Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#316 » stř 16. lis 2016, 12:14

Podstatné je asi střílet LOS tím co budu nosit. Upevnění návyků a vyzkoušet si jak ro s danou zbraní jde.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#317 » stř 16. lis 2016, 21:23

vgj: Přesně tak, na to byl také LOS vymyšlen. Že se z něj postupem času stalo tak trochu "IPSC Light", je věc jiná.
Jinak Makarov je na LOS rozhodně vhodný, za loňský rok jsem s ním vystřílel 3. místo v Čelákovickém poháru. Sice v divizi MPi není taková konkurence, ale i tak :thumbup:



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#318 » stř 16. lis 2016, 22:58

Los je rozdělen na dva směry. Tradiční, vždycky pořádají závody v otrokovicích a teď už i na Slovensku, dodržující Cimmrmanovskou zásadu, "aby to bylo jako ve skutečnosti". Ti trenují běh s kufry a v zimnících. No a pak jsme my, "sportovci" co se raději převlečou do trenýrek s lampasy... :-) Pro nás je los jen takový trenink na IPSC s troškou psychické zátěže, protože se tam soutěží. Pak je ještě jeden rozdíl a to je polovina vysledkové tabulky. Sportovci jsou nahoře a bojovníci dole...:-)



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#319 » čtv 17. lis 2016, 12:23

Chip píše:... my, "sportovci" ...pro nás je los jen takový trenink na IPSC... Sportovci jsou nahoře a bojovníci dole...:-)


Tos psal nalitej, nebo to myslíš vážně? Máš pocit, že tím někoho nalákáš na LOS nebo IPSC? Protože já si myslím, že tenhle postoj je jedna z příčin, proč se do IPSC moc nových lidí nehrne.

Mírni výrazivo !



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#320 » čtv 17. lis 2016, 12:51

Nepiju. Ale ruku na srdce. Copak to tak není? A je to pochopitelné. Člověk který střílí s velkou, těžkou sportovní pistolí, odladěné střelivo, má pouzdro zaměřené na rychlé tasení a oblečení prizpusobené tak aby rychle tasil a neprekaželo mu, bude mít vždycky vyhodu nad nekym, kdo má veci které běžně nosí. Navíc sportovec se podiva na situaci, spocita si kroky a presne vi jak to, v ramci omezení daneho závodem odstrílí za co nejkratší čas. Co vic dodat?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#321 » čtv 17. lis 2016, 13:42

Jinak úplně nechápu tvoje rozhořčení nad mou odpovedí. Každý prostě hledá ve strilení něco jiného. Sloužím přes 20 let v ozbrojených silách a sborech, absolvoval jsem řadu misí a díky své profesi musím každý den učít střelbu nebo taktiku. Proto si jezdím na závody odpocinout a zasoutežit, takže mě zajima jen čas a body. Opravdu mě netankuji taktické zásady, prezentované nota bene někým, kdo v životě nedržel v ruce zbraň v ostre akci. Zní to možná namachrovaně a snad i je, ale jak to souvisí s přilákáním lidí na Los nebo Ipsc?



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#322 » čtv 17. lis 2016, 16:14

Jo, takže dokud někoho nepostřelím, tak se nemám odborníkům plést do řečí, jo? Kuriózní názor. :roll:



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#323 » čtv 17. lis 2016, 16:36

2 Chip: Proč neustále shazovat "obrankáře"? Ano, když přijede ligový tenista na turnaj příchozích, tak všechny ty rekreační pinkálisty porazí. Je to ale důvod plácat se po ramenou? Fůra střelců má zbraň primárně k obraně a LOS berou jako jisté cvičiště, pokud dávají prst mimo spoušť a drží bezpečný směr, tak proč ne, ať si u toho třeba recituje básně, ne? Pochopím tu averzi v IPSC, tam už panuje taková hysterie, že snad zruší i název "praktická střelba", protože to zní moc nebezpečně. Ale to LOS by měl být otevřenější. Myslím si já.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#324 » čtv 17. lis 2016, 19:20

Možné to je řediteli, nač se o to hadat? Ale nikdo ti nebrání plést se do jakékoliv debaty... A z jiného soudku. Pokud se nepletu, tak ty jsi taky typický sportovec a ne obrankář...:-)



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#325 » čtv 17. lis 2016, 20:13

No jedno je sport a druhe sport neni. Zrovna chip by to měl vědět vic jak ostatni. Jestli to tedy dobře chápu tak chip je pravě na straně nesportovců, jinak by se tím přece nemoh živit a dobří ví jak sportovní návyky přidávají riziko v realné situaci.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#326 » čtv 17. lis 2016, 21:11

Někdo bere LOS jako trénink, někdo jako soutěž, další jen pro radost nebo změření sil s kamarády a příležitost se vidět s podobně "postiženými". Nevidím nic špatného na žádné z možností.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#327 » pát 18. lis 2016, 08:24

ono taky na žádné z možností nic špatnýho není
tedy do momentu, než si někdo začne "poměřovat pinďoury" podle výsledkovky, poněvadž ta to nezohledňuje

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#328 » pát 18. lis 2016, 12:15

Oba pohledy na LOS se mi zdají v pořádku. Problém je v jejich kontroverzi. Chip se dere za výsledky, snaží se vyhrát, je ctižádostivý. To je podle mě 90 procent účastníků LOSu, nevidím na tom vůbec nic "závadného". Soutěživost je fajn. Nehádejte se a střílejte ;)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#329 » pát 18. lis 2016, 15:19

chip: omyl, jsem obojetný. ;) LOS střílím tím, co nosím, bez úprav, se standardním střelivem. IPSC se speciálem a střelivem na míru.
Jinak k Tvému názoru, dost dlouho jsem učil, jak postupovat při loupeži a kupodivu jsem nepotřeboval projít ostrou akcí ;) Proto s přihlédnutím k myšlence LOS uvedené v pravidlech, je podstatné naučit držitele alespoň základním pravidlům jak ... nemám ambice dělat z laiků členy zásahového komanda, jak by někteří od LOSu chtěli.
Některé zásady platí vždy.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#330 » pon 21. lis 2016, 13:46

10 PRINT "LOS by mel byt vic o taktice"
20 PRINT "LOS by mel byt vic sport"
30 PAUSE 6 MONTH
40 GOTO 10

Neverending story...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti