Přebíjení .45 ACP

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#106 » stř 21. pro 2016, 17:44

Je normální, že shozením závěru se náboj zkrátí o půl milimetru i víc? Myslel jsem, že prostě škrtím málo, a půl otáčky, co používám u devítek, na .45 prostě nestačí - ale i když přidám na dvě otáčky, děje se to pořád. A už je to vidět na vršku nábojnice.
Konkrétně, chtěl jsem zkusit maximální OAL podle tabulek, ale každý nabítí mi z řekněme 32,30mm udělá okolo 31,70.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#107 » stř 21. pro 2016, 18:12

Co pouzivas za strely? Pokud pomedene strely LOS, tak je to vlastnost tehle strel. Ty strely jsou na spici baculatejsi. U tehle strel se musi delat kratsi OAL.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#108 » stř 21. pro 2016, 18:20

Jo, přesně ty.
Chtěl jsem kvůli tomu co na mě křičel QL udělat delší (ty tlaky co vypočítal byly fakt moc), ale pokud to nejde, nevím moc co s tím.
Jak to myslíš s tou špicí? To má vliv na co, nebo co mi uniká s ohledem na délku?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#109 » stř 21. pro 2016, 18:35

Kdyz je min baculata na spici, vic spicata, tak zajede hloubej do vyvrtu hlavne, aniz by se dotkla drazek. Takze muzes mit delsi OAL.
Kdyz je na spici baculatejsi, tak se driv opre do drazek, takze bud se ti nedovre zaver, nebo se strela zatlaci do nabojnice a zkrati se ti OAL. Takze ted uz vis, ze u strel LOS muzes maximalni OAL delat 31,70 mm. U jinych strel, treba S&B bys mohl delat klidne 32 mm.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#110 » stř 21. pro 2016, 18:44

Takže se musím smířit s tím, že tyhle střely mi budou lítat nějakých 150m/s? Chápu to správně?

Každopádně díky za vysvětlení, co se uvnitř vlastně děje.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#111 » stř 21. pro 2016, 18:52

Zalezi, jaky pouzijes prach. Jinak k tomu QL. I kdyz zna lovex, tak nikdo nevi, kdy byl aktualizovan a navic je skoro v kazdem vlakne o prebijeni napsano, ze u Lovexu jsou nove sarze slabsi, nez ty stare. Takze musis prisypat vic prachu. Jenze QL pracuje se starsi sarzi, ktera je silnejsi a tim padem na tebe chrli cervena cisla. Takze se na QL nespolehej. Zvlast u lovexu. Muzes ho pouzit jen k odpichnuti a pak uz stejne musis zkouset a merit rychlosti na hradlech.
Ja LOSky prebijim, ale pouzivam Vectan Ba10 a tam si vystacim s 3,9 gr.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#112 » čtv 22. pro 2016, 08:23

1/ natři si celý náboj lihovým fixem po obvodu, strč jej do komory a pootoč s ním
a/ pokud nejde zasunout, máš dlouhý OAL a otěr fixu ukáže kalamitní plochy
b/ pokud jde zasunout a nikde se nic zásadně neotře, máš naho...no rampu a střela se zaráží při podávání závěrem

pozn zasunutý náboj míněno doražený o konec komory koncem nábojnice

2/ existují i jiný prachy než lovexy z nimiž lze laborovat 45acp (výše než hadí prdy) bez překračování Pmax a některý jsou dokonce natolik kvalitní, že při nákupu další plechovky netřeba měnit navážku

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#113 » čtv 22. pro 2016, 09:00

Už mi ohledně délky odpověděl i člověk z Topstřel, takže jsem ohledně tlaků v pohodě. Jeho kolega je prý dělá asi 31mm, takže to nebudu řešit, a pohraju si s navážkou.
+díky Tomášovi za trpělivost, pochopil jsem pár nových věcí.

Sice se náboje i při 31mm nabitím trochu zkrátí (cca o desetinu), ale nikde ani stopa po otlaku z komory, tak na to asi kašlu. Škrtím tak na půl až celou otáčku. Tovární SB se ostatně nepatrně zkrátí taky (sice minimálně, ale myslím, že jsou to FMJ, takže jsou k tomu asi výrazně míň náchylný).

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#114 » pon 26. pro 2016, 16:26

Dá se podle vzhledu nábojnice zhuba usoudit na špatnou laboraci? Pokud jo, mohl by mi někdo dát pár příkladů?

P.S. Je v Praze nebo blízkým okolí obchod, co má otevřeno teď mezi svátky, a sehnal bych tam Ba10? Prozatím to vypadá, že všude dovolená.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#115 » pon 26. pro 2016, 20:55

Zrovna v případě .45ACP bych moc nesázel na to, že se opticky projeví nadměrný tlak např. na tvaru zápalky. Napadá mě snad jen, že při nebezpečném tlaku existuje možnost nafouknutí nábojnice v místě, kde není podepřena komorou, ale to zase bude záležet na konstrukci konkrétní zbraně a materiálu nábojnice. Nespoléhal bych se na to.
Příliš slabá laborace může nedostatečně roztáhnout a utěsnit nábojnici v komoře. Výsledkem jsou okouřené nábojnice z vnější strany. S rychlým prachem jako je BA10 je dost nepravděpodobné, že by se to povedlo a pistole zároveň spolehlivě přebíjela.

Jeden extrémní příklad vypůjčený z netu:
Obrázek

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#116 » pon 26. pro 2016, 23:49

Část poslední testovací várky mám ne přímo okouřenou, ale takovou opálenou. Prostě trochu změněná barva.
Okouřením myslíš výrazně do černa?

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#117 » čtv 5. led 2017, 14:00

Tak já nevím, nějak mám s .45 smůlu nebo co. Pořád mi to lítá úplně divně ať dělám co dělám.
Při OAL 31,20 a 5,3gr mám průměr z deseti ran 215m/s. Hlaveň je 4,25". Zkusil jsem správcovu 5" fullsize, a tohle konkrétně lítalo zhruba 250m/s.
Když jdu na 5,5gr, průměr se zvedne jen na 225.
Škrcení zdá se nemá vliv, dělám tak 1/2 nebo 3/4 otáčky.

Hlavně mám ale hrozný rozdíly v rychlostech. U 5,3gr jsem naměřil 195 214 220 227 219 219 217 209 219 213.
U 5,5gr jsou ty čísla úplně mimo: 206 238 224 235 234 232 232 206 223. To není normální. A přitom každý náboj kontroluju na správný množství prachu a délku.
Kde může být chyba?

U devítek tyhle problémy vůbec nemám. Na dva pokusy jsem udělal laboraci, která lítá skoro identicky s továrními náboji.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#118 » sob 7. led 2017, 17:43

Zkusil jsem změnit prach za Ba 10, a výsledky ještě divnější. Udělal jsem si náboje od 3,6 do 3,9gr, a průměrné rychlosti z deseti ran 192, 194, 196 a 203m/s. To už není normální.
OAL 31,2mm (max pro mojí hlaveň a tyhle střely), škrcení půl otáčky, LOS RN střely.

Fakt nechápu co dělám špatně. U těhle testovacích nábojů převažuju prach a kontroluju OAL u každýho náboje zvlášť, a všechno sedí. Váha zkalibrovaná. Když si vyhledám příspěvky lidí, co přebíjejí/přebíjeli skoro to samé, lítá mi to brutálně pomalu. Hradla mám (teda měl jsem) v pořádku, devítky to měří dobře.


Už mě to přestává bavit. Já tu pistoli snad prodám, a bude pokoj...



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#119 » sob 7. led 2017, 18:07

Prach BA 10 3,9 gr, strela LOS 230 gr, zápalka SB, OAL 31,1 rychlost 230m/s (měřeno v létě) hlaven 5palec.
Přebito min. 5000 ks NO PROBLEM.



free_man
Příspěvky: 29

Příspěvek#120 » stř 8. bře 2017, 18:03

pistoli mozna koupim :)

prece to nezabalis, nakonec se na to prijde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti