Uzkon TR-X



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#616 » úte 18. říj 2016, 19:07

Když při otevřeném závěru stisknu spoušť, nechám stisknutou a současně zavřu závěr, tak spoušť je po uvolnění stále natažená (na druhý stisk cvakne).



Tomíček
Příspěvky: 2

Příspěvek#617 » úte 18. říj 2016, 19:43

Je to trochu jinak - natáhneš závěr, vrátíš předpazbím tak do půlky okénka, stiskneš spoušť a dorazíš dopředu. Úderník je vypuštěn.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#618 » úte 18. říj 2016, 19:57

Aha, tak takhle to funguje! Navíc okénkem vidím, že se nepodává žádný náboj - komora zůstává prázdná - RJ není potřeba. Díky!



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#619 » úte 18. říj 2016, 21:01

psal jsem o stisknutí spouště PŘI posouvání závěru do přední polohy, ne při otevřeném závěru. tam nedovolí uvolnění bicího mechanismu přerušovač

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#620 » úte 22. lis 2016, 21:08

dotaz na majitele TR-X, případně AS13. Jak jste na tom s vůlí předpažbí? Příjde mi, že předpažbí je příliš volné na pevný úchop. Je to kus od kusu nebo výsada těchto typů Uzkonu?



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#621 » úte 22. lis 2016, 23:01

Na své TR-X jsem si žádné vůle nevšiml.

V plastnovém výlisku předpažbí je zasazená železná kulisa hýbající se závěrem a tím ostatním mechanismem. Při rozborce (odšroubování převlečné matice a odejmutí hlavně) se to celé rozpadne na prvočástice a dá se to dobře prohlédnout. Jestli se ti něco nezdá, začal bych odsud.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#622 » úte 22. lis 2016, 23:52

zbraň je nová, AS13, vše na pohled neopotřebené, prostě nové. Vůle předpažbí je prakticky vymezena průměrem "díry" na nábojovou trubku v plastovém výlisku a průměrem prohlubně na hlaveň. U obojího větší průměr, než je třeba, takže předpažbím jde kývat nahoru a dolů a dokonce jím lze pootočit na obě strany v ose hlavně (nábojové trubky). Všechno závisí na tom plastovém výlisku, tak mě jen zajímalo, jestli to tak je u všech nebo je to sázka do loterie. Když trošku popřemýšlím, tak to určitě půjde i nějak "opravit".



Tomíček
Příspěvky: 2

Příspěvek#623 » stř 23. lis 2016, 07:49

Na mé AS13 ma také plastové pŕedpažbí trochu vůli, ale ničemu to nevadí. Kolega má TRX a to samé.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#624 » stř 23. lis 2016, 20:34

Je to proto že to předpažbí kopíruje pohybem hlaveň která je kónická -když to stáhneš dozadu to předpažbí tak se to částečně vymezí ; taky se mi to zprvu moc nelíbilo-působí to jaksi pouťově ; já jsem to částečně eliminoval tak že jsem na to předpažbí z obou stran(od předu cca 4-5cm) nalepil kousky černé plsti -aspoň to tak nehrká



JedlaŠvihák
Příspěvky: 1

Příspěvek#625 » pát 9. pro 2016, 22:57

Ahoj,

koupil jsem před tejden uzkona, dneska jsem ho poprvé po vyčištění od konzervačního oleje vyzkoušel.

Střelivo S&B 2mm,3,5mm, 4mm..vše krásně pobere, problém nastane s magnumem buckshot.. zbraň ho podá, vystřelí, ale za boha už nejde vyndat..musí se povolit závěr pojistkou, stáhnout předpažbí a tyčkou skrz hlaveň do hylzny bouchnout..vypadá to, jako by se tam ten magnum nevešel..při tom je to 12/76 a stejnej náboj u tr-x normálně maká..někdo zkušenost?

PS: je to moje první brokovnice



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#626 » sob 10. pro 2016, 16:55

Ano, je to i na magnumy, neměl by být problém.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#627 » sob 10. pro 2016, 17:20

Střílel jsem z AS17 magnumy -hrubý brok cca 6mm a bez problémů -až na to že to není nic veselýho -normálně to vytrhne předpažbí z ruky ten ráz -tím že se toto drží chytem do U tak se to nedá pevně chytit -asi kdyby to mělo tvar jak mají mosbergy tj kulatéto předpažbí tak by se to dalo pevněji obemknout -normální náboje absolutně v pohodě



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#628 » ned 11. pro 2016, 22:40

Tyhle náboje kopou i u jiných značek, u Mosberga to bylo stejné, alespoň u mě.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#629 » pon 12. pro 2016, 07:48

JJ magnum je dobrej max na "legracku" pro kamose, kterej to nezna. :) Jinak to kope jak svina a nic z toho.

Vyndat ven z moji AS-18 jdou taky o trosku hur a musim vic zabrat.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#630 » pon 12. pro 2016, 17:43

Bohuliby píše:Tyhle náboje kopou i u jiných značek, u Mosberga to bylo stejné, alespoň u mě.


Jako co se ramena týká tak se dá pár nábojů v pohodě ustát(mluvím furt o magnumech) ale má tendenci se to při dobrém zapření v rameni zvedat hlavní nahoru a vytahuje to předpažbí z ruky protože kvůli tvaru je neobejmeš prsty do tvaru ,,O" ale ,,U" a tím není chyt tak pevný -tak jsem to myslel ne že to v některé zbrani kope méně -to by pak už hrála roli jedině váha zbraně popř úsťová brzda atp

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů