Airsoft nebo vzduchovku na učení děcka??

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#16 » pát 21. říj 2016, 21:38

MM píše:Ozivim vlakno. Viete poradit (uplne staci manual nech to prilis vela nestoji) AS pistol - idealne modelovana podla CZ 75 - co do manipulacie co najpodobnejsiu realu ? Myslene +- hmotnost, silu pri natahovani zaveru.

Kamaratka sa totiz rozhodla robit ZP, uz som ju par krat zobral na strelnicu - s Berettou 71 to celkom ide, ale co sme skusali rozne 9mm tak ma problem so zaverom (krehka deva, jasne, je to hlavne o technike ale holt s tym zapasi :)). Potrebuje nacvicit drzanie a natahovanie - a ked bude moct popri tom doma robit diery do kartonu a cvicit drzanie zrovnanych mieridiel pri spustani bude to bonus. Takze ak niekto moze doporucit ktory vyrobca budem rad.

A ano - su mi jasne obmedzenia a ano, bude nasledne nacvicovat s ostrou, tu ide fakt dostat do ruk uchop pri natahovani a nacvicit zakladne veci pri spustani. Ten cas co sme na strelnici chcem vyuzit inak.



Možná napodobenina CZ75 - plynovka Kimar (akorát rozborka je trochu jinak - hlaveň je na rámu jako u CZ83).



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#17 » pát 21. říj 2016, 21:44

Tu mam a taky jsem s ni trenoval - zaver jde hodne ztuha takze na posilovani asi OK ;-) Rozborka je o nicem.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#18 » pát 21. říj 2016, 21:56

Neriesime rozborku. Fakt zakladna manipulacia. Zalozit / vybrat zasobnik, natiahnut, namierit, vystrelit. (operovat s kohutom a poistkou sa moze ucit na ostrej). Dievca chce trenovat aj sama, ja som s casom dost obmedzeny a ked ju uz zoberiem na strelnicu tak chcem aby strielala. Ked to bude k tomu - dohodol som ze ju predhodim na skolenie spravcovi u nas na strelnici nech ju naucia rozborku / zborku a vycepuju v detailoch, to ma ale este cas.

Takze uvitam nazory / doporucenie od ktoreho vyrobcu to zobrat.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#19 » pát 21. říj 2016, 22:02

Tady je můj inzerát s fotkama (prodané) plynovky. viewtopic.php?f=5&t=7331
Řekl bych, že se vahou apod. blížila CZ75 9mm...
Koupil jsem jí na bazoši za 1800...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#20 » pát 21. říj 2016, 22:21

manuální AS jsou plasťáky s tim se to realitě nebude podobat nikdy, blíž jsou airsoftový plynovky, ale to je drahý na to se s tim jen učit manipulaci.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#21 » pát 21. říj 2016, 22:53




cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#22 » sob 22. říj 2016, 20:46

Já jsem na zkoušku "sušil" před pár měsíci s manuální CZ 75D, nemám jí teď po ruce, ale tuším že od ASG. CZ 75 údajně v manuálu dělá jen jedna firma. Cena kolem 600 Kč. Bohužel vydrží tuším 5000 výstřelů, u mě se to potvrdilo, dal jsem je i s treningem na zkoušku asi za 5 měsíců, prodejce se v těch dvou letech záruky asi na opravách prohne. Funkční závěr, pojistka, kohout. Záchyt závěru ne.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#23 » sob 22. říj 2016, 20:55

Vdaka vsetkym za namety. Zajtra ideme zase trenovat tak hodime rec :).



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#24 » ned 23. říj 2016, 07:38

Na zkousku jsem susil s plynovou airsoftkou Glock 17. Zkusenosti jsou takove, ze jsem byl rad, ze mam neco hodne podobneho realne zbrani pro zkouseni. Ovsem mnohem lepsi je kdyz se to vice blizi zbrani co bude na zkouskach, tim myslim, ze ma kohout. Co mne malem vyradilo z "boje" je, ze jsem necvicil vypaskovavani zasobniku, nechtelo se mi sbirat kulicky. Tedy za mne doporucuji na suseni klasickou plynovku, co nejpodobnejsi a nejvernejsi zbrani, ktera bude u zkousek, vetsinou CZ75, tak jak ti radili ostatni.

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#25 » ned 23. říj 2016, 07:41

Jinak na trenink na terc je ta plynova airsoftka super, ma i imitaci zpetneho razu.

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#26 » stř 24. říj 2018, 05:56

Nenasel jsem lepsi vlakno, tak zkusim dotaz sem. Premyslim, ze bych si koupil airsoft dlouhou, ale ne na behani a strileni po lidech ale vyhradne na blbnuti na zahrade, trefovani plechovek, strelba do terce atp. Strelba davkou by mohl byt zajimavy bonus, jinak jsou priority: dobra presnost, slusny vykon(dostrel), taky realisticky vzhled by se mi libil, chtěl bych to mit doma vystavene.
Netusim, jaky zvolit princip (elektrika/plyn/?) ani konkretniho prodejce a typ.
Muze někdo doporucit třeba i konkretni osvědčenou pusku? Cenove nevim, když me něco extra zaujme, jsem chopen si i dost priplatit.



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#27 » stř 24. říj 2018, 07:50

Doporučil bych plynové samopaly od WE https://www.anareus.cz/kategorie.php?ka ... vyrobce=87 Cena je porovnatelná s kvalitními AEG zbraněmi, mají docela veliký výběr, manipulace jak ostrá, kope to (trochu), a na plechovky na zahradu víc než dostačující.
Tyhle typy mají hodně v oblibě kluci, kteří se snaží dělat airsoft jako opravdu věrnou simulaci boje. Výkon a dostřel je v rámci airsoftové reality v rámci lepšího průměru.
Nevýhody jsou kromě ceny nutnost kupovat plyn (flaška stojí asi 300), nebo CO2 bombičky, kolísavý výkon v závislosti na teplotě a plnosti plynové nádržky a drahé náhradní zásobníky (cca 1000 za jeden). Pokud se Ti líbí a nechce se Ti do ní dávat tolik peněz, zkontroluj si armyburzu. Čas od času se vyskytne nadšenec, který zjistí, že chodit do boje s 30 raným zásobníkem, když mají ostatní 300 a víc je trochu masochismus. Pak se prodává i za půlku.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#28 » stř 24. říj 2018, 18:45

A rozdil mezi puskami na CO2 a elektrickými je uplne zasadni nebo jak u které? Abych řekl pravdu, k elektrine mam lepsi vztah ;-)



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#29 » stř 24. říj 2018, 20:29

Puška na plyn/CO2 se liší jen zásobníkem a jsou podobné ostrým (s vyjímkou závěru), elektrické se od svých vzorů odlišují víc, protože se někam musí vejít pneumatický strojek. Zase jsou levnější (od 3000), mají mnohem větší výběr včetně různých specialit (např. ZB26 ;-)) a střílí dokud mají nabitou baterku. Zásobník je pak možno i těch 300 a víc ran, jak jsem zmiňoval v předchozím příspěvku



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#30 » čtv 25. říj 2018, 07:18

Rozdíl mezi plynovkami a elektrikami je jak Ti píše Ozzy1. U elektrik se pohon mechaboxu ( zařízení kde se natahuje píst který stlačeným vzduchem vystřelí kuličku ) děje pomocí motorku který je napájen baterkou, typicky u M4 je motorek v rukojeti a baterka v pažbě nebo předpažbí. U plynovek se jejich funkce víc blíží reálným zbraním, není tam mechabox s motorkem, plyn se plní do zásobníku, třeba M4 mají i identickou rozborku, blowback ( závěr lítá vpřed a vzad ) a taky trošku kopou. Do plynovky budeš furt kupovat plyn, do elektriky zas nabíjet baterku. Tu můžeš koupit s kvérem ( většinou NiMh i s nabíječkou, na hraní si na zahradě asi stačí ) nebo se dá dokoupit lipolka i s nabíječkou. Taky doporučuju kontrolovat armyburzu :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti