaveň a vidím, že tam jsou zarážky na klíč, takže tam asi zahrdlení je - při detailním pohledu 3 drážky, takže asi 1/2. Zároveň jsem si všiml porušení ovality okraje hlavně, viz fotka (na 10 hodinách). Nevím, zda to tam je od začátku nebo ne. Myslíte, že to může být způsobeno střelbou toho slugu přes zahrdlení? Mám to nějak dál řešit? Hlaveň se zdá jinak OK. Díky.
choke III.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#590 » ned 28. srp 2016, 23:33

Tohle od slugu rozhodně není. Mě to přijde klepnute zvenku. Dělat s tím nemusis nic. Zkus ten čok vyšroubovat. Pokud to v pohodě půjde nic se neděje. Tohle není činná plocha hlavně,vzdycky bude krytá čokem



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#591 » stř 5. říj 2016, 21:22

Dva dotazy k TR-X a příslušenství:

1) Ten rail (nebo jeho náznak), co je nahoře na baskuli, co to je za typ? (Ano, změřil jsem šířku 11 mm, ale jestli to odpovídá nějaké normě, to teda nevím.)

2) Strašně mě štve, že se mi brokovnice na dvoubodovém řemenu otáčí vzhůru nohama. Potřebuji to poutko na pažbě přemístit nahoru. Mohu koupit něco takového a zavrtat normálně tím vrutem (tj. předvrtat malý průměr vrutu a našroubovat): https://www.aliexpress.com/item/QD-Quic ... 274b462b46 ? Nebude se ten materiál pažby štípat?
Nebo mám shánět nějaké řemenové upnutí pažby s okem nahoře, jako se ukazuje v Manuálu obranné střelby 2 (ovšem nikde jinde než v knížce jsem to ještě nezahlédl)?



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#592 » čtv 6. říj 2016, 06:15

1. Ano, dělají se běžně.
2. Štípat se to nebude pokud to uděláš tak jak píšeš. Jinak ale to bude divné a hnusné a přiznám se že si nevzpomínám že bych to někde zahlédl. Řemenové upnutí pažby bylo jako součást 3bodového řemenu UTG Leapers, který nabízeli před časem v ESP (obušky). Bylo to přesně tohle:

http://www.utgeurope.com/prod_detail.ph ... &mtrack=6m

Ale na AE se určitě dá něco podobného sehnat v mnoha verzích.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#593 » čtv 6. říj 2016, 09:00

Oznámení zeleného sportu k Uzkonům, pro případné reklamanty :D :
Poslední dobou se nám množí reklamace, že do tureckých brokovnic nelze nabít náboje jednoho nejmenovaného největšího tuzemského výrobce brokového střeliva. Nežli k nám dopravíte zbraň na reklamaci, přeměřte si prosím průměr vašeho střeliva. Průměry 20mm a více tam opravdu nejdou a nikdy nepůjdo narvat. Např.dnešní (5.10.),,rekordman" měl buck shoty o průměru nábojnice 20,71mm!

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#594 » čtv 6. říj 2016, 09:22

Pokiaľ sa nemýlim, tak CIP-ový maximálny priemer nábojnice kalibru 12 je na ústí 20,20mm a na kovaní 20,60mm. Takže tých 20mm ešte áno, ale tých 20,71mm už fakt v žiadnom prípade, keďže CIP-ová minimálna komora kalibru 12 má mať v mieste ústia nábojnice 20,30mm a v mieste kovania 20,65mm :!:

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#595 » čtv 6. říj 2016, 09:39

A to není na reklamaci, pokud si koupím brokovnici určité ráže a náboj té ráže, který je rozměry v normě, se tam nevejde?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#596 » čtv 6. říj 2016, 09:41

Pokud ten náboj té normě nevyhovuje, tak ne.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#597 » čtv 6. říj 2016, 10:06

Vycházím zo toho, co psal Igrlik, pak je množina nábojů v normě, které tam nenacpu a obchodník píše, že s reklamací se zákazník nemá obtěžovat.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#598 » čtv 6. říj 2016, 10:37

Ty to špatně ctes. Prostě tam nedostaneš náboj o půl mm větší než má být. Uzkon nemá menší komory,naboje jsou zmetky

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#599 » čtv 6. říj 2016, 10:43

"...Průměry 20mm a více tam opravdu nejdou a nikdy nepůjdo narvat..."
"...maximálny priemer nábojnice kalibru 12 je na ústí 20,20mm a na kovaní 20,60mm..."

lada: Co konkrétně čtu špatně? Díky za vysvětlení.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#600 » čtv 6. říj 2016, 10:59

20 ale za desetinnou čárkou.... takže 20,20 ano a s desetinovou vůli zhruba. 20,71 ne. Teď je otázka kde byl průměr 20,71 nameren. Jestli na kování tak je přesah náboje větší o 0,06 než cipovana komora.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů