Uzkon TR-X

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#601 » čtv 6. říj 2016, 11:13

A kde se mám dovtípit, že myslí 20 za desetinnou čárkou? Dle vyjádření Zeleného sportu tam nenacpu víc, jak 20mm...

Nejsem rejpal, o Turkovi totiž uvažuji taky a tudíž mě to zajímá. A navíc, pokud ZS nechce uznat reklamace, kdy mám náboj 20,20 v normě a nevejde se mi do komory, tak to svědčí něco i o prodejci. Proto to tak řeším...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#602 » čtv 6. říj 2016, 11:37

Jirka-t - musím se tě zastat, náčelníku, já to pochopil úplně stejně, resp. se těch 20 mm podle mě jinak pochopit ani nedá.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#603 » čtv 6. říj 2016, 11:38

Ještě jednou o tom pouvazuj. Nebo nech náboje nabojema a přečti si fórum. Uzkonu se dovezlo dost velké množství tak se mrkni kdo si stěžoval na malou komoru. Já to nikde nečetl. Nechces pochopit že ten problém je v nábojích ne ve zbrani. Co by asi měl prodejce dělat podle tebe. Vzít výstružník a projet ti komoru na větší? Prostě se jen zamysli o co tu jde



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#604 » čtv 6. říj 2016, 11:42

Chlapi přestaňte se tahat o desetinou čárku. Ze sdělení plyne že náboje všech výrobců tam vlezou v pohodě jen od jednoho ne. Víc po lopatě to asi neumim



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#605 » čtv 6. říj 2016, 11:52

Jinak můj tip je že rozměr 20,71 byl nameren u vrcholu náboje. U buckshotu se mi taky párkrát podařil náboj co nevlezl volné do komory



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#606 » čtv 6. říj 2016, 12:09

lada1516 - dovolím si mluvit i za Jirku-t - my už jsme to dávno pochopili, jen tvrdíme, že věta měla znít " Průměry 20,3 mm a více tam opravdu nejdou a nikdy nepůjdou narvat."

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#607 » čtv 6. říj 2016, 12:11

Držte se tématu, tj Uzkon. A ne nějaký problém ZS.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#608 » čtv 6. říj 2016, 12:40

Ok ale reklamace ano nebo ne k tomu patří. Pokud je jiné vhodnější téma prosím přesunout

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#609 » čtv 6. říj 2016, 12:51

To ano ale zatím tady nikdo neměl problémy ani s reklamací ani se střelivem ;) místo toho jen plácáte o desetinejch čárkách.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#610 » čtv 6. říj 2016, 15:59

Jak jsem psal, uvažuji o uzkonu, proto mě to zajímalo. A z uvedeného vyplývalo, že s ním a nebo s prodejcem je něco v nepořádku. Opakuji z uvedeného. .. proto jsem chtěl rozlousknout, kde je chyba, ve mně, ve zbrani nebo v prodejci.

Lada: prodejce nemusi výstružníkem projíždět nic, stačí uznat reklamaci zbraně, která nepojme naboj většího průměru než 20mm, protože to je dle norem chyba zbraně a nebo upravit své tvrzení na webu.... ;-)

A už končím, nechci napomenutí :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#611 » čtv 6. říj 2016, 16:41

Tolerance komory se nezjišťují žádným nábojem libovolného výrobce ale komorovým kalibrem. Pokud tomu nevyhoví tak prodejce musí reklamaci uznat (a jistě uzná) .



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#612 » čtv 6. říj 2016, 18:33

pekoz píše:2. Štípat se to nebude pokud to uděláš tak jak píšeš. Jinak ale to bude divné a hnusné a přiznám se že si nevzpomínám že bych to někde zahlédl. ...


Což o to, že to bude divné a hnusné... ono je to hlavně ode mě vymyšlená blbost, která mi v ten moment nedošla. Když si na horní hranu pažby našroubuju oko, tak s tím nezalícím. Tak já už nevím, jak se tohle řeší normálně? To otáčení zbraně kolem své osy je hrozně pitomé, když to člověk neuhlídá, tak se mu při zalícení otočí řemen kolem hlavně. A ten speciální řemen na pažbu pořád beru jako poslední možnost, nejradši bych si nechal normální dvoubodový.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#613 » sob 8. říj 2016, 18:40

A ještě z jiného soudku. V jiném vláknu jsme narazili na to, že někdo k Uzkonu dostal tištěný návod a někdo ne. Já patřím k těm, co měli zjevně smůlu. Proto bych se rád dotázal těch šťastnějších, zda je v návodu zakázáno cvakat se zbraní naprázdno (kvůli uvolnění bicího mechanismu po kontrole zbraně před uložením), tj. zda je nutné vkládat školní náboj. Zatím jsem po kontrole vždycky cvakal naprázdno, ale pochopitelně si nechci flintu zničit.

Edit: Pro upřesnění - v Manuálu obranné střelby 2 je popsáno cvakání naprázdno, to s tím školním nábojem znám jen z ústního podání. Takže se ptám jen tak z opatrnosti.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#614 » sob 8. říj 2016, 19:12

Pokud někdo obdržel tištěný návod, nemohl by ho naskenovat?



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#615 » pon 10. říj 2016, 20:39

No kdyz vidim ten mechanismus, tak tomu asi cvakani naprazdno neuskodi. Vypada to dost robustne. A navic se da spoustovy mechanismus uvolnit podobne jako na kose, pri stisknuti spouste pri posouvani zaveru do predni polohy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů