Puška na LongRange

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#46 » pon 4. črc 2016, 21:49

tichá závist :oops: :) krasna



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#47 » úte 5. črc 2016, 21:15

připraveno...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#48 » čtv 7. črc 2016, 13:23

Krásná puška. Jak dlouho to sem z Jižní Dakoty pluje ? 6,5x284 ?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#49 » čtv 7. črc 2016, 18:50

Kočka. Jen neboojis se, ze te sousedi udaj, kdyz ji tam tak vystavujes? :)

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#50 » čtv 7. črc 2016, 20:06

Vypadá moc pěkně, představ ji, model, ráže, délka hlavně, dostřel... :-)



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#51 » čtv 7. črc 2016, 20:34

Soused je v pohodě ;)
Uzávěr Nesika K, hlavně Bartlein, první 6mm Norma BR 30" na 300-500m, druhá 6,5x47 Lapua 31" na cca 800-1000m
pažba JoeWest, optika Zeiss Victory V8 4,8-35x60, dával dohromady Mik Maximovič z Doplhin Gun Company http://www.dolphinguncompany.co.uk/index.php



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#52 » čtv 7. črc 2016, 20:37

ještě jsem zapomněl, doba výroby necelé 3 měsíce, další měsíc se čekalo na vývozní licenci z UK. Dovoz z EU je sranda, vše vč CIP značek, bez problémů při přihlášení



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#53 » pon 17. říj 2016, 08:15

Diky za kladne reference, kluci ;-)

Co se tyce moznosti "co nejvice za co nejmene":
Jak jiz bylo receno, z nejlevnejsi varianty tu BYL Marlin, potom Savage 10Tr... Obe jsou jiz bohuzel bud pouze bazar anebo nesehnatelne.

Nicmene, svete div se, zbrojovka se sekla a vymyslela flintu, ktera ma velkou nadeji na bestseller. Alespon u mne ma, jak psal i Balda, nova CZ 557 Varmint (a pouze jen tato verze) nejakou nadeji. Ma vse na siroky repertoar strelby - 10ranny zasobnik, weaver listu a hlavne kolmou pistolovku a vyssi licnici. Navic je pazba ze dreva a da se kutilsky upravit... Jen schovat myslivecke drevo pod krylon ;-)

Co jsem ted propocitaval na kurzu, tak se da komplet novy set na Optisanu EVX v prvni ohniskove, i s nohama postavit kol 40tis se vsim. Dokonce uvazuji ze kdyby byly kacky "navic" (haha), tak bych postavil pro kurz, protoze to ma smysl. Co jsem mel v Bzenci, tak po vybaleni nestrilena, tak eo hodiny umela stabilne sub moa na 600m za dobreho pocasi.

Takze tak ;-)

Martin



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#54 » úte 18. říj 2016, 10:21

Zdravim, jaky je rozdil mezi Savage Arms 110 Trophy Hunter vs 110FP, oboje raze: .30-06Spr.

Diky
D.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#55 » úte 18. říj 2016, 19:26

Stránky SavageArms nepomohly? Namátkou dřevěná pažba - plastová pažba, lehká hlaveň - těžká hlaveň, lovecká flinta - sportovní flinta.
A na co to chceš?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#56 » úte 18. říj 2016, 19:30

Jinak totožné s modely 10, ale 110 je označení pro long action - dlouhé závěry.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#57 » úte 18. říj 2016, 22:02

Praveze na strankach jsem nenasel onu 110FP, Trophy Hunter ano. A chci to na sportovni strelbu a mam moznost 110FP koupit, ale nevim jaka je jeji bezna cena.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#58 » stř 19. říj 2016, 07:26

Tak zkus Google a určitě něco najdeš, jo a na sportovní střelbu si vyber jinou ráži.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » stř 19. říj 2016, 14:29

Jako Uživatel Howy 1500 v 308W s varmintovou hlavní se ji nebojím doporučit. S přebíjeným střelivem se dostanu pod 0.3MOA

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#60 » úte 19. úno 2019, 05:07

Ahoj, jako uživatel-začátečník CZ 557 Varmint bych rád pomohl případným kupcům. Koupil jsem si železo a optiku (Hawke), mírně upnul (tak, aby se neviklalo, ale bylo mi jasné, že to bude třeba seřídit), přidal dvounožku a vyrazil na střelnici (dlouhou) s tím, že si zaplatím kurz, resp. učitele, aby mě s tím naučili střílet opravdu od začátku a pomohli mi vychytat takové ty drobné nuance. Když viděli, co jsem přinesl, skoro lomili rukama a že nejlepší jsou Tikky, že jsem si měl připlatit, optika naprd atp. No ale nic, seřídili jsme optiku a šli jsme střílet, nejdřív 100m. Já nic moc, ale p. instruktorka do záslepky bez problému. Nějakou dobu jsme stříleli, teoretizovali, break-inovali a tak dokola. Jenomže ta zvýšená pažba dost vadí, pokud chcete hlaveň protahovat nějakou delší tyčkou (třeba s patchem); musíte tam tak různě kroutit a to není úplně super pro pocit (jasně, měď asi nepoškrábe ocel, ale když to slyšíte se obrušovat - no fuj) ani rychlost čištění. Nakonec seznali, že to střílí OK, ale teda musel to konstruovat někdo, kdo v životě neviděl zbraň v praxi. Jinak puška budila u ostatních střílejících docela zájem a střílelo se mi s ní subjektivně dobře (ale opakuji že jsem začátečník).

Ještě si jako začátečník dovolím poznamenat, že mě překvapilo, jak moc udělá teplota hlavně a za jakou chvilku se i ta těžká hlaveň zahřeje. U kosy to člověk nějak tak ví a po těch desítkách nábojů i cítí, ale je to opravdu chvilka...

Nedostanu se teď bohužel na střelnici, takže popisuji zkušenost půl roku dozadu. Střílel jsem s tím zatím jen SB HPBT (nebo Match nebo Target či jak to mají aktuálně pojmenované), 180gr střela. Koupil jsem jich víc a tak ještě nějakou dobu je střílet budu, ale rozhodně potom vyzkouším i jiné, protože okolí se o nich vyjadřovalo jako o "líných" nebo podobně (přesně si nepamatuji).

Omlouvám se za kvalitu fotek (hlavně to kuchyňské pozadí), fotil jsem to různě narychlo a teď to jen kopíruji z mobilu. Na jedné je přesnost asi 1,2 MOA, na druhé 0,7 MOA (až na tu jednu, co tam byla z předchozího pokusu). Oba terče 100m, ale jak vidíte, je to jen mýma rukama a okem - člověk se postupně zlepšuje, přenáší na 200, kliká, ladí optiku, pak jí zase přetáhne. Prosím tedy o schovívavost, byl to můj první nebo druhý den s dlouhou opakovačkou...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů