Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně


dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#46 » ned 25. pro 2016, 13:24

smates: za tyhle penize se vzacne (!) objevi nejaka Alfa Steel, posledne jsem jednu videl na bazar hunting za 5000 Kc v .38 Special s 4" hlavni - neco takoveho by asi pro Tve ucely bylo optimalni. Jinak Ti asi zbyvaji jen znacky Rossi, Arminius a Astra. S nimi nemam ani zprostredkovanou zkusenost, ale vzhledem k tomu, v jakych cenovych relacich se pohybuji zbrane techto vyrobcu, tak bych je asi netipoval na pravidelnou strelbu .357 Magnum, spise radeji jen .38 Spec. v zajmu prodlouzeni zivotnosti zbrane.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#47 » ned 25. pro 2016, 13:59

Videl jsem jsem uz Tauruse 357M v te cene.Myslel jsem spis konkretni model co bych mel schanet.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#48 » ned 25. pro 2016, 14:07

Shanim revolver, spis na hrani, idealne S&W .44 magnum ale tusim spravne, ze se to moc v komisi za rozumne ceny nevyskytuje?
Co zvolit jako nahradni cil? Na noseni to nezamyslim, takze preferuju neco spis pro delostrelce ;-)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#49 » ned 25. pro 2016, 14:14

Ten je na huntingu jeden Ruger 454 casual. To je taky dělo :D

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#50 » ned 25. pro 2016, 14:57

Tazka .357 ti da tiez kopec radosti ... otazka je co povazujes za rozumnu cenu, aj .44ky byvaju obcas v bazari. Kratka .44 a toboz .454 je skor pre masochistov ako pre delostrelcov.

A ak chces "zazitkovu gastronomiu" - tak si zozen stare SAAcko v .45LC, nabi si do toho plnotucny ciernoprachy naboj, pripadne si odlievaj strely - da sa s tym vyblbnut neskutocne :).

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#51 » ned 25. pro 2016, 16:26

Smates: tohle jsem dával do komisních kousků
http://www.lovecke-zbrane.eu/zbrane/zbr ... ag-komise/
určitě by se musel vzít do ruk a zkontrolovat, ale ta cenovka je :thumbup:



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#52 » ned 25. pro 2016, 16:30

To me prave inspirovala, hned bych ji bral, kdyby... nebyla az v Brne :-(



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#53 » ned 25. pro 2016, 19:27

Jo to by mi na hrani stacilo.Bohuzel to mam taky napric celou CR.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#54 » čtv 9. bře 2017, 22:02

Uvažuji o nákupu revolveru a po probírání fór a videí se má volba přiklání k Ruger GP 141. Z hlediska nošení jsem ještě uvažovat o Ruger LCRX (jedná se i o to, aby to bylo případně vhodné na použití pro manželku). Teď plánuji návštěvu prodejen a osahání si, co mi sedne do ruky, ale z hlediska názorů z videí se mi zdá, že GP 141 je dobrá, spolehlivá zbraň. Prosím znalce a zkušené o protinázor, děkuji.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#55 » čtv 9. bře 2017, 22:23

Ruger GP141 mam dva roky ako primarnu vec na strelnicu, uz ma za sebou par tisic ran a som spokojny. Nie je to S&W co sa tyka hladkosti chodu ale mechanizmus je fajn. Da sa pekne naucit "staging" v DA. Dal som si nan svetlovodnu musku a o cosi slabsiu pruzinu (nechce sa mi hrabat kolko libier ma ta co je tam teraz). Za par supov mas u Brownellsov celu sadu s roznymi silami (bezne diely tiez tam). Pasuju nan aj puzdra, aj speedloadre pre S&W "L".

LCRx - ma nejaky dovod preco chces vonkajsi kohut ? Je to fajn maly lahky plastovy revolver (pre mna bohuzial prilis malo miesta na ukazovak pod lucikom). Osobne by som siel ked do plastaku tak so skrytym kohutom (LCR/KLRC) - podla toho ci chces strielat aj .357cky. Inak hodnotenia maju pozitivne aj co sa tyka vydrze. Akurat prislusenstva k tomu prilis vela nie je. A v tychto plastakoch strasne hrkoce transfer bar (nie je to chyba ale vlastnost :mrgreen:). Ja mam na nosenie SP101 - skus si ho niekde tiez osahat, je sice tazsi ale o to lepsie sa s nim striela.

LCR/KLCR a GPcko su v tej predvadzacej sade MPI co koluje po republike. Ten plastak bol v celku dost vyjazdenom stave ale na to aby si si ho osahal staci - tak skus event. zistit kedy je predvadzacka v tvojom okoli A co mi spominal obchodnik v CB, tak MPI je schopne na objednavku doviezt LCR aj v 9mm Luger - akurat to trva. Zaujimava pre neznejsiu polovicku by mohla byt aj 8 ranna .22 WMR.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#56 » pát 10. bře 2017, 08:55

Mám GP 141 asi rok. Naprostá spokojenost, robustní přesný, příjemný i s .357 v plnotučném provedení. Mám i SW 686 a naprosto srovnatelné, včetně spouště, u GP jsem ji ale nechal poladit, v SA míň než kilo. SW je o trochu víc ergonomičtější, ale možná jen subjektivně. Prostě poctivý kus železa na věky věků. Nosit bych to ale určitě nenosil.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#57 » sob 11. bře 2017, 13:15

Na nošení, s minimiem přemýšlení a pro ženskou: revolver 2", lehká slitina, ráže .38spec, spoušťový mechanismus DAO se skrytým kohoutem. Pak už si jen vybrat konkrétního výrobce a model.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#58 » sob 11. bře 2017, 13:24

Jo, díval jsem se i na to, ale já bych s tím chtěl také chodin na střelnici střílet a tak se mi zdá, že toto by byla vyloženě ženská zbraň, mě by se to asi zdálo "málo dospělé"???

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#59 » sob 11. bře 2017, 13:42

Ja mam jako kompromis strelnice x noseni SW 66 s 2,5 hlavni. Ale na noseni je to stejne macek. Do budoucna uvazuju nad petiranym .38 s skrytym/krytym kohoutem



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#60 » sob 11. bře 2017, 14:44

Na nošení mám S&W 60LS LADY SMITH .357MAG .2 1/8" hlaveň, 5 ran, trefuji s ním na 15 m skoro jak s dospělým. Málo dospělý mi vzhledem k ráži fakt nepřipadá. Měl jsem i 2" Tauruse a ten mi dámský připadal i když byl .357, ale pouze do okamžiku výstřelu. Chtělo to do něj pro dámy nachystat správnou laboraci. Což se mi na revolverech líbí nejvíc, můžeš si tam nasypat kolik chceš, nebo téměř kolik chceš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti