CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#226 » ned 31. črc 2016, 17:52

Sháněl jsem padesát osmu se sklopkou před třemi týdny-v Brně v jednom nejmenovaném kšeftu vývěr z několika kusů ale hrozný šroty (alespoň na můj vkus) -vůle sklopek (a ne malá), ošoupané -opotřebené povrchy jak kdyby došly rovnou z kurdistánu nebo ze strážnice útvaru kde jsme je denně točili ; na jedné dokonce ,,drobný" rez na hledí a to vše bratru za cenu kolem 10 000,- . Ve druhém nejmenovaném kšeftu v Brně zase převážně pádla navíc s bočními lištami na optiku (nelíbí se mi to) a opotřebení a vzhled povrchu jako v obchodě č.1 tedy pro mne neuspokojivý-za cenu taky kolem 10 000,- Poslední možnost byla -tip co jsem dostal -Břeclav - Zbraně a střelivo p. Juráček tam opravdu skladem (snad poslední) 858 taktikal CZUB funglovka - v krabici dva zásobníky ,čistící šňůra ,návod k obsluze záručák paráda za 10200,-
někde jsem četl že snad už nejsou nové skladové(tzv NZty) zbraně po armádě a že vše co se prodává v současnosti jsou nějaké repasy poskládané ze starých dílů a přelakované - nevím ale je li to pravda tak jsou v CZUH opravdoví mistři -prohlíželi ten sapik(zažitý název z vojny) moji další tři kolegové dá se říci že jsme všichni od černého řemesla a strojaři +tech zaměření -(tudíž ne ajťáci zchytralí internetem) a opravdu jsme se nazávisle shodli že to bude nejspíš funglovka(rozuměj i třeba uloženka) páč jsme nenašli žádné stopy po větším používání natož nějaký mini škrábaneček na povrchu nebo na dřevěných dílech(zkrátka po všech stránkách vzhled a stav nové zbraně) .nemluvě u tuhosti zajištění sklopky. Tož tak moje zkušenosti s nákupem osmapadesátky a malý pohled na nabídku této věci v různých obchodech.
Naposledy upravil(a) Ivoo dne ned 31. črc 2016, 18:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#227 » ned 31. črc 2016, 18:10

Cz 858 tactical IV jsem koupil a vypadá to ani jednou nevystreleno. Vypadá to zcela nepoužité.

Měl jsem v ruce tuším predelavku od zelenysport.cz a ocenil jsem na ni reflexní body na miridlech. To ten tactical nemá.

A kamarád kupoval zde Asa58 a údajně zcela nové a je spokojený. http://eshop.antreg.cz/eshop-antreg-cz/ ... ated#anch1

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#228 » ned 31. črc 2016, 21:27

Teď jsem pohledal význam značení -zde popsáno jak se pozná nová zbraň od repasované; tak podle tohoto manuálu mám funglovku.
http://www.gunexpert.cz/products/jak-sp ... it-zbran-/



ednet
Příspěvky: 4

Příspěvek#229 » pon 1. srp 2016, 12:46

Mám zakoupen Tactical 858 z UB, chci vyměnit originální přepínač režimu střelby za oboustrannou pojistku s krátkým chodem pro pušky CZ 858 Tactical od výrobce (A.Zendl). Pracoval jsem úspěšně na výměně dle návodu výrobce až do okamžiku, kdy jsem měl imbusovým klíčem 1,5 vyšroubovat šroub (červík), který je ve vložené kostce uvnitř těla zbraně a zajišťuje původní pojistku proti vysunutí Tady nastal zásadní problém. Červík nejde imbus. klíčem vyšroubovat, imbus se protáčí i když vezmu imbus menší (jedničku)
Přijde mi, že tam není v červíku žádný závit, spíše to vypadá, že červík ?? je tam natlučen hrubou silou, aby nešel vytočit. Zná někdo nějaký grif, jak červík dostat ven z kostky ?? Zdali červík odvrtat ocelovým vrtákem nebo ?? Na tuto činnost ovšem nemám vybavení, V jediné prodejně zbraní a střeliva v mém městě mi bylo sděleno,, že ani oni ani jejich puškař toto vybavení nemájí a nemůžou mi červík odvrtat. Máte někdo s vlastníků padesátosmiček nějakou pozitivní a konstruktivní radu na provedení této výměny ??



milan
Příspěvky: 16

Příspěvek#230 » stř 7. zář 2016, 19:47

Pridam se k jednomu z poslednich prispevku. Sel jsem v pondeli do prodejny CZUB v Praze koupit CZ858 a byl jsem smireny s tim, ze to bude jeta zbran. V prodejne mi rikali, ze to je repas. Doma na to koukam, a nemuzu si pomoct ale vypada uplne nove. Novy vnejsi lak, zadny skrabanec, ty drevotiskove silenosti :) jsou hnusne ale nepouzivane. Uvnitr stopy po frezovani ale ciste, nic nevymlacene, zadne stopy pouzivani. Do hlavne bohuzel nevidim, ale ani usti ani ze strany nabojove komory neni videt zadne opotrebeni, zacouzeni ci spinu. Nabeh do nabojove komory se zacal pomedovat teprve po tom, co jsem projel par naboju nasucho...

Nechapu co tim repasem mysli. Nebo to seskaldali z vice zbrani? A nebylo by to z hlediska vuli vice prace nez vyrobit novou? Ale bohuzel zatim jsem nestrilel, takze nemuzu potvrdit funkcnost :):) Coz mne vede k otazce. Kde v Praze muzu strilet z kosy? Namatkove jsem koukal a mam dojem, ze vsude je to zakazane. Snad MAGNUM Suchdol. Muzete mi nekdo potvrdit, ze aspon v MAGNUMu to jde. Onti tam maji takovou formulaci, ze 'dlouha zbran na pistolove/revolverove naboje' cemuz ne uplne rozumim a doufam, ze tim nemysli skutecne pusku na 9mm LUGER a pod.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#231 » stř 7. zář 2016, 20:08

Na Magnumu jen pistolové ráže. Pokud Ti stačí 25 tunel, tak střelnice Spořilov na Chodovské.



milan
Příspěvky: 16

Příspěvek#232 » stř 7. zář 2016, 20:31

Tak toho jsem se bal... Jiank dik za odpoved!

Nicmene v anglicke verzi na Magnum pisou: Our shooting-range offers a variety of weapons (handguns and rifles), from small-ball rifles to a pump action shotgun or AK 47.
Asi tam zavolam.



milan
Příspěvky: 16

Příspěvek#233 » čtv 8. zář 2016, 10:00

Tak opravdu raze 7,62x39 je v Magnum zakazana. Ptal jsem se a odpoved je:

... tuto ráži bohužel nemáme povolenou balistikem. Maximální ráže pro střelbu u nás je .223 Remington nebo 5.45x39 ...



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#234 » čtv 22. zář 2016, 19:08

Na Magnumu toto platí už roky, osobně jezdím buď do Vražkova, kde je to sice "jen" na cca 25-30m, ale zase tam máš za 200Kč/hod celou plochu pro sebe a správce tam pro účely výkonnějšího střeliva pověsil na malé ploše asi 5 starých kovů, které je možné prostřelovat a krásně cinkají :lol: Jinak jsou výborné závody s dlouhou v Žalanech na severu, střílí se tam IPSC a LOS s puškou asi 2-4x do roka a to je zkušenost nad jiné. Vzdálenost střelby nějaké 3m - 50m a na těch 50 se střílí na kovové padací terče cca 30x30cm. Jeden závod je 23.10.2016 ;) Dodávám, že tam jezdí běžně i lidi s holou 858, klasickými mířidly a nikoho to nezaráží, je to čistě pohodová záležitost, hodně střílení, fajn lidi a zábava. Sám ji mám v základu, pouze s kolimátorem, protože oko už nevidělo :?



regis24
Příspěvky: 2

Příspěvek#235 » ned 9. říj 2016, 11:55

Ahoj, které části zbraně jsou v případě samonabíjecí verze 58 opatřeny výrobním číslem? Podle mě stačí jen jedno na boku, ale je to tak?



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#236 » ned 9. říj 2016, 12:38

moje to tak má, v techničáku je taky jen jedno číslo a PČR s tím neměli nejmenší problém

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#237 » ned 9. říj 2016, 15:16

Dnes jsem kupoval 858 UB ve strelnici LERO (pribram), kde se rovnez z ni da strilet - z prahy to neni zas tak daleko... A puska opravdu vypada jako funglovka, nenasel jsem nic co by naznacovalo pouzivani (ale prd tomu rozumim). Par kusu tam jeste maji, kdyby mel nekdo zajem.
Jinak budu kupovat strelivo, ale krabice 1000ks mi prijde celkem hodne... Tak kdyby se chtel nekdo pridat (praha, pribram, mozna i ostrava ale to jen obcas...)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#238 » ned 9. říj 2016, 18:49

Přidal bych se :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#239 » sob 26. lis 2016, 00:40

chci na tactical IV stranově seřidit mušku. Přípravek nemám. Plochým důlčíkem a malým kladivem klepu do válečku a ani se nehne. Mám zvýšit ráži kladiva, nebo něco dělám blbě?

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#240 » sob 26. lis 2016, 10:57

Musíš si to do proti o něco opřít ten držák mušky -drží to pevně ale zase ne tak aby se do toho muselo nějak extra řezat .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů