"Studentské přebíjení"

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » čtv 4. srp 2016, 15:47

Matrice jsou univerzální do všech lisů, alespoň ty které jsou k dostání u nás. 4 dílné sady dělá jenom LEE, takže jestli to chceš pořídit najednou tak na výběr nemáš.
Tenhle lis je hrozná hrachovina, dokonce i na LEEčko. Podle mě vyhozený peníze. Nejlevnější kloudná varianta je něco s O rámem. Všechny ty ruční a klepací varianty jsou tak pro zajímavost že si zkusíš že to jde i s málem ale na pravidelné přebíjení nesmysl.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#17 » čtv 4. srp 2016, 15:54

Řešíme přebíjení cca 100 nábojů měsíčně.

Chápu, že ten lis nebude nic moc, ale pokud by se bral O rám, tak to už je 3x tolik a to je skoro stejná cena, jako víceoperační lisy a pak se zase nevyplatí ten jednooperační.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#18 » čtv 4. srp 2016, 15:55

:) no dělej jak myslíš. Jen podotýkám že 100 nábojů měsíčně se prostě přebíjet nevyplatí.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#19 » čtv 4. srp 2016, 16:03

Abych to tedy shrnul, nez se dostaneme opet k obecne debate o prebijeni.

Pistolove rovne nabojnice je mozne prebijet i s "klepacim" kitem v malem mnozstvi a s jistou toleranci ke kvalite vysledneho produktu. Je tedy mozne dosahnout onoho "studentskeho" prebijeni, kdy mi i malo naboju sezere spoustu casu, ale celkove naklady jsou na cirka 1200 s palickou.

Pro prebijeni puskovych naboju je uz treba poridit klasicky lis a matrice, jedna se tedy uz o investici 5000 a vys.

Vychazi mi tedy asi jako nejidealnejsi cesta nabojnice prodavat, nez se snazit pri takto malem nastrelu prebijet.

Pro informaci: Vi nekdo z hlavy orientacne cenu jednou vystrelenych SaB nabojnic 9mm luger a .223 Rem?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » čtv 4. srp 2016, 16:13

.223 za korunu a Lugeru 0,5



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#21 » čtv 15. zář 2016, 08:09

Nebyl by tu někdo z Plzně, kdo přebíjí a byl ochotný se sejít, poradit a pokecat? Mám vybrány komponenty, ale nějak se mi nechce bez řádné konzultace objednat.

Uživatelský avatar
Jurig
Příspěvky: 7

Příspěvek#22 » pát 7. říj 2016, 10:41

No, tak pokud řešíš přebíjení i tak trochu pro zábavu, protože finančně to v těchle počtech není moc rentabilní, tak zkus jako já lis: LEE BREECH LOCK HAND PRESS , dal jsem za něj 1500, je přenosný- nepotřebuješ stůl, přebíjí se v ruce. Dělám na něj 7,65 browning, ale dokupuju si teď vybavení a budu na něm dělat i puškové- moje 7x64. Už jsem s ním i odzápalkoval. Dál potřebuješ ruční zápalkovač - od Lee stojí ten obyč tak 800, samosebou matrice a váhy- bral jsem zas od Lee mechanické, v pohodě stačí, na to množství co dělám. Nikdo mě nic neučil, stačili videa z youtube.Koupil jsem si ještě trychtýřek na prachování, stojan na hilzny jsem si udělal ze dřeva. Snad jsem na nic nezapomněl, počáteční investice na vybavení cca do 5000,- níž se asi nedostaneš, musíš si spočítat, jestli se ti to vyplatí. Proto osobně počítám i s přebíjením pušky, tam se dá ušetřit hodně.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#23 » pát 7. říj 2016, 16:39

Do vypoctu doporucuji zahrnout prachovac - na LEE mechanickych vahach jsem udelal navazky pro par stovek naboju (pro kazdy naboj jsem prach odvazil zvlast) a malem jsem se zcvokl. Pokud tedy davkovani prachu pomoci pouze mechanickych vah clovek nepovazuje za zenove cviceni nebo nedostal do vinku trpelivost na urovni kusu sutru, tak prachovac bude nutnosti.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#24 » pát 7. říj 2016, 17:34

mě připadá pro začátek nejlepší tohle
http://cs.strobl.cz/lee-breech-lock-cha ... ess-kit-6/
je tam vše. lis se dá přidělat na dřevěnou desku a svorkama chytit ke stolu a stejně jednoduše sundat



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#25 » sob 8. říj 2016, 12:55

skoro vše, ještě matrice,

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#26 » pon 21. lis 2016, 12:07

Přidám sem ještě jeden doplněk k levnému přebíjení:

Jak skladujete zápalky? Ty odděleně musí být, lze jich skladovat maximálně 1000. Jak chápete tu oddělenou schránku ? Stačila by plechová pokladnička ?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#27 » pon 21. lis 2016, 13:49

Určitě plechovka stačí. Jen nesmějí být zápalky nasypány společně s prachem v jedné plechovce.... :-) V tom zákoně to je psáno jen jako ochrana před trotly, kteří by si zápalky sypali do nádoby s prachem... :-)



Erix
Příspěvky: 59

Příspěvek#28 » ned 20. srp 2023, 18:31

Zdar, začínám pokutovat po novém vybavení - nějaké to hobby přebíjení. Bude to na pokusy a pro radost, že něco nového se člověk naučí, tak využiji toto téma.

Beru to jako něco podobného, když předovkáři ladí svoje zbraně k dokonalosti a maximální přesnosti. :)

Teď už k tomu hlavnímu, nějakou ultra spotřebu zatím nemám, tak stačilo něco úplně základního, ale aby finanční prostředky byly investovány s rozumem.

1. První možností by mohlo být opravdu hobby "přebíjení" od Lee Loader. Tady je určitě plus cena, kdy člověk relativně levně vyzkouší, o čem to vlastně je. Mínusem je určitě menší efektivita (produktivita) a také to, že zde chybí kompletní kalibrace nábojnice + zaškrcení střely.
Kdo toto přebíjení má a aktivně používá, šlo by místo paličky použít malý dílenský lis? Jak velký problém se absence zaškrcení, nebo to matrice trochu umí? U samonabíječky to prý hodně vadí, což beru. Takže asi pouze na nouzové použití pro pistole a klikové opakovačky?

2. Druhá možnost je cesta už s použitím klasických matric (3 nebo 4-dilná) a použití jednooperačního lisu. Všude se doporučuje používání lisů s tzv. "O" rámem, kvůli větší tuhosti. Tady nevím, zda je to u menších ráží opravdu nutnost, zda nevyhoví i levnější lis s "C" profilem. O absenci zápalkování vím.

3. Třetí možnost je použít klasický základní Turret. Při této příležitosti bych asi také sáhl po 4-dilné sadě matric, která bude patrně lepší a lis bude plně využit (tovární kalibrace).

Tak a teď babo, co dál. Finančně mohu uvolnit až kolem 10t Kč. Plánuji přebíjet 9 mm Luger, 7.65 Browning a výhledově. 223 Remington. Spotřeba cca 100-150 ks 9 mm, cca 50 ks 7.65 a výhledově do 100 ks. 223. Co jsem počítal, tak finančně to uspoří cca 30-33℅ ceny (na 9 mm cca 2,-Kč/ks, u .223 Rem cca 4,-Kč/ks). No určitě to nebude kdo ví jaká návratnost, ale nábojnice zbytečně nevyhodím.

P. S. : Na kolik přebití Vám nábojnice v průměru vydrží, než ji vyřadíte (preventivně)? Díky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#29 » ned 20. srp 2023, 19:01

Asi bych si připlatil a rovnou koupil ten Turret.

A ta částka je jen na lis nebo i za spotřební materiál ?

Ten nástřel na na jednu návštěvu střelnice nebo na rok ?

A z vlastní zkušenosti vím, že než jsem začal spolehlivě vyrábět dostatek nábojů 9L, chvilku to trvalo.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#30 » ned 20. srp 2023, 20:35

Lee clasic Turret je celkem fajn lis.
Pokud chceš delat více razi nebude marnej.
K tomu matrice a hlavy (treba postupne)
Potrebujes k tomu asi napr. jeste vahy a supleru.

U 9mm nabojnici vyradim kdyz praskne...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jahoda a 7 hostů