Význam váhy střely

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#31 » úte 1. lis 2016, 09:07

Style, díky, zkusím to taky.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#32 » úte 1. lis 2016, 09:09

Je nutné si uvědomit, že hmotnost střely je pouze jeden z mnoha parametrů náboje. Kdo staví vlastní náboje pro přesnou střelbu, nebo vybíral sérii střeliva pro závodní střelbu, ten o tom ví svoje.

Z toho, že vychází lepší rozptyl s konkrétním nábojem a zbraní lze udělat pouze jediný závěr, a to ten, že tento typ náboje je pro tuto zbraň vhodnější, než druhý.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#33 » úte 1. lis 2016, 10:25

Asi jak říká peggy, třeba obdobný nebo možná ještě lepší rozdíl mám u 100gr SP nábojů v S&W Shield, kde jsou o hodně lepší než ostatní. Přitom zas v K100 rozdíl nepozoruji žádný. Horší nejsou, ale lepší taky ne.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#34 » úte 1. lis 2016, 16:35

Peggy: Tvůj závěr ".....jediný závěr, a to ten, že tento typ náboje je pro tuto zbraň vhodnější, než druhý.." se jeví asi nejpravděodobnější. Takže teď budu experimentovat s různýma nábojema ve všech svých zbraních, protože mě hlodá zvědavost.

Rough boy: zkus a dej vědět jak to dopadlo a já mezitím najdu čas otestovat i pistole :)

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#35 » sob 5. lis 2016, 21:27

Style, už jsi zkoušel?
Mají další zkušenosti s rozdílem váhy při mířené střelbě? Neřeším přebijenky, ale origo SB. Plánuji teď doplnit zásoby, tak váhám který vybrat. Účelně především na ty mířené soutěže.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#36 » sob 5. lis 2016, 22:29

Wereeolf: Zatím jsem neměl čas se vydat na střelnici. Pokud to vyjde jak si představuju tak snad v tomto týdnu. Budu zkoušet pořád nontoxy SB s váhou 7,5g a 8g ale tentokráte v pistolích.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#37 » stř 16. lis 2016, 14:40

Style píše:Rough boy: je to střílené na 15m

Včera jsem zkusil aspoň 8mi gramové střely. Jedná se o můj první výrobek, střela klasická limiťácká. Příště toho snad vyzkouším víc, to je tak když si na to člověk vzpomene až ke konci :roll:
Zkusmo jsem terč poslal na 25m, nalepil si 3 záslepky (spodní je prostřelená) do obráceného trojůhelníku na bílou plochu terče abych na těch 25m něco v kombinaci s těma oleštěnejma mířidlama vůbec viděl (jednu už nevidím) a takhle dopadlo 5 ran. Paradoxně takhle s vlašimskejma 8g nenastřílím, z vlašimi mi do g17 víc vyhovuje 7,5g, jako tobě. Ale je vidět, že na to má vliv několik dalších parametrů, než jen váha střely.
Tady jsem to doplnil do tvé fotky, počítám, že oba používáme stejné záslepky pro 9mm:
soustrel.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#38 » stř 16. lis 2016, 21:52

Já nepřebíjím takže ostatní parametry neovlivním. Ještě jsem se k dalšímu testování zatím nedostal, protože dostala mě viróza (ne ta prezidentská). Záslepky máme asi stejné. Takže slíbené srovnání z pistolí dodám jak se zmátořím.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#39 » pát 25. lis 2016, 08:49

Tak jsem to včera vyzkoušel. Paradoxně to bylo lepší bez opory, za což jsem rád. Od každé hmotnosti stříleno 5ran. Na 15m žádnej mířenkářskej zázrak :lol: , ale opět mě to utvrdilo v tom, že mému glockovi v mých rukách prospívají co se papíru týče, lehké střely.

g17_vaha_strely_ZK.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#40 » pát 25. lis 2016, 10:32

Nj, vybíral jsem střelivo podle pocitu při výstřelu mezi 115gr a 124gr FMJ (cena). Nakoupil jsem 124gr. Občas střílím i něco jiného a nedávno mě překvapilo, že umím docela dobře střílet :-). Zkoušel jsem ty SP a soustřel opravdu znatelně lepší než 124gr. Asi už jsem se naučil pistoli pořádně držet (G19), takže potvrzuji tvoji zkušenost, byť ji nemohu podpořit fotkami.

Uživatelský avatar
Simona
Příspěvky: 50

Příspěvek#41 » pát 25. lis 2016, 19:45

Za sebe (ale ještě mi pořádně nezaschl tisk na ZP) mi to nejlépe lítá v pořadí subsoniky 140 grs (dělají i pěkné dírky) , 115 grs FMJ,124 grs FMJ. Jak u G17 tak u G43. SP zkusím pro zajímavost.
Možná je to trochu mimo, ale střílel jste někdo Magtech 9mm Luger ( 9F) JSP FLAT 6.15g/95gr bez drážek ? Co dělá ten světelnej efekt ? Pokud je to mimo, prosím o přesunutí a omlouvám se.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#42 » sob 10. pro 2016, 22:57

Ta jsem se konečně dostal k tomu že jsem to vyzkoušel. Stále jsem srovnával 7,5g a 8g SB Nontox.
Jednoznačně můžu říct u Eva že jsou rozhodně lepší lehčí 7,5g střely.
U pistolí už to tak průkazné není. A pravděpodobně v tom hrají hlavní roli ruce. Ale musím říct že se mi podařilo častěji nastřílet lepší soustřel lehkou střelou, ale současně paradoxně ten nejlepší tou těžší. Takže jsem z toho jelen a zatím co u Eva je to jasné a opakovaně pořád stejné. Tak u pistole bych řekl že význam váhy u střely bude méně významný. A nebo významný až v rukách lepšího střelce než já.

IMG_20161210_sloucene.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů