Sběratelské zbraně -střelba

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#1 » pát 13. led 2017, 23:06

Tak jsme měli u piva diskusi- je možno ze zbraně kterou mám na skupinu ZP A střílet (samozdřejmě pokud je střelby schopná-má tormentační zkoužku) - na střelnici mi správce řekl že ano ale musí mít ta střelnice na to povolení - kamoši mi tvrdí že ze sběratelských zbraní tj registrovanou na sk.A nelze vůbec střílet .Prý pokud by taková zbraň prošla úspěšně tormentací tak by ji nezaregistrovali na A sk. ale třeba na B ( osobně si myslím že to tak není) Kde je pravda ?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2 » pát 13. led 2017, 23:41

pokud se to nezměnilo tak tady je vysvětlení: http://www.rucevzhuru.cz/index.php/zbro ... rie-a.html

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#3 » sob 14. led 2017, 07:56

>notobi - přesně to jsem potřeboval -myslím že se to nezměnilo v zákonu je pořád to znění ,, držitel zbraně je z ní oprávněn střílet...." žádné další omezení pro skupinu A
Dík

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#4 » sob 14. led 2017, 08:22

Pokud vím, zbraň se nepřihlašuje "na nějakou skupinu ZP", aspoň v PZ nic takového není, tedy ani správce střelnice toto nemá jak zkontrolovat. Pokud má zbraň PZ (tzn. je legální) a platnou zkušební značku (tzn. je střelbyschopná), lze z ní střílet bez omezení.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#5 » sob 14. led 2017, 10:23

No jestli dobře vzpomínám tak do formuláře (snad žádost o povolení zbraně sk B) nevím už jestli i na šeďák se uvádí jestli zbraň chci užívat k ochraně zdraví života atd,sportu, nebo ke sběratelství, tak že na PZ to sice není ale asi by to policejní kontrola mohla zjistit v záznamech kdyby byl důvod (např nějaký úraz se zbraní či horlivá kontrola)
Vzpomínám např že jeden můj známý-myslivec říkal že všechny lovecké zbraně (kulovnici-brokovnici) si nechal,, přihlásit na sk-ZP E a tím pádem je de fakto může nosit a podle znění v zákoně mu je nemůžou odebrat protože je má zaevidované pro ochranu života zdraví majetku (je registrován tak jako já v Brně)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » sob 14. led 2017, 14:51

Přesně jak píše Fixfokus, pokud má zbraň platnou tormentaci může se z ní střílet.
edit: navíc mi přijde že klasicky motáš kategorie ybraní a skupiny ZP

Ivoo: to posledí je takový blábol že ani nemám chuť to vyvracet

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#7 » sob 14. led 2017, 15:06

sidet- nerozumím co považuješ za blábol? pokud jsem něco napsal co nesedí a ty víš jak je to podle zákona o zbraních tak mě oprav rád se poučím (bez ironie) ; napsat ,,blábol že ani nechci reagovat" by se dalo vyložit jako ,,mám potřebu kritizovat ale nemám jak reagovat"
Naposledy upravil(a) Ivoo dne sob 14. led 2017, 15:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » sob 14. led 2017, 15:12

Ivoo píše:No jestli dobře vzpomínám tak do formuláře (snad žádost o povolení zbraně sk B) nevím už jestli i na šeďák se uvádí jestli zbraň chci užívat k ochraně zdraví života atd,sportu, nebo ke sběratelství, tak že na PZ to sice není ale asi by to policejní kontrola mohla zjistit v záznamech kdyby byl důvod (např nějaký úraz se zbraní či horlivá kontrola)
Vzpomínám např že jeden můj známý-myslivec říkal že všechny lovecké zbraně (kulovnici-brokovnici) si nechal,, přihlásit na sk-ZP E a tím pádem je de fakto může nosit a podle znění v zákoně mu je nemůžou odebrat protože je má zaevidované pro ochranu života zdraví majetku (je registrován tak jako já v Brně)


Tohle

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#9 » sob 14. led 2017, 15:17

Takhle dovede argumentovat každej ... nic bližšího nemáš? pokud neumíš rozumě opravit vysvětlit) případnou chybu tak raděj nereaguj

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#10 » sob 14. led 2017, 15:26

Ivoo má nejspíš na mysli, že pokud zanikne důvod povolení na zbraň kat. B, policie povolení odejme. To neplatí, je-li vydáno pro ochranu ŽZM.

Povolení a ZP policie samozřejmě může odebrat z jiných důvodů (ztráta spolehlivosti, bezúhonnosti atd).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#11 » sob 14. led 2017, 15:54

A zbrani B, tedy "krátké", která je na povoleni se tady ale vubec nemluví.

Mylsivec halucinuje, že kdyz si kupoval zbran C, tedy dlouhou na oznameni, tak jako duvod napsal ochrana zdravi. Coz mohl, pokud má tedy ZP kat E. ale co si tma nechal napsat je jedno. I na ZP C muze skryte nosit. A ze mu neco muzou nebo nemuzou sebrat stim nijak nesouvisi.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » sob 14. led 2017, 16:05

Protože zbraň přece nelze přihlásit na nějakou skupinu ZP. To prostě nejde. Můžeš do žádosti o zbraň kategorie B uvést nějaký důvod ale se skupinama ZP to nemá moc společného. A u Cčkových zbraní nežádá o nic takže zase jsou skupiny lhostejné. Jediné v čem je rozdíl že pro zbraň bez platné tormrntace musíš mít ZP skupiny A.
Takže ten "známý" patrně uvedl do žádosti důvod "ochrana žzm" , ale kdyby tam napsal třeba sport tak je efekt stejný a se skupinama ZP to nemá nic společného.

edit: Blacky byl rychlejší

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#13 » sob 14. led 2017, 16:23

Blacky : Na ZP sk. C může skrytě nosit? Možná jsem tě jen nepochopil. Můžeš upřesnit?



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#14 » sob 14. led 2017, 16:53

Blacky: Dlouhá zbraň není automaticky jen kategorie C.
A skryté nošení na ZP C? To máš na mysli skryté nošení normálně "na ulici"?

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#15 » sob 14. led 2017, 17:19

Na skupinu ZP C nemůžeš nosit zbraň mimo honitbu(jednoduše řečeno) a tím jsme u vztahu skupin ZP -pokud není ve ZP skupina E nemůžem přece žádat o nošení zbraně ,,po ulici"tj pro ochranu zdraví živ. a maj. a nikde není v zákoně uvedeno že to nemůže být zrovna brokovnice nebo kulovnice ať už to zní jakkoli divně že někdo půjde po václaváku s nabitou kulovnicí s optikou pod hubertusem nebo ve futrálu.Na to jsem se právě ptal policajta při žádosti o pov. brokovnice kat.B kterou jsem chtěl na ochr. živ.zdr. a maj. -jestli nebudou chtít nějaké zdůvodnění proč takovou zbraň na tohle (protože ji prakticky můžu nosit) a policajt řekl,, to by nás zbrojovky sežraly kdyby jsme to tak komplikovali" tak že to neřeší.Jestli se v něčem pletu rád se nechám opravit

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ricoz a 22 hostů