CZ Shadow 2

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#451 » ned 13. lis 2016, 18:32

Na YouTube jsou i videa. Něco jako slow motion bullet. Závěr jede vzad hned po odpálení zápalky, cca 2-3mm než střela opustí hlaveň. Záleží na uzamčení hlavně. Zendl mi říkal, že v tomhle jsou ty 2-3 mm stejné u 1911 a CZ. Proto se vůle mají měřit s vystřelenou (nafouklou) hilznou v komoře a závěr stažený o 2-3mm vzad. Závěr jde vzad v přímce a k rapidnímu zdvihu dochází až narazí závěr do zadní polohy. Když ubereš materiálu na desce, projeví se to v rozkmitání hlavně dřív než by mělo. Pružiny sice odpor mohou činit menším, ale pořád tam je ale materiál na desce už ne. Podle mě je to akademická nezměřitelná debata :) Já bych to nedělal. I když je fakt že na US fórech je i tenhle tvůj návod. Pružiny mění hodně střelců, ale nikdy jsem neviděl přeúhlování desky.
Edit// ta hilzna částečně vytěsní vůli závěr hlaveň u výhozného okénka.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#452 » ned 13. lis 2016, 19:08

https://youtu.be/XXZUMGRxPM4
čas 2:13, uzamčení Browning, což má i CZ. Někde jsem kdysi našel ještě lepší video, ale to byl jiný server než YouTube



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#453 » úte 15. lis 2016, 09:29

Zajimave.. zkusil jsem si odpor kohoutu pri tovarni desce a potom u mnou upravene desky a ten rozdil sice znat je, ale neni velky.. Odhaduji to tak na redukci odporu o cca 10%. Tovarni deska na Sh2 totiz uz sama o sobe radius ma, jen je dost kostrbaty. Kdyby tam radius nebyl, spis jen srazena hrana, tak to teprve delalo velky rozdil v odporu kohoutu..

Pak jsem ale zkusil tento odpor porovnat pri tovarni a slabsi bici pruzinou a tam teprve nastava velky rozdil - mam bici pruzinu od RŠ 11lbs. Odpor, ktery klade kohout zaveru pri odtlacovani, je v pripade 11lbs pruziny zredukovany tak odhadem o 70%!

To mne vede k otazce - kdyz ladite sve soutezni zbrane - resite z tohoto duvodu jen vratnou pruzinu, nebo davate automaticky i slabsi bici a proc?

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#454 » úte 15. lis 2016, 16:38

To se pěkně odklonilo od toho SPORTOVNÍHO kohoutu v SA/DA.

PS: když jsem měl v ruce S2 upravenou ve fabrice tak měla sportovní kohout SA. A hrana desky byla zaoblená ?!? Bohužel jsem si nevystřelil. Dlouho jsem pak přemýšlel o SA jak se mi to líbilo.



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#455 » úte 15. lis 2016, 17:43

Kamarad ma spoust SA vcetne sportovniho SA kohoutu na Shadow1 a je to parada, srovnatelny s TS. Ale ja chci SA/DA. Sportovni kohout jeste odzkousim.. cekam, az mi dorazi nahradni cepy, prerusovac a tycka bici pruziny, abych ho mohl zkompletovat a pak vyzkouset v pistoli.. ale jesti ma ozuby stejne jako kohout tovarni, coz se mi na pohled opravdu zda, tak tam radeji necham kohout tovarni, protoze je hezci :-)

Ale co ty pruziny? jake kombinace pouzivate a proc?



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#456 » čtv 17. lis 2016, 09:20

Muzete mi prosim nekdo z Vas, majitelu "dvojky" (nejlepe nejake z tech drive vyrobenych), vyfotit ozub kohoutu v natazenem stavu, tak jak je na prilozene fotce? (idealne pri sundanem zaveru, aby to bylo dobre videt) .. treba se podari odhalit zmeny ve velikostech ozubu, pokud ji nahodou CZUB udelala. Diky predem..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#457 » pát 18. lis 2016, 12:42

Mám na dvojce sportovní kohout.Foto pro porovnání. Jinak při výměně kohoutu mě překvapila hrubost obrobení ozubů u standartního kohoutu.

2016-11-18 12.38.36.jpg


2016-11-18 12.40.01.jpg


2016-11-18 12.39.02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#458 » pát 18. lis 2016, 18:28

Diky, .. SA kohout je moc peknej a je videt, ze i ten ozub ma mensi..

Jinak ja jsem nainstaloval sportovni kohout a ackoli se mi zdal ozub stejny s tim originalnim kohoutem, tak nyni muzu potvrdit, ze stejny neni. Opira se o trochu mensi plochu na zachytu.. Uvidime, co to udela s chodem spouste az si to trochu sedne.. Zatim zadny vylepseni nepozoruji, ale je fakt, ze i na tom sportovnim kohoutu maji plochy opracovany docela nahrubo. Bude to chtit trochu vylestit..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#459 » pát 18. lis 2016, 18:51

Mi spíš vadí, že reset u S2 je delší, než u jedničky. Přitom má použitý B disconector. Mám i původní B disconector zektereho vznikl pre B který dělá velmi krátký reset. Asi jde o zkrácení křidélek, ale zatím jsem se k tomu nedostal. Na jedničce bylo asi kratší táhlo spoustě, protože disconector je výrazně jiný.



Sidewinder
Příspěvky: 44

Příspěvek#460 » pát 18. lis 2016, 20:10

Tak prime srovnani s jednickou nemam, ale reset mi prijde velmi kratky ..

Jinak po odladeni a namazani ten sportovni kohout opravdu chodi lip nez puvodni. Neni to nejaky velky rozdil, ale rozdil to rozhodne je - a k lepsimu.

Uživatelský avatar
Bobo2222
Příspěvky: 38

Příspěvek#461 » pát 25. lis 2016, 10:30

Je to asi triviální, ale nikdo to tu nezmínil. Spoušť má nastavovacího červíka, který je z fabriky nějak nastavený. Vyšrouboval jsem ho až do polohy, kdy už spoušť nespustila a potom potom jsem jej po čtvt otáčkách zašroubovával zpět. A to až do chvíle kdy bylo spouštění v SA i DA spolehlivé. Tím se mi chod spouště značně zkrátil.
Doufal jsem že dalšího zkrácení chodu ( zejména mrtvý chod nebo namáčknutí nebo jak se to správně jmenuje) dosáhnu výměnou bicího kohoutu nebobo přerušovače. To jste mi ale nepotvrdili.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#462 » úte 29. lis 2016, 09:08

Dnešní informace z prodejny v Opletalce, mají skladem lak i arkor



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#463 » ned 4. pro 2016, 22:25

Zdar borci, mám info od Robina že už se arcorované rámy nebudou vyrábět. Budou už jen lakované. Má k tomu někdo jiný poznatek?



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#464 » pon 5. pro 2016, 18:15

Mě odpověděli při nákupu v podnikovce úplně stejně.



uživatel
Příspěvky: 28

Příspěvek#465 » pon 5. pro 2016, 19:11

Takže desinformace, že je jen několik kusů lakovaných, co údajně odmítl zahraniční kupující je opět jen lež zbrojovky a holt neumí ani na nových mašinách udělat rovný povrch, který maskují vrstvou barvy. Škoda

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů