Hodnocení kvality pistolového střeliva



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#31 » pát 13. led 2017, 13:33

4mike píše:přesnost není subjektivní, měří se pravítkem na terči i bez laboratoře :!:

Ano to je pravda, špatně jsem to interpretoval. Měl jsem na mysli to, jak popisuje Pazza o 3 příspěvky výše.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#32 » pát 13. led 2017, 13:46

Pablo
ono testování přesnosti ze "svěráku" je sice fajn, pro potřeby nějaký publikace asi i nutný (třeba kvůli případným stížnostem těch výrobců, co v testu dopadli hůř) ale v praxi obvykle stačí opakovaný měření střelby s oporou, pokud není po ruce výrazně šikovnější kolega, co s tím svěrákem vyrostl :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#33 » pát 13. led 2017, 14:09

sided píše:Zajímavé možná ale jinak si jenom utvrdíš spoustu nesmyslů které budeš brát jako fakt.


No to zas ne. "Zajímavé" pro mě znamená, že jsem objevil něco, k čemu by stálo za to získat víc informací. Takže bych vygooglil další podobná témata, poptal se prodavačů či kolegů střelců a pak si dělal názor. Nebo aspoň sledoval téma, co tam napíšou další, jestli třeba někdo nebude mít detailnější a preciznější analýzu (ať už vlastní nebo v podobě odkazu na cizí).

Neříkám že ta analýza byla hvězdná, přeci jen v ní lidský faktor hraje až moc velkou roli, ale poskytla pár myšlenek na úvahu a popíchnutí ke studiu, v tom je pozitivní. Myslím že má smysl najít i něco pozitivního, negativa se hledají snadno kdekoliv, obzvlášť když někdo něco dělá poprvé...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#34 » pát 13. led 2017, 14:41

4mike: Souhlas, ale ty jsi začal o přesnosti, jak přesnost není subjektivní a měří se pravitkem, tak se jen držím toho termínu. A střelba z ruky nebo zkušenějším kolegou (co je to zkušenější? má zrovna dispozici nebo indispozici?) sice může být hodně vypovídající orientační test, ale o exaktnosti nemůže být pro mě jako technika řeč (obor automatizace a kontrola měření) :-) Ale nerad bych aby se to zvrhlo ve slovíčkaření, tvému postoji rozumím.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#35 » pát 13. led 2017, 14:55

pokud s oporou či s pomocí mířenkáře vykazují náboje rozptyl 3cm, nepotřebuju svěrák abych se dostal na 2cm
prostě uvedu 3cm z ruky či s oporou,......
pokud jiné střelivo stejným postupem a za shodných podmínek vykazuje rozptyl 20cm nebude nejspíš problém v metodice a nepotřebuji svěrák abych naměřil 18cm a dospěl k závěru že je to na .... kropení

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů