Nákupní povolení, registrace - pár nejasností



dominic_no
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » pát 2. pro 2016, 12:13

Zdravím,

mám na vás takový dotaz. Zbroják je již kompletní, a teď přichází pomalu řada na nějakou pistolku. Mám ale pár nejasností.

Chci kupovat USP 9mm, na což potřebuji povolení. Jde mi jen o to, jak to všechno probíhá.

Přijdu na policii, podám si žádost k povolení - Jak dlouho budu čekat než mi povolení vydají (na počkání nebo zas 30 dní jak na zbroják)?

Až ho tedy budu mít (nejspíš tedy nějaký papír s potvrzením od PČR,) mohu se bezstarostně stavit u prodejce zbraní a nechám si zbraň objednat, přičemž by mi jí měl objednat na základě toho, že mu ukážu, že mám povolení?

Pak za nějakou dobu zbraň dorazí do obchodu, a já si jí půjdu vyzvednout, opět s povolením, které prodejci odevzdám/(neodevzdám?) a pak do 10 pracovních dní od koupi skočím opět na PČR, řeknu oč jde, že mi vydali povolení a ať mi zaregistrují zbraň?

Pak mě ještě zajímá jak dlouho trvá ta registrace? Jako jestli si tam tu zbraň nechají, a vydají mi jí až s průkazem zbraně, nebo si jí vesele odnesu domu, mám jí zatím bez průkazu, a za nějakou dobu si pro průkaz dojdu.

Jsou to otázky základní, ale mám v tom trochu guláš. Asi bych se to dozvěděl při samotném jednání, ale štěstí přeje připraveným a tak se radši zeptám tady. :D :)

Předem děkuju moc. ;)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » pát 2. pro 2016, 12:19

Zalezi na oddeleni, nekde je to oboje na pockani, nekde to trva az tydny zda se. Zbran by si v zadnem pripade nechavat nemeli. Jinak asi tak. Prodejce by asi mohl objednat zbran i predem, ale je tusim hacek v tom, ze se neda zaplatit nejaka zaloha protoze kupujici nema jeste povoleni.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#3 » pát 2. pro 2016, 12:31

Jo, záleží na oddělení. Na "mém" vystaví nákupko i průkaz zbraně na počkání. Nákupko si po koupi necháváš ( http://zbranekvalitne.cz/legislativa/na ... dej-zbrane ).



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#4 » pát 2. pro 2016, 12:45

Me ho teda nevratili. Nebo uz si nepamatuju, jestli si ho nechalprodejce nebo policajti.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#5 » pát 2. pro 2016, 12:55

1/ přijdeš na PČR, podáš si žádost, kterou Ti v rozmezí hned až 30 dnů vyřídí formou papírového "nákupního povolení"
2/ jestli Ti prodejce objedná hračku proti záloze či bez ni je čistě na Vaši dohodě
- dokud nemáš v ruce orazítkovaný výtisk nák. povolení, nikdo Ti nic neprodá
3/ prodejci předložíš nák. povolení, ten si jej buď okopíruje, nebo si zaznamená jednací číslo
(já mu obvykle nechám kopii nák. povolení)
4/ zakoupenou hračku do 10 dnů odneseš na PČR spolu s dokladem o nabytí (s účtem od obchodníka či smlouvou od prodávajícího v případě komisní koupě)a originálem nákupního povolení , kde si vypíšeš "šedivák" a předložíš fyzicky k ověření vyplněných údajů, hračku si odnášíš domů (až do vydání průkazu což je opět v rozmezí hned až 30dnů, ji DRŽÍŠ na základě platného nákupního povolení)
- jestli Tě pro vyzvednutí nák. povolení potažmo hotového průkazu vyzvou SMS, telefonem, mailem, či jinak se dozvíš na místě

btw někde bylo či snad pořád je praxí , že "nákupní povolení" je ve formě tisku na rubu formuláře žádosti o něj
originálu nákupního povolení - tzv "nákupky" se nezbavujte, je to až do vystavení průkazu zbraně jedný, čím můžete prokázat legálnost držení
Naposledy upravil(a) 4mike dne pát 2. pro 2016, 12:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#6 » pát 2. pro 2016, 12:56

Já mám rozhodnutí o povolení koupit zbraň ještě u sebe... :angel:

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#7 » pát 2. pro 2016, 12:59

použitá nákupka má hodnotu papíru, na němž je vytištěna, je to jednorázové povolení,
čili doporučuji si ji označit aby bylo patrno, že již byla využita a nedošlo tak omylem k průšvihu

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#8 » pát 2. pro 2016, 13:04

Vím. Neboj, s papírama pracuju, tak jsem zvyklý - mám na ní čáranice... Navíc je z května na pistoli, další bude na pušku.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » pát 2. pro 2016, 13:08

zmiňuju to z vlastní praxe, kdysi jsem měl takhle 3 nákupky a musel jsem si na PČR ověřovat, která již byla použitá :lol:
nevím, třeba to už dnes v rámci registru nehrozí, nebo nejste takoví sklerotici



dominic_no
Příspěvky: 40

Příspěvek#10 » pát 2. pro 2016, 13:10

Díky moc chlapi, takhle nějak jsem to potřeboval vysvětlit. :)



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#11 » pát 2. pro 2016, 13:15

Co se týče toho nákupu bez povolení. Já si normálně pistoli zaplatil a nechal na prodejně s tím, že až jim přinesu papíry, tak mi ji vydaj.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#12 » pát 2. pro 2016, 13:20

V Jičíně povolení nechávají, dávám si je k papírům od zbraně. Prodejci (jak p.Jiránek, tak na podnikovce v Brodě) mě na povolení razítkem vyznačili, že bylo využito, takže nehrozí záměna s nevyužitým.
Ale asi to nedělají včechny prodejny a inspektoráty stejně.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#13 » pát 2. pro 2016, 13:25

Na nákupko mi dali prodejně štempl že zbraň byla prodána, rovnou mi z počítače vyjeli šedivák. Na PČR se na potvrzené nákupko podívali a vrátili. A teď čekám a čekám a čekám na pz, holt Praha :-)



PedrooCz
Příspěvky: 1

Příspěvek#14 » pát 2. pro 2016, 13:42

Zdravím chtěl jsem se zeptat jak je to s povolením nosit zbraň kat B. dříve to bylo zapsané v ZP "oprávněn držet zbraň kat. B" teď vydává příslušný útvar policie papírové rozhodnutí o vydání povolení na jak dlouho platí? Za 14 dní budu mít vyřízený průkaz zbraně tak se ptám jestli mám ještě něco vyřizovat při převzetí nebo je to vše. děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#15 » pát 2. pro 2016, 13:57

Pokud máš skupinu E, tak jsi oprávněn nosit zbraň už z oprávnění té skupiny. Samozřejmě musíš mít průkaz zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], J.Reno a 17 hostů