CZ Shadow 2



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#436 » pát 4. lis 2016, 20:30

Pojistku vymenis uplne bez problemu a potreby nejakyho zvlastniho cajku ;)

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#437 » pát 4. lis 2016, 22:08

Žádný speciální nářadí nepotřebuješ. Je to otázka 10-ti minut. Přeju hodně zábavy.



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#438 » pát 4. lis 2016, 22:13

Jo .. mel jsem se podivat na youtube driv nez jsem se zeptal .. ale dekuji, uz je vymenena.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#439 » pon 7. lis 2016, 17:36

Jinak Shadow 2 je už i na střelnici Polárka ( frýdek-Místek) .

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#440 » pon 7. lis 2016, 18:12

Má jich 5 v laku, v hale Polarka. A jednu budou půjčovat.

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#441 » úte 8. lis 2016, 07:24

To je zajímavé , že je tam furt má a už poměrně dost dlouho na to jaký je jich nedostatek. Že by to bylo tím černým lakem ?



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#442 » úte 8. lis 2016, 16:31

Myslím, že nedostatek už neplatí. Černé už jsou, minimálně na podnikových prodejnách, .. ale bohužel jen v laku.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#443 » stř 9. lis 2016, 13:21

Nebola to len nahodou nejaka seria 40 ks pre zahranicneho vlastnika, ktory to neodobral? Vsetky cierne mali byt povodne robene len cisto Arcor + ciernena povrchovka, bez laku, toto malo byt len tych 40 ks. Zeby sa este neminuli?



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#444 » čtv 10. lis 2016, 20:43

Pokud nekdo touzi po dvojce v Arcoru, tak tady jedna je: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/21 ... 9mm-luger/

:-)



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#445 » ned 13. lis 2016, 08:06

Menil jste uz nekdo na dvojce bici kohout za sportovni? (myslim kdo jste to delal sam .. nikoli nechal si to vymenit..)

Videl jsem vedle sebe sportovni a klasicky kohout z jednicky a rozdil ve spoustecim ozubu byl obrovsky. Nyni jsem ale porovnaval vedle sebe kohout ze dvojky se sportovnim kohoutem - a ozuby jsou zdanlive uplne stejne (mereno jen okometricky). Jakou s tim mate zkusenost?

Musim to jeste vyzkouset v praxi, ale zatim mam pocit, ze tovarne dodavany kohout na dvojce jiz ma vlastnosti sportovniho kohoutu a tak pochybuji o tom, zda jeho vymena neco v praxi prinese. Podelte se o zkusenosti..

Moje zkusenosti:
- Pokud chcete vylepsit uz tak docela hladky chod zaveru, tak doporucuji upravit desku zapalniku na hrane, kterou natahuje kohout - do hladkeho kulateho radiusu.
- Pro hladsi chod spouste se mi osvedcilo vylestit tahlo spouste na bocich, kde trochu drhlo po vnitrnich plochach ramu.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#446 » ned 13. lis 2016, 11:28

Já jo,ale SAO od Zendla.Odpor skoro stejnej,jen chod spouštĕ výrazně kratší.Bodovka cca 1,3kg.

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#447 » ned 13. lis 2016, 11:33

Rád bych k tomu taky něco slyšel. Vycházím z toho , že když to RŠ používá při svých úpravách , tak to nějaký smysl má. Tak jsem zvědavej . Jinak RŠ ho prodává za 1680,- Kč.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#448 » ned 13. lis 2016, 16:10

Sidewinder píše:Moje zkusenosti:
- Pokud chcete vylepsit uz tak docela hladky chod zaveru, tak doporucuji upravit desku zapalniku na hrane, kterou natahuje kohout - do hladkeho kulateho radiusu.

Takový zásah ale nemá zdaleka vliv jen na snadnost natahování závěru... Všechny ostatní dopady jsou negativní.
Např. u 1911, které mají z valné většiny FPS s rádiusem, se naopak vyměňuje za pravoúhlou.
http://rangehot.com/reduced-radius-firi ... stop-1911/
http://forum.m1911.org/showthread.php?1 ... ing%20stop
...Enter the small radius on the bottom of the firing pin stop, which lowers its contact with the hammer and reduces the mechanical advantage in overcoming the hammer’s inertial mass and the mainspring’s resistance.

By providing a tiny bit of added delay…think of it as a speed bump…the bullet escapes a tick sooner relative to the slide’s position…which removes the force that drives the slide sooner in its journey to the impact abutment. When that force goes away, the slide isn’t being accelerated. It can only decelerate.

The effect is two-fold. First, you have the speed bump at the outset, and you have the force removed from the slide earlier in the recoil phase…which reduces the slide’s rearward velocity and momentum…which translates to less impact with the frame…which translates to a little less muzzle flip. Aside from making the slide a little harder to rack, sometimes there is such a thing as a free lunch...

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#449 » ned 13. lis 2016, 16:28

Nevím jesli jsem vše pochopil správně, nemnoho vládnu anglicky. Určitě to má ale negativní vliv na uzamčení hlavně a tím pádem i přesnost. Deska neklade správný odpor a závěr se pohybuje dozadu dříve, než střela ooustí hlaveň. Tím dojde k částečnému odemčení hlavně dříve, než má. Zkuste si všichni stáhnout závěr o 3mm a pak zkusit vůle hlaveň závěr. Což mi tedy řekl i pan Zendl, že k tomu dochází a nemusí být ani přeúhlovaná deska zápalníku. Takže když se to sečte, hlaveň je v době kdy ji opouští střela pěkně rozkmitaná a kde je pak přesnost?



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#450 » ned 13. lis 2016, 18:06

Zajímavá informace, díky.. Akorát mi trochu nehraje...
... pokud by byla správná úvaha, že závěr se dá do pohybu ještě ve chvíli, kdy je střela v hlavni, tak by ale přeci muselo platit, že čím větší odpor bude deska úderníku klást, tím větší kopanec pistole dostane a pohne se ze záměrné ještě než střela hlaveň opustí - což by také mělo negativní vliv na přesnost ne? Pak by muselo mít negativní vliv na přesnost i osazení slabší bicí a vratné pružiny.. a o tom pochybuji, když to je tak oblíbená úprava.. Není to spíš tak, že střela je ve chvíli, kdy se závěr znatelně hne vzad, už mimo lauf? (přecijen závěr je mnohem větší masa, nežli střela, která navíc ve vývrtu tlačí hlaveň dopředu, čímž jí drží uzamčenou dokud ji neoputí..?)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů