Delaborační kladívko



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#1 » ned 25. črc 2010, 20:36

Ahoj všichni,

tak nějak bych docela chtěl mít "nějaký" náboj, tzv "na klíče".
No ne na klíče, ale prostě vypreparovanej a jako přívěsek.

No a tak bych potřeboval objasnit, jak vlastně funguje to "Delaborační kladívko" a jestli je to bezpečný.
Není to drahá záležitost, ale abych nekoupil něco, co mi pak urve prsty, nebo s tím nebudu umět vůbec dělat.

Kdo to ví a poradí mi, je kabrňák.

Děkuju
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » ned 25. črc 2010, 20:59

Funguje to bez problémů, vždyt se prodává i v USA :D Jenom při delaboraci starých a porušených nábojů se rtutovou zápalkou (třeba kopaný WWII) to může pšouknout. Ale i tohle pšouknutí je poměrně "bezpečný"



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » ned 25. črc 2010, 21:00

Mám ho a činnost s ním je velmi jednoduchá. Tady jej mají za cenu která se vyplatí. Jestli se ti to vyplatí na dělání pár kusů to už záleží na tobě. Pokud se vyhneš nábojům o kterých nic nevíš - tj. nebudeš se pouštět do delaborování třeba průbojně zápalných kdy ve střele může být zápalný mechanizmus tak je to i bezpečná záležitost.
Náboj se upne do matrice a pak se s kladívkem klepne - já klepu o podložku z tvrdého dřeva, jelikož je to z plastu tak bych s tím nemlátil třeba o beton. Po několika úderech střela vyjede a včetně prachu zůstanou v kladívku.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#4 » ned 25. črc 2010, 21:12

jinak hotové přívěsky jsem viděl různě po armyshopech nebo i na aukru. cena většinou tuším kolem 100Kč. kdyby se ti nechtělo koupit celé kladívko - i když za cenu na Patrikově odkazu se to dá.
když jsem byl na vojně na cvičení s rusama, ti měli z nábojů udělaný přívěsek a vypilovaný jako otvírák na pivo. navíc vyleštěné a vevnitř nabarvené. vypadalo to moc hezky. jak to delaborovali ani nepřemýšlím, kladívko určitě neměli :twisted:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » ned 25. črc 2010, 21:19

U nábojů s dlouhou střelou se "ta" dá vyviklat páčením, to je ten nejmenší problém. Ale takový .44 magnum se mi nepovedlo rozebrat (bez kladívka) ani náhodou a to jsem potřeboval pouze nábojnici.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » čtv 13. led 2011, 01:52

Je možné, že olověná střela s mikrodrážkami mazaná aloxem nepůjde v kladívku vytáhnout? Může být přilepená, případně zkalibrování přes ty mikrodrážky nepustí střelu ven?
Na několika kusech 9L se mi to neodzápalkovalo a nevšim jsem si toho a vyhodit je mi to líto.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 13. led 2011, 08:28

musíš s tím víc "jebnout" a půjde to . Co nejde silou půjde větší silou ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » čtv 13. led 2011, 09:06

jo, nebát se s tím praštit. a taky to chce o pevnou podložku která neuhne. Používám olověnou placku.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » čtv 13. led 2011, 13:20

Jo to pravidlo znám :oops: podložku mám dostatečně pevnou akorát netuším kolik ten plast snese, ty zmetky nestojí za to jej zničit.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 13. led 2011, 14:11

Patrik: snese hodně. Já s ním mlátím do železné 3kg činky, kterou držím v druhé ruce. Činka už je samý důlek ale kladívko je bez poškození :mrgreen: (světle modrý Frankford Arsenal) .

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 13. led 2011, 18:16

Hlavne je dulezite nezacit kladivko pred dopadem brzdit. Ja s tim jebu do dreveneho spalku. Ze zacatku jsem mel take pocit, ze to znicim, tak jsem to zkousel klepat o gumu a nic. Musi to byt neco tvdreho.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » čtv 13. led 2011, 20:03

Mlátím do čela dubové fošny, ale zřejmě bude lepší něco co víc absorbuje energii úderu a nebude odskakovat - viz. olovo - Sided. Jinak do teď všechno šlo, takže proto mně to zarazilo.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » čtv 13. led 2011, 20:42

To je divne. Me to ze zacatku sice neslo, ale pak jsem dal poradnou ranu a bylo to.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » pát 14. led 2011, 02:28

Tak se to po použití metody koncentrovaného silového působení povedlo :shock: . Na mlácení do železa jsem ovšem odvahu nenašel Na to jak to kladívko vypadá plastově tak snese asi hodně. Povedlo se jej už někomu zničit?

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pát 14. led 2011, 19:49

Clovek co jsem od nej kupoval Dillona rikal, ze jedno znicil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů