střelnice: AVIM Praha



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#301 » sob 14. led 2017, 09:27

paza píše:Existuje bezpečná střelnice?! Asi ne a nevím, zda je AVIM špatnou výjimkou, hlavní je, že nějaké úpravy proběhly a že se situace dostala do normálu...

Podle mně AVIM není 100% bezpečný ani teďka. Ostatně jako asi ani žádná vnitřní střelnice. Jediné místo, kde se cítím fakt v pohodě je venkovní střelnice, kde je dopadiště z hlíny či písku a terče jsou montované na stojanech z měkkého dřeva. Ale jak už jsou tam poppery nebo cokoliv železného v okolí dopadiště, tak mám divnej pocit a pokud do toho někdo začíná střílet, většinou odcházím :geek:



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#302 » sob 14. led 2017, 12:36

Co mate s tema metrama? Na kolik strilite kratkou (dlouhou tam nevyuzijete)? Pro me teda metry ok i na male strelnici. Na cviceni zapichovani, rychlostrelby to staci a na mirenku taky. Pokud teda beru trenink pouzivani zbrane pro sebeobranu. Chapu, ze dat si na Glocka optiku tak budu nadavat, ze to je pro deti :D

A ze me super, ze to je pro me v dojezdne vzdalenosti a rezervace v pohode, narozdil od Huberta, kde cekam i mesic na rozumny cas.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#303 » sob 14. led 2017, 20:06

Souhlas, mně velikosti střelnice na AVIMU vyhovuje, stejně kdyby někdy k něčemu došlo, tak krátkou na víc jak 15 metrů trefím prd, takže pro mně je hlavní to zvládat tak do těch 15 metrů.

A ta lokalita v dosahu mastný tyče je pro mně osobně ideální



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#304 » sob 14. led 2017, 23:01

Ono jde taky o to, že z 15 metrů se to odrazí zpět asi častěji, nebo rychleji než z 25 m.
Jde o tu razanci odrazu.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#305 » sob 14. led 2017, 23:31

Bohulibý: souhlas
Kurvajz: dtto

ad) Avim či Hubert:
Tyhle superkrátký (a úzký) tunely lze rozumně střílet snad jen malorážkou... Ostatně naposledy před pár dny jsem si od Huberta (již tam roky nechodím ale byl jsem pozván) přinesl šrám na frňáku. Ani nevím jak jsem k němu přišel. Zprvu jsem myslel, že se mi spustila krev z nosu.... :)

Tam to prostě chce ani ne tak střelecké brýle ale spíš celokxichtový štít + pro slabší povahy nejlépe i helmu a nějakou tu balistiku na těle (nebo alespoň vaťák) .. :twisted:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#306 » sob 21. led 2017, 22:38

Jediná výhoda, že i v Praze střelnice rostou, potom si uděláme sami vlastní názor, kam půjdeme, jestli do Avimu, nebo třeba do Měcholup. 40 metrů je prostě 40 metrů, asi tak.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#307 » pát 27. led 2017, 23:54

Prague Armory, metro Kolbenova.
Dražší, ale o něčem jiném a je to v centru ??? Posuďte.
Hlavně bezpečné !!!



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#308 » sob 28. led 2017, 08:32

No offence, ale Kolbenova není v centru...jediný dvě střelnice, který jsou v centru je AVIM a s odřenejma ušima Kapslovna...ale Kolbenova fakt ne :-)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#309 » sob 28. led 2017, 13:55

Bohuliby: jo, my jsme už dávno pochopoli, že AVIM nemáš rád, nemusíš nám to každej tejden připomínat.

Jinak říkat, že AVIM "v centru" a Prague Armory je "v centru" je asi jako když realiťák výrazem "v dostupnosti metra" myslí "kdekoliv v Praze". AVIM je v centru. Prague Armory je od centra nejmíň půl hodiny MHD (a pěšky).

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#310 » sob 28. led 2017, 14:52

Dyt je to 10 minut metrem z Florence. Prazaci :shock:



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#311 » sob 28. led 2017, 15:09

Metro jezdí nonstop, neleze se do podzemí a zpátky a z metra se na střelinici rovnou teleportuješ, ne?

AVIM je v centru, jiná (veřejná) střelnice tam není. Kdysi tam byl ještě Rambo. A to je ta (snad krom ceny jediná) konkurenční výhoda AVIMu. Když chce někdo střelnici v centru, je blbost posílat ho do Prague Armory. Když chce někdo střílet dlouhou, je zase blbost ho posílat do AVIMu. Nevim, proč se tu o tom furt dokola bavíme.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#312 » sob 28. led 2017, 16:17

Za me je Avim cenove dostupná strelnice, ktera krome ceny a snadne dostupnosti na metru nema zadne jine vyhody. Nejlepsi strileni je, kdyz jste tam sami. Ve vice lidech je tam uz dost hluk a obcas i lidi, u kterych pochybujete, jak prosli praktickou s jejich manipulaci.

Prague Armory je taky na metru, pak teda cca 150 metru pesky misto 50 u Avimu, ale delsi vyborne osvetlene streliste, vzadu pisek, je perfektne odhlucnena, ale stoji dvojnasobek. Da se tam parkovat.

Mikky: LOL....argumentace jizdnim radem metra je fakt zabita, na to nejde nic.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#313 » sob 28. led 2017, 17:36

Chtěl jsem naznačit, že představa, že PA je "10 minut od centra" je zcestná. Jestli nechápeš, že metro nejezdí "mezi centrem a prague armory", ale má jaksi fixně situované stanice, nemá smysl se dál bavit.

150 metrů od metra je AVIM. PA je skoro kilometr. Doufam, že takhle neodhaduješ vzdálenosti i při střelbě...

Prostě "na metru" je AVIM. Pak dlouho nic, pak PA, pak zase dlouho a ještě chvíli nic a pak jsou ostatní střelnice. Kapslovna, Hubert, Magnum... Rajskou zahradu nepočítam, tam si běžnej civilista zastřílet nezajde.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#314 » sob 28. led 2017, 18:44

PA je 430 metrů od metra, AVIM 150. To není tak brutální rozdíl aby to byl zajímavý argument. Já na AVIMu byl před pár dny. Rezervace bez problémů, správce příjemnej, střelnice samontá dost stísněná a ne moc dobře osvětlená, ale zase celkem levná vzhledem k lokaci na Florenci. Za mě OK, určitě tam občas zajdu, když nebudu chtít střílet dlouhou.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#315 » sob 28. led 2017, 18:55

430 metrů? Kudy?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů