Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#391 » úte 4. říj 2016, 14:55

Pokud se někdo rozhodne zabít, tak oběti v klidu vrazí kudlu do zad a nepoběží proti ní a nebude nožem mávat... To se stane spíš po nějaké slovní hádce apod.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#392 » úte 4. říj 2016, 19:04

Jirka-t píše:kolombo: "prosté trefit se." Zase na druhou stranu, pokud vycházím z této modelové situace, kdy útočník běží na mě, nikdy nestřílím na cíl vzdálený 10m, ale bližší... Jestli to chápu dobře.

Hele viděl jsem test, kdy se to zkoušelo proti stojícímu střelci a na 10 metrů byla nejrychlejší reakce "výstřel" současně se zabodnutím kudly v břiše. A to podotýkám obránce počítal z útokem.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#393 » stř 5. říj 2016, 05:23

Na tak krátkou vzdálenost proti noži je možná lepší než pistole tohle:
http://www.kapesni-noze.cz/noze-s-pevnou-cepeli/windlass-knob-cane/

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#394 » stř 5. říj 2016, 08:02

Náboj v komoře ..

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#395 » stř 19. říj 2016, 21:51

Tak ode dneška měním partaj. Hlasoval jsem "Ne", ode dneška ano. Konkrétně u mě šlo o počáteční "strach" s manipulací s ostrým střelivem do komory v bytě. Dnes jsem se odhodlal natáhnout a vypustit páčkou tomu určenou mířejíc na manželčinu polovinu postele. Od teď nosím nadrcnuto a proč? Po několika měsících nošení bez náboje v komoře jsem si uvědomil, že ne vždy mám obě ruce volné a taky by nebylo dobré si třeba vytvořit závadu hned při nabíjení.

Sejdeme se ve vlákně "Výstřel doma" :-D

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#396 » čtv 20. říj 2016, 05:44

Nosím u sebe denně Ruger LCP a nabito v komoře. Nějak si nedokážu představit že bych v krizi ještě natahoval. Ale berte to jen jako "My two cents" - každej jsme jinej..

Uživatelský avatar
stalin
Příspěvky: 39

Příspěvek#397 » pát 25. lis 2016, 07:55

Nosit v komoře? Ano. Proč? Protože na hraní nemusí být vždycky čas
https://www.youtube.com/watch?v=1A9V4XVyPxk



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#398 » pát 25. lis 2016, 08:40

Nosit v komoře? Ne! Proč? Protože člověk je omylný. Včera syn absolvoval školení zkušebních komisařů v Praze. Říkal, že součástí školení byla prezentace z kriminalistického ústavu, odbor balistiky, kde ukazovali pár fotek, jak dopadla manipulace s "nenabitou" zbraní. Alespoň si to lidé mysleli. Předpokládám, že šlo vesměs o nosiče s nábojem v komoře, kteří jaksi zapomněli vybít. Náboj se do komory sám od sebe nedostane, a ten, kdo si hraje se závěrem jen v rámci střelnice je před takovými "balistickými událostmi" chráněn daleko víc než ten, kdo si s kvérem hraje třikrát denně. Jednou udělá chybu...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#399 » pát 25. lis 2016, 08:58

Kdo se k pistoli chová pořád jako že je nabitá, tomu se to nestane. Já bych naopak předpokládal, že jde o nenosiče v komoře a mysleli si, že tam ten náboj prostě není...viděl bych to jako pravděpodobnější variantu.

stalin: Pěkně mu to dal. Spočítal jsem správně šest? Na druhou stranu, asi už tasil proti vytažené zbrani. Byl to docela risk, ale využil moment překvapení. Kdyby musel natahovat, tak je v p...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#400 » pát 25. lis 2016, 08:59

Luky: No zašel bych si na cvičák a poprosil, jestli bych si mohl zkusit psa na rukáv a až tam bude viset, tak zkusit tasit a natahovat... :angel:

Chyba se stát může, proto dodržovat míření do bezpečného prostoru a zbraň vždy jako nabitá..

Já spíš předpokládám, že to byli lidé, kteří zbraň nezkontrolovali a spolehli se na svou domněnku, a to mohou být nosiči v komoře i "izraelci"... ;) Spoušť se sama taky nezmáčkne... Stačí dělat kontrolu a nevyndat zásobník (naposledy jsem to viděl v neděli - kolega mi na kurzu dal zbraň k vzájemné kontrole s prázdným zásobníkem. Kdyby tam měl náboj, tak místo RJ udělá do terče další díru.).



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#401 » pát 25. lis 2016, 09:12

Luky: No a stejně jako se náboj do komory sám nedostane, tak se sám od sebe ani nezmáčkne spoušť a nespustí zápalník (ponechme to prosím takto:)). Takže kdo je úplně blbej, opilej, nebo co já vim, průseru se stejně tím, že nemá náboj v komoře, dost možná nevyhne. Protože stejně jako to jednim pohybem natáhne, hned druhym pohybem to odpálí.. si myslim.
No a nezlob se, argumentovat tim, že kdo se postřelil, asi nosil v komoře.. to už zní trochu divně.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#402 » pát 25. lis 2016, 09:37

"proto dodržovat míření do bezpečného prostoru a zbraň vždy jako nabitá.."
Tohle odříká každý majitel zbraně i když ho někdo probudí ve dvě ráno. Přesto se průsery stávají. Protože člověk není dokonalý. A když nemám náboj v komoře, nemůžu ho odpálit ani omylem.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#403 » pát 25. lis 2016, 09:38

Joab: "No a nezlob se, argumentovat tim, že kdo se postřelil, asi nosil v komoře.. to už zní trochu divně."
To nezní divně, to zní logicky. Prostě z nějakého důvodu zapomněl vybít.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#404 » pát 25. lis 2016, 09:44

P.V. čtyřicetikilového ovčáka mám doma. Jasně, macek. Jaká je ale pravděpodobnost, že se ti jednou takový hafan zakousne do předloktí? Dřív se vybouráš s autem.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#405 » pát 25. lis 2016, 09:56

Luky22: Víš co? Nenos zbraň raději vůbec, pokud nevěříš svým prackám a zbrani. Bude to tak lepší pro všechny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů