Klíč na matrice

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#1 » úte 22. lis 2016, 13:13

Netušíte někdo kde bych sehnal klíč, kterým by šly utáhnout matrice? Jak jsou usazený hodně blízko, normální klíč se tam nevejde. Na Youtube jsem někoho viděl používat něco co byla v podstatě jen taková objímka s držadlem, která se v pohodě navlíkla přes matrici a hotovo. Bohužel vůbec netuším, jak by se to mohlo jmenovat.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#2 » úte 22. lis 2016, 16:36

Tie od Lee su zamyslane len ako "finger tight", ale je pravda ze tam je velmi malo miesta na pohodlny uchop. Ak by si nasiel nieco co funguje s Lee, daj vediet. Tu su nejake tool-y, aspon pre inspiraciu co googlit:
http://www.midwayusa.com/product/191984 ... ing-wrench
https://www.grafs.com/retail/catalog/pr ... ctId/13049
http://leeprecision.com/lock-ring-eliminator.html

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#3 » úte 22. lis 2016, 17:19

Změř matici šuplérou a kup trubkový klíč za pár korun. Matrici si při dotahování přidrž zespodu. Nicméně být tebou, tak ten trubkáč neberu přes páku ale jen rukou, páč matice lee jsou z hliníku. Mě tedy stačilo to pořádně dotáhnout prsty.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#4 » úte 22. lis 2016, 17:28

Držet zespodu mě to nenapadlo.
Jinak leda si něco nechat vyrobit. Ale ten trubkáč by nakonec asi šel... jen teda jestli seženu v palcových rozměrech :D

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » úte 22. lis 2016, 18:11

A proč potřebuješ mít matrice dotažené klíčem ?

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#6 » úte 22. lis 2016, 18:14

Aby se neviklaly? To je fakt divná otázka.
Prstama to nikdy neuděláš dostatečně pevně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » stř 23. lis 2016, 08:13

Jinak než rukou jsem je nikdy nedotahoval. Nemá žádný smysl to rvát klíčem.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#8 » stř 23. lis 2016, 09:30

Zkus namazat gumové kroužky těch aretačních matic silikonovou vazelínou. Pak to půjde dotáhnout mnohem snáz. Obyčejná vazelína nebo olej by je mohla časem "rozblempcat" a přilepit k hlavě.
Případně je namydlit, pokud nemáš silikonovou vazelínu.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » stř 23. lis 2016, 10:36

Petzold
taky utahuju klíčem, neb nemám rád plovoucí OAL ani jiný míry



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#10 » stř 23. lis 2016, 11:41

Takisto mam lee matrice dotiahnute palcovym klucom (myslim ze to je 1.24" pre Lee). Lebo nemam rad plavajuce OAL ako pise 4mike. Takto sa drzia v rozpati +/- 0.05 mm dane odchylkami pri strelach a nabojniciach. Pri nedotiahnutych to lietalo daleko viac, nehovoriac o tom, ze matrica pre prachovac Dillon sa casom uvolnovala a menila rozhrdlenie. Dal som tam matricu Lee s kruzkom a pritiahol klucom.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#11 » stř 23. lis 2016, 14:31

4mike píše:Petzold
taky utahuju klíčem, neb nemám rád plovoucí OAL ani jiný míry

Přesně tak.

Když člověk ty gumový kroužky sundá, matrice se časem prostě povolí. Když je tam nechá, není fyzicky možný (teda pokud člověk není Magnus Samuelsson) je dostatečně dotáhnout tak, aby se matrice neviklaly.

Nakonec jsem to vzal normálním stranovým klíčem za cenu velmi mírnýho ožvejkání ploch. Možná si nechám udělat úplně jednoduchej nástroj u známýho kováře. Kupovat klíč z Ameriky fakt nehodlám,

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » stř 23. lis 2016, 14:34

když zagooglíš najdeš palcový klíče i v ČR, mimo jiné je vyrábí třeba Tona

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#13 » stř 23. lis 2016, 14:42

Myslel jsem klíč co v pohodě nastrčím na matku zeshora, a nebudu muset řešit, že se mi v různých úhlech nevejde.
Trubkový fungujou, ale matrice se pohodlněji drží za vroubkování.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » stř 23. lis 2016, 14:51

na matku shora nasadíš bud trubkovej nebo očkovej, (stranový se nasazují obvykle ze strany)
oboje lze koupit, pokud toho nejsi schopen použij klíč 32, poněvadž 1,25"x 25,4=31,75

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#15 » stř 23. lis 2016, 14:53

Jedině ho fiknout tak na dýlku 3cm, z boku provrtat a z nějaký šestky šroubu s nízkou hlavou si udělat rukojeť. A nemusí být dlouhá, neboť jak jsem psal, matky jsou z hliníku a ten závit se ztrhne ajncvaj.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů