Zaučení praktická odborná zkouška

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#271 » úte 25. říj 2016, 08:02

Neodsuzoval bych jednu ani druhou variantu, spíš bych se jako nováček přihlásil do kurzu tam, kde bezpečně už pár lidí díky nim ZP bez opakování udělalo.
Já byl před zkouškami jak na kurzu, tak párkrát s kamarádem na střelnici. Můžu říct, že jak jedno tak druhé mi dalo něco. Ale ani jedno z toho všechno.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#272 » úte 25. říj 2016, 08:35

Ale já totálně neodsuzuji ani nepreferuji ani jedno a máš naprostou pravdu, že důležité jsou především reference o úspěšných uchazečích. Ikdyž to může být někdy zkreslující. Ale určitě ne moc a obecně.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#273 » úte 25. říj 2016, 08:55

Ohledne pripravnych kurzu, ja dal za pripravny kurz v delce jednoho odpoledne 600 kc na strelnici Lukova. Cely kurz byl o kratke prednasce, rozdani papiru se seznamem prikazu pri zkousce a popisem co se ma u toho delat.
Nasledovalo rozebirani zbrani ktere byly i nasledne u zkousky, vyklad k tomu co a jak, pak prakticka zkouska "na necisto", kazdy strilel 3 serie (jakoby 3 prakticke zkousky) z toho na co si delal skupinu.
Za 600 kc si myslim velice dobry kurz. Doma si clovek parkrat zopakoval jednotlive prikazy a cinnosti k nim a se zkouskou nebyl problem.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#274 » úte 25. říj 2016, 11:00

Tak to jsem asi spatnej ucitel :-)
Ode me pulka lidi odchazi s odrenejma rukama od hledi apod, jak dokolecka provadej manipulaci se zbrani pri simulaci ruznych situaci (zavady, stavy zbrane apod...).
A pak taky s plnou hlavou informaci :-)
Faktem je, ze holt pri priprave rozebiram i spoustu odbocek a otazniku (rana jistoty, slaby vystrel a rana jistoty,...).

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#275 » úte 25. říj 2016, 11:23

cmk: tohle je presne to, co bych od kurzu ocekaval. Ja sam jsem zatim pripravoval 3 kamose, kteri chteli usetrit :). Dva prosli uplne v pohode, jeden jde ted 27.10. Je pravda ze jsme v celkem malym meste (12500ob) a komisari se zde stridaji jen dva. Takze dostupnost informaci o prubehu je perfektni, zbrane jsou predem presne zname. Takze kdyz vim jakeho ma komisare (stanoven na pozvance k ZOZ) tak uz to je pak jen drill.

Ten pripad, kterej jsem uvadel je z Prahy západ. Ani nevim jaka strelnice to byla. Narazi to i na to, co se jiste nekomu objevilo v postovni schrance - PRIPRAVIME VAS NA ZOZ , vystrilite si ze 13 zbrani, ktere se na ZOZ nejcasteji vyskytuji a az tu ZOZ udelate, tak Vam se slevou prodame novou zbran od nas ... pointa: k cemu sakra budu strilet z 58, kterou u zkousky nikdy neuvidim.

Proto za me bussiness ale nerad bych urazil nekoho, kdo to dela poctive a peclive,pro pomoc a ne pro prachy

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#276 » úte 25. říj 2016, 14:16

Nechtěl jsem dělat reklamu na svoje služby ale přístup k přípravě mám podle všeho hodně stejný jako CMK. Já prostě chci, aby moji žáci zkouškami procházeli, když už si za to beru peníze. Moje nejlepší reklama jsou lidé, kteří mě doporučí dále. 10.000,- za kurz považuji za totálně předraženou zhovadilost. Nevím, co bychom museli provádět a jak dlouho, aby to na podobnou částku vyšlo.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#277 » úte 25. říj 2016, 14:27

To když je v ceně i občerstvení, třeba tygří krevety v páře z jasmínového čaje. :)

Sorry za OT.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#278 » úte 25. říj 2016, 15:11

Proto za me bussiness ale nerad bych urazil nekoho, kdo to dela poctive a peclive,pro pomoc a ne pro prachy


Ja to delam pro prachy a nestydim se za to. :-)
Stydel bych se za to, kdybych to delal blbe (bez ohledu na to, jestli za penize nebo zadarmo).
A mene nez hodina nalejvarny manipulace s tim "tak si to zkuste rozebrat" - to bych fakt asi nedelal ani zadarmo. I kdyz prisel kamos na pokec s tim, ze uz si prosel kurzem u jinyho kamose a "jen tak jsme kecali" o tom, co vsechno jeste nevi, tak jsme prokecali 2 hodiny. Ostatne pri kurzu 1:1 jsou 3 hodiny nalejvarny a zkouseni tak v klidu akorat, pri kurzu 1:3 uz je to dost nasponovany. Nad 3 lidi uz neberu.

A nejlepsi reklama jsou lidi, co doporucujou dal.

Za 10 bych k tomu fakt klidne i ty krevety dodal :-)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#279 » úte 25. říj 2016, 16:04

cmk: Kdyz si veris, ze to delas poradne, ja se za nejakeho experta nepovazuji, takze to delam zdarma. Zatim jsem to delal jen jednou, postarsi pani a byla rada. Cca 3 hod teorie, pravidel a sborky/rozborky a pak chtela asi 3x na strelnici po 50nabojich nez se sama citila na to ze to da, mela strach z ostre strelby. Zkousky udelala v pohode.

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#280 » úte 25. říj 2016, 19:37

Pánové když za to berete peníze tak to asi máte na živnost a licenci co?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#281 » úte 25. říj 2016, 19:58

Pokud vím, tak licence na takové kurzy potřeba není, živnost pokud mají volnou činnost by měla stačit. :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#282 » úte 25. říj 2016, 20:06

SimonW : Samozřejmě, příteli.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#283 » úte 25. říj 2016, 20:19

DJ Die : A co takhle ZL sk. F - Výuka nebo výcvik ve střelbě? Ta je tedy asi zbytečná. Navíc jsou všechny živnosti kolem zbraní koncesované.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#284 » úte 25. říj 2016, 21:06

Tak to se omlouvám, netušil jsem, že se to vztahuje i na tohle. Měl jsem za to, že se to týká klubů apod. kde se jedná o výcvik nezletilých. Když už jsme u toho, jak složité je pro fyzickou osobu ZL F získat?



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#285 » úte 25. říj 2016, 21:20

DJ Die: splnit podminky na koncesy...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: J.Reno a 19 hostů